Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi a baj velem? Valamit...

Mi a baj velem? Valamit elrntottam? Mit kezdjek magammal?

Figyelt kérdés

Szia!

Arra kérlek, hogy csak akkor olvasd végig ezt a kérdést, hogyha van időd, türelmed, és tudsz kultúrált, káromkodásmentes és barátságos módon nyilatkozni!

Én egy 12 éves lány vagyok, és az a bajom, hogy a suliban és otthon is kiközösítve érzem magamat.

Ez egy hosszú történet, tulajdonképpen ott kezdődik, hogy a szüleimnek volt egy 2 évig tartó válópere, aminek az ideje alatt kaptam apukám oldaláról egy csomó ijesztő fenyegetést + negatív megjegyzéseket.Emiatt az önbizalmam kb.0-ra csökkent, elment az életvidámságom, az életkedvem és tisztára kikészültem idegileg a stressztől és a félelemtől.Ezért (szerintem) érthető, hogy anyukámnál és a suliban sokkal feszültebb voltam és hamar felkaptam a vizet.Nos, szerencsére már vége van a válópernek 3 hónapja, anyukámhoz ítéltek és fokozatosan kezd visszatérni belém az élni akarás és az életkedv.Azonban mindenzek ellenére akadnak problémáim, pl.az, hogy a suliban nincs kihez forduljak.Mármint vannak haverjaim, akikkel úgy jóban vagyok, de igazi barátom, akivel mindent meg tudok beszélni, olyan nincs.Úgy érzem, mindenki kihasznál, és látják rajtam, hogy szeretek adni mindenkinek mindent, ezért szólnak csak hozzám.Igen, én bevallom, hogy tökéletlen vagyok és néha hajlamos vagyok bántóan nyilatkozni, de olyankor csak viccelek (bár ezt nem mindenki tudja).Tudom, hogy valamilyen szinten változnom kéne, mert a hangnemem is sokszor csúnya és cinikus, ám az a baj, hogy nem tudok megváltozni.Hiába próbálok órán odafigyelni, egyszerűen "rosszkislány" beállítottságú vagyok. (Jó, persze nem török-zúzok és nem vagyok olyan borzasztóan rossz, de csínytalanság azért szorult belém bőven.) Tehát ez az egyik problémám; hogy magányos vagyok és nem tudok megváltozni.

A másik problémám viszont az otthoni kiközösítés.Úgy érzem, hogy anyukámék (anyukám, nagymamám és anyukám leendő férje) nagyon elfogultak egymással szemben, és ugyanazt a dolgot pl.a nagymamámnál természetesnek veszik, nálam pedig elfogadhatatlan borzalomnak.Ezen kívül számos alaptalan vádat is kaptam : a válóper idején azt, hogy csak a gép miatt akarok anyukámnál lenni -> ez persze nem igaz (azzal indokolta ezt a vádat anyukám, hogy amikor megjöttem apukámtól, kis idő múlva gépezni szerettem volna), mostanában pedig azt, hogy meg akarom akadályozni anyukám és a leendő férjének esküvőjét -> ez sem igaz (anyukám azzal érvelt, hogy az egyik osztálytársam szerint még korai, és valószínűéeg ez van rám hatással...no meg azzal is érvelt anyu, hogy párszor panaszkodtam a barátjára, hogy kissé csúnya hangnemben beszélt velem bizonyos okok miatt).Ezen kívül már anyukám sokszor azt sem hiszi el, hogy amikor órák után az iskolába vagyok, akkor valóban bábozok és beszélgetek (tehát hogy azt csinálom, amit mondok), hanem azt hiszi, hogy rosszalkodok és csak neki akarom azt hazudni, hogy azt csinálom, amit.

És még ott van az is, hogy szerintem - azzal ellentétben, hogy anyukám leendő fárje és a nagymamám mennyire példás anyukának tartják anyukámat - anyuból valamiféle anyai ösztön hiányzik.Ezt abból gondolom, hogy ahelyett, hogy észrevenné azt, hogy még valamilyen szinten depressziós vagyok a válóper miatt + a stressz miatt kényszerbeteg vagyok, és próbálna segíteni, még amikor mondom neki, hogy ez a helyzet, el sem hiszi.Azt mondja, hogy csak kamaszodom, és ezért hiszem azt, hogy minden bajom, és szerinte még hipohonder (bocs, nem tudom, hogy kell helyesen leírni) is vagyok...

Tehát szerinted mi a baj velem?Én rontottam/rontok el valamit?Mi az oka ezeknek a dolgoknak?

Ui:Bocs a zavaros fogalmazásért (és az esetleges nyomdahibákért), siettem.Első sorban velem egykorú lányok és ilyen téren tapasztalt felnőttek véleményét várom, de elolvasom mindenkiét!Előre is kösz!


2010. máj. 16. 20:54
 1/10 anonim ***** válasza:

Te nem rontottál el itt semmit, veled semmi baj sincs.

Megértem, hogy ez idő alatt stresszes volt neked, meg hát tényleg kamaszodsz is :D

Írásod alapján nagyon talpraesett, és érett lánynak tűnsz.


13/L

2010. máj. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Húha! Hát nem könnyű a helyzet. Először is mond el az oszt.társaidnak h a beszóláésaid ne vegyék komolyan mert csak viccelsz. És mond el nekik h mi van otthon h megértőbbek legyenek ha dühkitörésed van. beszéld meg anyukáddal az otthoni dolgokat. Ültesd le és beszéld meg vele h mi bánt. A mostohaapádtól pedig kérdezd meg h van-e vmi baja veled, mert lehet h csak te értettél félre vmit. Sok szerencsét!


L/13

2010. máj. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Szia! Szerintem jó úton haladsz, ha ezt már igy meg tudtad fogalmazni :) Semmit nem rontottál el az alapján, amit ide irtál, nem semmi, amiben máris részed volt eddig.

Szerintem is a legjobb, ha megbeszéled anyukáddal, ahogy érzel, mint felnőtt a felnőttel. De amúgy is jó, ha van kivel ilyeneket megbeszélni, kibeszélni, ha nem is baráttal, de akkor meg egy pszichológus sokat segithet, ha szimpatikus. Nekem most épp munkahelyi "coach"-om van, de nagyon jó, hogy valakivel meg lehet beszélni a problémákat, hangosan kimondva másképp hat a dolot, mintha csak magamban gondolkodom rajtuk. Ehhez persze bizalom kell, hogy elhiszem, hogy segit :)

Sok sikert!

31/L

2010. máj. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

Most komolyan csak 12 éves vagy?

Ha igen,büszke lehet Rád az,aki fogalmazni tanított!

2010. máj. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat!:)

Mondták sokan, hogy a koromhoz képest értelmes és érett gondolkozású vagyok, bár én ezt még nem nagyon vettem észre magamon.Kamaszodási téren kissé el vagyok bizonytalanodva, mert volt már egy olyan kérdésem, ahol az összes kommentelő gyereknek tartott...Bár az igaz, hogy rengetegen mondták már, hogy kamaszodom.A második kommentelő tanácsait megfogadom, megpróbálom az osztálytársaimnak elmagyarázni a dolgokat és többet beszélgetni anyukámmal, bár ez nem lesz egyszerű, mert anyukám sajnos általában azt mondja, hogy ő már unja ezt a témát, mert én már többször is mondtam neki, hogy úgy érzem, hogy mindenki utál.

És igen, harmadik válaszoló, már próbálkoztunk a pszichológussal, bár még nem találtuk meg a megfelelőt.Én is érzem, hogy meg kell beszélnem valakivel a gondjaimat, mert egyszerűen rossz érzés magamban őrlődni folyamatosan.Anyukámmal is megpróbálok beszélni, bár ez nehéz lesz a fentebb leírt okok miatt.

Igen, tényleg 12 éves vagyok, de még most sem értem, ez miért ilyen meglepő.:D Különösebben senki nem tanított fogalmazni, ugyanolyan "képzésben" részesültem, mint a többiek.:)

Mégegyszer köszönöm a válaszokat!:)

2010. máj. 16. 21:19
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

Szia!Tényleg nagyon szépen fogalmazol :)

Sajnos nekem is volt részem ilyesmiben,nem kellemes dolog.Azt viseltem nagyon nehezen,mikor anyukám és apukám veszekedett,de szerencsére hamar különköltöztek.Anyukám sajnos a saját neméből választott párt,akit nagyon nem kedvelek.Sok mindent rám fog,de nem hagyom.És te se hagyjad,hogy ártatlanul büntessenek!Nekem az jött be,hogy kerestem a kortársaim barátságát,és lett egy nagyon megbízható barátnőm.Próbálj meg minél tovább bennmaradni a suliba,különféle szakköröket keresni.Ez azért is lenne jó,mert azonos érdeklődésű emberekkel kerülsz össze,és nem kell hallgatnod ami otthon folyik.Kitartás,egyszer mindennek vége van :)

13/L

2010. máj. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Szerintem ismerem azt a kérdést :D

Ott linkeltél valami mást, ami a szex kategóriában volt, és emlékszem volt benne egy olyan pont, hogy az egyik lány lenyalta a másikról a pirosaranyat xD

Eltaláltam?

2010. máj. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2010. máj. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egy 2 évig tartó válóper azért az anyukádat is megviselhette. Neki sem könnyű. Végre lezárhatott egy dolgot az életében, most kezdődik neki egy új. Neki is át kell álli egy másik életformára. Ez számodra lehet, hogy egyszerű lenne, de hidd el, nem az. Nem személyes tapasztalat, hanem egy kolléganőm járt hasonló helyzetben (válóper), és még néhányat ismerek.

Neked azt javasolnám a magányságra, hogy próbálj valami hobbit, sportot találni, ahol barátokat szerezhetsz. (Pl lovaglás)

A pszihológus helyett pedig csak egy nevelési tanácsadót ajánlanék. Az iskolának kell lennie nevelési tanácsadójának. Esetleg az osztályfőnöködet kérdezd meg. A nevelési tanácsaó megnevezés elég furán hangzik, de lehet, hogy tudnak segíteni (olyan mint a pszihológus). Én is voltam kb 6, 7 évesen. Nagyon tetszett, élveztem a beszélgetéseket. A kolléganőm lánya is volt, bár nem tudom, hogy neki hogyan tetszett a dolog. A leányzó is 12 éves.

2010. máj. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az azóta érkezett válaszokat!:)

Ötödik kommentelő : Akkor a te anyukád biszexuális? :O

Egyébként kösz a tanácsot, már én is keresem a szakkört.:)

És igen, tudom, hogy anyukámnak is nehéz lehetett, és értem, hogy mire akarsz kilyukadni, csak azért nem neki kellett végighallgatni a brutális fenyegetéseket és nem ő idegeskedte magát sz*rrá 2 év alatt az ilyen dolgok miatt, és ha úgy vesszük, ő már felnőtt, tehát neki ez egy előny volt.És mivel nem mutat felém túl sok megértést és nem nagyon veszem észre rajta, hogy érdeklik a problémáim, ezért gyakran úgy érzem, hogy még ő sem ért meg, és nem is ismer igazán.Félreértés ne szülessék; szeretem anyukámat meg minden, de érzem, hogy valami hiányzik belőle, aminek nem lenne szabad!

És mégyeszer kösz a dicséretet a fogalmazásom miatt!:)

Ui:Igen, az az a link!xD

2010. máj. 16. 22:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!