Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mai egyetemistáknak alap,...

Mai egyetemistáknak alap, hogy lakás van téve a hátsójuk alá?

Figyelt kérdés

20 éves öcsém szeptemberben kezdte az egyetemet (corvinus), itt lakik abban a lakásban velem, amit keresztanyám vett nekem (felújitottan!).


25 nm-es nagy szobában van a gyerek, nem a legolcsóbb ikeás bútorok vannak (újak!), nagy tévé, MINDENE megvan, lakás a VII. kerben van, tehát központi helyen.


Persze az agyalágyult (öcsém) szerint a központ a nagykörúton belül kezdődik, mert a többi ismerőse is ott lakik nagy luxusban.


És minden áldott nap ezt kell hallgassam, hogy másnak milyen menő lakása van, kinek milyen kandalló van otthon meg hova járnak az ismerősei nyaralni, és csak mi vagyunk ilyen csóri senkik, engem is leszólt, hogy miért csak 200at keresek, legalább fél milla kell, hogy itt meg lehessen élni, stb.


Takaritani nem hajlandó, mert szerintem ez a lakás már annyira rossz, hogy ott nem is érdemes rendet csinálni.


És most ráállt arra, hogy a keresztanyja neki is vegyen egy lakást. Persze párhuzamosan azon pörög, hogy ezt a lakást hogyan lehetne szétverni, ablakot akar cseréltetni meg falakat bontani, mert ő itt nem szeret élni, nem is tud.


Persze egy fillért nem ad a rezsibe, pedig nem kevés pénzt kap az iskolától.


És én ezt türjem, hogy minden áldott nap munka után idejön és darálja nekem az igényeit és az elégedetlenkedést, hogy ez a lakás egy ól.


Anyáméknak mindezeket ha elmondom rámcsapják a telefont, hogy "miért veszekszem a testvéremmel"


Meg igy meg ugy mondják, hogy majd elzavarják koliba ezt a fogyatékost, ha nem nyugszik le....persze ezt csak nekem mondják...eddig cska arra volt tényleges példa, hogy ENGEM fenyegettek meg, hogy el kell költöznöm innen, mert nekem van keresetem....ja tesom erre azt kontrázta rá, hogy attól még nekem kell majd fizetnem a rezsijét, mert ez attól még az én lakásom, hogy nem lakom itt, de ő igen.


Tehát minden nap ezt az elégedlenkedést, vergődést, követelőzést kell hallgatnom. Ha bezárom az ajtót és nem hallgatom, akkor elkezd ordibálni a kis buzernyák cérna hangján, hogy miért nem hallgatom meg ezt, elvégre "nem kitelik az időmből?"


Na szal ilyen kis fejletlen a gyerek, 20 évesen még a hangja sem mutál, végtelenül gyenge fizikumu, második emeletre nem bir feljönni a lépcsőn, mindig liftezik.


Persze az nem baj, csak lakás legyen, mert attól lesz ember az ember...ja


2016. márc. 15. 21:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
En szerintem haza kuldenem... mondanam, ha nem tetszik, akkor menjen anyucihoz vissza, mert te megengedted, hogy veled lakjon, ő meg nem képes ertekelni...
2016. márc. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire nem tetszik neki ,takarítani nem akar,mert a te lakásod,akkor húzzon haza anyádékhoz,ilyen egyszerű.

Én már rég kivágtam volna a cuccait az ajtó elé a kis elkényeztetett sz.rnak

2016. márc. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan egyetemista aki suli mellett dolgozik azért hogy alapvető kaját tudjon magának venni!

Persze nem veri nagy dobra, mert szégyelli.

Én a helyedben a tesódnak levágnék 2 pofont és nem hagynám, hogy rajtam élősködjön.

Menjen kollégiumba, ha annyira nagy a szája!

2016. márc. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

1. Nyilván te tudod h a legtöbb egyetemistának nem vesznek lakást.

2. Az anyádék részéről gáz, h öcsi nem száll be a rezsibe - ha ők vmiért nem tudják támogatni, akkor küldjék el melózni. Érthetetlen számomra h a szülők elnezik h kvázi te állod az egyetemista öcséd lakhatását

3. Én a helyedben nagyon -nagyon támogatnám azt az ötletét h keresztanyu vegyen neki lakást. Egész nap mondanám, h ez neki jár

4. Ha semmi nem segít, a végtelenségig ne tűrj, vállald be h összebalhézol a családdal. Zárcsere és kész - ha jól értem h ez a lakás a tied.

2016. márc. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

na azért ezt a lakást éppen csak haszonélvezet nélkül van a nevemen, ugyhogy nem én vagyok a jani


meg egy csak egy formaság, ez a tulajdonjog nekem semmit ne biztosit, családon belül máshogy mennek a dolgok.


már előre látom, hogy nyáron munka után itt kellesz nekem rostokolni majd a "felujitásokkal", és mindig újabb és újabb dolgokat fog kitalálni ez a kis görcs...


csak sajnos ez egy feneketlen dolog, a kis gyerekes külseje miatt NULLA az önbecsülése és ezért mindenféle gyerekes pótcselekvéssel jön, ami jelen esetben a tökéletes lakás kisirása anyáméktól...


20. születésnapja volt mult héten, aztán elkezdi nekem, hogy akart venni magának egy órát, mert mindenkinek van az egyetemen csak neki nincs ÉS EZÉRT "ő olyan kis gyerekesnek érzi magát"


peeeersze, a kis gyerekes 40 kilós teste miatt kéne, hogy gyerekesnek érezze magát...de neeeeeem, ő ugy gondolja, hogy majd ha lesz TAG HEUER karórája, akkor majd nem fogja magát gyerekesnek érezni?


szerencsétlen...én mondtam neki, hogy mozogni kéne és akor többet enne, és növekedne, csak ugye az ilyen munkával járó dolgok büdösek ennek a kis féregnek.

2016. márc. 15. 22:17
 6/19 A kérdező kommentje:

legutobb keresztanyám adott 10ezret a fütésszámlába (12 ezer volt a februári számla), de kvázi ezzel csak azt akarta, hogy "tessék itt van, de mostmár fogd be a pofád"


15 ezerbe van egy havi koli, de ez a csicskagyerek nekem most simán benne van havonta 15 ezerbe...


ja és fél éve azt hallgatom, hogy neki iphone 6S kell, de 16 gigás az nem jóóóóóóóóóóó


Mult héten csak 3 nap jött ide nekem sirni, hogy mikor segitem már telefonhoz...mert az én elöfizetésemre akarja venni, mert ugy kedvezményes, csak 220 ezer.


és neki SZÜKSÉGE van iphone 6s-re ÉRTSÜK MÁR MEG


multkor itt vinnyogott, hogy a régi iphone töltöje elszakadt...vettem neki egy utángyártottat és nem fogadta el! Mert nem eredeti és ezzel ő nem fogja magát égetni!


EZT MONDTA!

2016. márc. 15. 22:22
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

4es vagyok. Úgy látom azért itt sokkal mélyebben gyökerezik a probléma :)

De a kérdésem még maradt: Anyádék nem támogatják öcsi lakhatását?

Egyébként ha nem tiéd a lakás, én a helyedben nem ragaszkodnék hozzá minden áron. Persze h jó így, mert nincs bérleti díj, de vmit vmiért. Hosszú távon jobban jársz ha kimenekulsz ebből a helyzetből. Az öcséd önbizalomhiányát nem tudod orvosolni, a szüleidnek meg ő fog maradni a "szegényke". Saját tapasztalatból mondom, nem éri meg arra várni,h a családi viszonyok javulni fognak.

2016. márc. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
93%
Na most mielőtt bármi komolyabbat válaszolnék: ugye nem te vagy az, aki már 100x tett fel arról kérdést, hogy miért ment oda hozzá a hasonlóan unintelligens tesója lakni, mikor azt a lakást a keresztanyja NEKI vette és igazából az a baja az egésszel, hogy így, hogy ott van a tesója nem tud úgy csajozni mint előtte? Ha az vagy, akkor szakadj már meg, ha nem te vagy ez a jóember, akkor meg félelmetes, hogy mennyi embernek van hasonló problémája és hasonló adakozó keresztanyja és hasonló nem normális szülei.
2016. márc. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
95%

Na, a kérdező privát üzenete bizonyítja, hogy ez ugyan az az ember, akire már korábban utaltam. Legalább 2 kérdését láttam már ugyan erről a témáról, de van egy sanda gyanúm, hogy többször is megkérdezte.

Röviden: a kérdező nem komplett. Lehet, hogy a családja sem, de a biztonság kedvéért egy szavát se higgyétek el.

2016. márc. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Annyit tudom mondani, hogy várom mikor esik pofára a tesód és mikor kezd el örülni annak ami van. Nézzen le vidékre, vagy mondjuk Kambodzsába és utána panaszkodjon hogy nincs kandalló. Mondjuk azt nem értem hogy a fizikuma meg a mutálás hogy jön ide, attól még lehetne érett, de nem az. Hozzátenném, hogy neked is lakást raktak a hátsód alá:D Mondjuk az ő hozzáállása botrányos, gondolom te értékelted legalább. Amúgy ha van pénz a családban miért ne vennének a gyereknek lakást? Hogy többet küszködjön az életben? Amúgy is fog eleget. Persze ezt nem kéne természetesnek venni és örülni kéne neki, hogy nem az egyetem mellett kell dolgoznia, nem függ a szüleitől 30 éves koráig stb...
2016. márc. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!