Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsődei beszoktatás hétfőtől...

Bölcsődei beszoktatás hétfőtől. Hogyan fog zajlani? Egész napokkal kezdünk, vagy fokozatosan? 2 hét a beszoktatás.

Figyelt kérdés
2011. szept. 1. 15:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi is hétfőn kezdjük:)


Nálunk gy néz ki: 1 nap egy óra, második nap 3 ott tízóraival, harmadik nap reggeli+délelőtt, negyedik nap reggeli +ebéd, ötödik nap megpróbálunk ottaludni.

6. nap már ott altatom, 7. nap meg figyelem mit csinál a gondozónő vele, én már semmit nem csinálok. 8. nap már el is megyek, délre jövök, 9. nap jövök ebéd után, 10. nap meg délután.

2011. szept. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nallunk 1 het volt es igy nezett ki:

Elso nap ottmaradtam vele 1 orat jatszodtunk

Masodik nap ottmaradtam vele 30 percet es otthagytam 30 percre (eszre sem vette, hogy eljottem)

Harmadik nap vittem es otthagytam 1 orat (ekkor volt egy kis siras)

Negyedik nap ugy vittem, hogy az ebed is beleessen (2 orat volt ott nelkulem es mikor otthoagytam szinten volt kis pityerges)

5-dik nap otthagytam 4 orara (ebbe benne volt az ebed es az alvas de nem akart aludni, tul uj volt neki minden, tul izgatott volt, igy mikor utanna mentem hulla faradt volt. Ez volt egy penteki napon.


Kisfiam csak napi 6 orat van bolcsibe. En viszem 9-re (9-17-ig dolgozom) es a ferjem megy utanna 15 ora utan 10 percel (7-15-ig dolgozik).

Hetfon mikor vittem reggel 9-re meg sirt amikor otthagytam de csak addig amig latott. Aludni nem volt hajlando a kertben csuzdaztak, jatszodtak vele, hogy ne zavarja a tobbieket.

Kedden meg szinten sirt amig el nem tuntem a lathatarrol utanna mar onfeledten jatszott. Szinten nem volt hajlando ottaludni igy rajzoltak, gyurmaztak vele a masik terembe.

Szerdan mar nem sirt egyaltalan de meg indig nem aludt

Csutortokon nem sirt egyaltalan es vegre bealudt 1 orara ebed utan.

Penteken nem sirt mar egyaltalan es bealudt 2 orara. Azota is tartja a ket oras alvasat, ritkan 2,5.


Ne felj mindent meg lehet szokni. Ha valmi nem megy nem fogjak erolteni,a nnak semmi ertelme, hogy sirjon es a tobbi gyereket felverje. Nehez idoszak ez tudom de tullesztek rajta. Legyetek ugyesek es erosek. :)

2011. szept. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hú, izgalmas lesz!:) Már most könnybe lábad a szemem, ha rágondolok, el kell válnunk. Na nehogy azt gondoljátok, hogy előtte ki mutatom ezt, abszolút szuper dolognak tartjuk a bölcsit előtte, és Ő már alig várja, hogy menjünk. Csak nekem lesz rossz. De ez a jobb verzió. Nem mondták el, hogy lesz, ezért is készítem magam a dolgokra. Mindenkinek a legjobbakat.
2011. szept. 1. 15:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is két hét volt (3 hete járunk).


1.héten 2-3 napig csak 9-10 majd 9-12ig voltunk.

3. vagy 4. napon már ebédelt is a lányom.

A második héten hétfőn én altattam el bent, kedden már a gondozónénik, és simán ment minden. Szerdán már 8-ra mentünk reggelizni (akkor még bementem), csütörtökön már bevitte a gondozó néni. Hát itt volt nyakamba tapadás, lefejtés, 15-20 perc szívszaggató ordítás bent (én meg kint bőgtem), pénteken 2 perc sírás volt.

Azért tudom mert stopperoltam...

Hétfőn még sírdogált, de keddre kitaláltam, hogy vette, egy kis A6-os spirálfüzetet, egy halom mesefigurás matricát és reggel, ha sírás nélkül megyünk a bölcsibe, akkor választhat egyet és beragasztjuk a füzetbe. A füzetet meg beviszi magával és megmutatja odabent. Később kiteszik a szekrényébe.

Azóta nincs sírás, szerda óta saját lábon magától megy be a bölcsibe.


Amíg a beszoktatás tartott és kint ültem az átadóban, volt, hogy kórus szipogtunk egy másik anyukával, de a gyerek előtt légy erős, mosolyogj, ha úgy érzed beleszakad a szíved akkor is, mert neki is úgy lesz jobb, ha téged mosolyogni lát.


Sok sikert!

2011. szept. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, valószínűleg ugyan úgy fogom csinálni, mint Te.:) Köszönöm, hogy megosztottad velünk. Ügyesek voltatok.
2011. szept. 2. 12:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!