Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan beszéljek vele a...

Hogyan beszéljek vele a drogokról és a szexről úgx h végig is hallgasson, érdekelje is és hallgasson is rám?

Figyelt kérdés

Még csak 11 éves azt sem tudom mikor kéne ezeket megbeszélnem vele, de a mai fiatalok elég korán érettek lesznek ilyen téren...

Én emlékszem h mondta nekem anyám 15évesen de nem érdekelt, eszembe se jutott odafigyelni rá, utána meg végképp semmire sem figyeltem...

Tudom mennyi baj érheti...olyanok is amit soha nem hever ki...elég egyszer rosszul dönteni és nem odafigyelni



2016. ápr. 30. 20:48
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
86%

Semmiképpen ne direktben, tanár stílusban.

Mesélj neki másokról történeteket, tanulsággal. Ne legyen odanyomva, hogy "látod, ez történhet, ezért neked ilyet nem szabad csinálnod", hanem hagyd, hogy ő maga vonja le a tanulságot, magában.


Az indirekt módszer célravezetőbb. És ne egyszerre zúdíts rá mindent. Találj ki egy történetet, meséld el neki, aztán hagyd, hogy gondolkodjon rajta. Később esetleg megkérdezheted, hogy mi a véleménye.

2016. ápr. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem az nem megoldás, hogy leülteted és mondod.

Merjen ő kérdezni tőled. Vagy érdeklődj te tőle, hogy miket beszélgetnek a suliban és akkor hozzáfűzöd.

Semmiképp se legyen "kiselőadás-szagú", mindenképp úgy kéne ehhez hozzáállni, hogy természetes kommunikáció része legyen ez is.

De megint más egy olyan gyerekkel megoldani, aki állandóan kérdez, érdeklődik, nyitottabb a világra, mint egy olyannal aki csendes, mindent elrak magának, stb.

Meg itt derül ki, hogy milyen a kapcsolatotok, amúgy szoktatok e beszélgetni, vagy már tunya a kommunikáció köztetek.

15 évesen valószínűleg te meg azert nem hallgattad meg rendesen, mert addigra magadban már úgy érezted hogy tisztaztad (pedig egyikunknek se szokott nagyon ennyi idősen :D), meg nem mertél kèrdezni előtte vagy nem is akartál. Meg ott volt az hogy lehet hogy k3veset beszéltetek vagy nem volt jó példa és jön az hogy "nekem te ne".

11 évesen még nem szokták megkérdőjelezni a gyerekek a szüleiket, csak ritka esetben.

A kora ideális, időben jutott eszedbe :)

2016. ápr. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
33%
A szexről úgyis mindent tudni fog mire kell, a drogokat meg elkerüli ha van egy kis esze
2016. ápr. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
68%
Kösd be neki a netet.
2016. ápr. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Igen valószínűleg tudni fogja! De komolyan is fogja venni?

Sok felnőtt sem gondol bele abba hány nemi beteg rohangál az utcán és te, sőt ő és az orvosok sem tudhatják hogy az. Mert pl az HIV vírus lappang, az elején mmilatt a legfertőzőbb ki se mutatható a vérvétellel. Stb...

A drogokról is lehet tud majd sokmindent, de azt még nem tudhatja milyen érzés elrontani az egész èletét.

Ezekre kellene rávilàgítanom meg h komolyan figyeljen mivel egy pohár vízbe beledobhatják észrevétlenül...


Köszönöm a segítséget

2016. ápr. 30. 22:02
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Azért kell hagyni önállósodni, hogy felismerje a veszélyes helyzeteket és ahhoz mérten tudjon dönteni. Ha mindentől elzárod, mert óvod és félted - teljesen érthető módon - akkor sose fogja megtanulni, hogy mik a határok. Épp ezért, ha kiszakad egyszer az otthoni, elzárt környezetből, hirtelen mindent ki akar majd próbálni. Na és az veszélybe fogja sodorni. :)
2016. ápr. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Mit dobnak és miért, bele egy pohár vízbe?
2016. ápr. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó: mondjuk valami kábítószert amit tényleg észrevétel nélkül bele lehet szórni a gyereked italába aztán azt csinálnak vele amit akarnak. Pl a gina nevű szer ilyen, sok megtörtént eset szerepelt újságokban de gondolom sok olyan is volt ami nem került a hírekbe.
2016. máj. 1. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

De már van olyan körömlakk ami kimutatja a party drogokat!!!

Hát nehéz lesz kiengedni hogy tapasztaljon és visszafogni egyben.

Mit vállaltam?! :)

2016. máj. 1. 01:32
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

A HIV maga a vírus kimutatható, de csak konkrétan erre a célra való vizsgálaton. Sok AIDSes így el tovabb hogy elment erre a vizsgálatra, mikor még nem voltak tünetei. A vírus kimutatható, tünetek lappangnak...

Piába meg pl..GHBt tesznek.

Ezt a körömlakkos dolgot meg nem értem.

Lehet, neked kéne alaposabban tájékozódni, mielőtt beszélgetni akarsz a gyerekeddel, mert össze-vissza írsz itt mindent...

Hát így én se vennèlek komolyan, 11 évesen se.

2016. máj. 1. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!