Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan és mikor mondjam el...

Hogyan és mikor mondjam el egy 14 éves gyereknek, hogy részben zsidó származású?

Figyelt kérdés

A szűkebb családjában erről nem beszéltek neki, formálisan katolikusok és evangélikusok, de nem tartják a vallásukat.

Egy lakáseladás előtti közös "lomtalanítás" során találtam meg tegnap a papírokat.

Ezek a családi iratok azért fontosak, mert bizonyos érthetetlennek tűnő nevelési problémákat megmagyaráznak nála. (Szülei nem törődnek vele, velem, mint nagynénivel van szoros kapcsolatban.)

A fiú pár hónapja megkérdezte tőlem, hogy zsidók vagyunk-e ?

Mondtam neki, hogy remélem nem ....(A zsidók között bizonyos lelki problémák nagyobb számban fordulnak elő, mint a nemzsidók között.)...nem, mert ami a közös felmenőinket érinti, tudomások szerint azok között egy zsidó sem volt. Viszont tegnap kiderült, hogy apai ágon viszont részben zsidó, mert az egyik nagyszülője biztosan izraelita volt, csak valamikor kitért evangélikusnak.

Aki találkozott már hasonló problémával, hogyan oldotta meg ?



2015. aug. 25. 14:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%
Én már a "problémát" se értem.
2015. aug. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
39%
Mi a fészkes fenéért akarnád elmondani neki, hogy valamelyik távoli őse zsidó volt? Köze nincs ennek a nevelési problémáknak a családjában. mentsen meg a sors az ilyen rokontól.
2015. aug. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
86%

Mi köze a nevelési problémáknak ahhoz, hogy az egyik nagyszülője áttért a keresztény hitre?

És milyen lelki problémák fordulnak elő gyakrabban a zsidóknál? (Hacsak nem ez https://www.youtube.com/watch?v=EP1gNYU27Tk )

Van erről valami statisztika?

Szóval nem értem.


(Ja, és mellesleg a zsidó vallás csak anyai ágon tud öröklődni, az, hogy apád zsidó, még nem tesz téged is azzá.)


Én így csinálnám:

"Nézd, Feri, miket találtam a padláson! Nem is tudtam, hogy a tata úgy tért át az evangélikus vallásra. Biztos nem volt könnyű döntés."

2015. aug. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
91%

"Xy el kell mondjam neked, hogy a távoli rokonof zsidó volt."

Sokkal nagyobb dolgokat tudtam meg sokkal kisebb gyermek ként pl, hogy apámat leültették mikor születtem.

Talaltam apamrol a fiókban olyan újság kivágást amiben őt körözik. Megtudtam, hogy a II. Vh. Előtt az őseim arisztokraták voltak.

Most Szerinted egy 14 éves gyereket meg fog hatni, hogy a távoli rokona zsidó volt? Nem ismerte(gondolom), köze nincs hozzá, segiteni már nem tud, a gyerekre nincs írva.

Ha érdekli majd rákérdez megint és odaadod neki a papírokat.

Ne parázz mar ilyenekért.

2015. aug. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
2015. aug. 25. 15:24
 6/20 anonim ***** válasza:
8%

Ertem a problemadat...Az eddigi valaszadok nem tunnek vmi komolynak, vagy tajekozottnak. Eloszor is, a zsidosag nem vallas, hanem egy nepfaj, ahol igenis megvannak a genetikai jegyek - igy az oroklodo viselkedesproblemak is.


Masodszor, az valaoban igaz, h az apai agon oroklodo zsidosagot nem ismerik el a zsidok. Az ilyen felzsidok pl izraeli allampolgarsagot sem kaphatnak azon a cimen, h zsido szarmazasuka. Ezt eleg szigoruan veszik. Szoval, ha a fiunak vmi tavoli rokona apai agon zsido volt, akkor szerintem megemlitheted egesz nyugodtan, de nem fog komoly sullyal birni, ha elmagyarazod neki a "hatteranyagot" is :)


Amugy meg Mo-on a zsidok elegge elkulonitik magukat es buszkek arra, h zsidok, szoval a srac zsido baratai biztos nagy orommel fogjak fogadni a hirt...az mar mas kerdes, h az igazi magyarok hogy fogadjak.


Az en velemenyem az, h meg lehet neki emliteni, de nem kell tusagosan nagy jelentoseget tulajdonitani ennek :)

2015. aug. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
5%
Baromság.
2015. aug. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%
Csak az Ausvitzba menő vonatra kell fel tenni. Az ilyen fassisztákat, mint te meg visznek Szibériába.
2015. aug. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
66%
Ahogy fentebb már írták, apai ágon nem öröklődik a zsidóság. Egyébként meg kit érdekel? Különben is minek kutakodsz te mások szemetében?
2015. aug. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
66%

Népfaj??? Hol élünk, milyen évet írunk, tessékmondani? Legfeljebb nép. Faj az ember, minden nép, a kis busmantól a kétméteres vikingig.


"az mar mas kerdes, h az igazi magyarok hogy fogadjak."

Ki az igazi magyar? Aki a fenti logikával Árpád vezérig tudja visszavezetni a családfáját? Vagy aki fejből tudja a Himnusz összes versszakát? Vagy aki árpádsávos lobogót lenget neonáci ideológiával, és elfordul egy rokontól, baráttól, ha kiderül, hogy negyedrészt zsidó származású? Remélem, nem utóbbi számít manapság "igazi magyar"-nak.

2015. aug. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!