Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért van az hogy kicsikét...

Miért van az hogy kicsikét szereti a család a gyereket és kamaszként nem?

Figyelt kérdés
2010. febr. 26. 19:41
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

kamaszként is szeretik, csak akkor már több önállóssságot várnak el a szülők.

ha állandóan butaságokat csinálsz, nem fogadsz szót, akkor csak az ellenségeskedés lesz.

Attól, hogy nem vagy már kisgyerek, attól még vannak szabályok mind viselkedésben, mind együttélésben.

2010. febr. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Pont azért érezheted úgy (ha rólad van szó, ha nem akkor bocsi és vedd úgy hogy csak általánosságban írom)mert elvárások is vannak veled szemben.Ami nem tetszik. A kamaszokkal sokszor az a baj,hogy rohadt mód önállóak akarnak lenni, meg mindenben ők dönteni, "szabadon" élni stb. ugyanakkor meg más részről szeretnének pici babák maradni, akiknek mindent a fenekük alá tesz anya és apa, anyagiakban, odafigyelésben és úgy egyáltalán:)

A pici babától nem várnak még semmit, csak kiszolgálják folyton, de egy bizonyos életkor után már a szülők azt szeretnék látni, hogy értékes embert neveltek,aki képes dolgozni ( a tanulás is munka) rá lehet bízni dolgokat és nem egy piócát aki mindig majd élősködik vkin

Én is nemrég voltam kamasz:) szerencsésen túlvagyok rajta:)))

2010. febr. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Akkor is szeretik, csak "sokkot" kapnak, hogy az az aranyos kis baba, akit anno úgy gondoltak, hogy ilyen és ilyen lesz majd felnőttnek, teljesen megváltozik kamaszként. Lázad, furcsán öltözik, szeret ellentmondani, nehéz kezelni, szóval szerintem a szülőknek ilyenkor esik le, hogy egyszer vége lesz: nincs több összebújás, nincs több kézfogás, el kell majd engedni :( Meg hát azért a kamaszokat tényleg nehéz kezelni, mert egyik pillanatban felnőttet játszanak, a másikban gyereket, ez mindkét oldalnak nehéz, nem csak a kamasznak...
2010. febr. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Csak ismerek olyanokat akik azt mondták:"emlékszem, hogy apa betakart és szeretet" most meg utál.Egy ismerősőm modta.
2010. febr. 26. 21:26
 5/7 anonim ***** válasza:
41%
Az én gyerekeim remélhetőleg érzik, hogy kamaszként is ugyanúgy szeretem őket! :)
2010. febr. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

21.13-as vagyok. Hát érdekes és szomorú, amit irtál.

Én is emlékszem, hogy gyerekkoromban mennyi jót csináltunk apuval, aztán kamaszkoromban is sokszor próbált jófej lenni, segiteni, ugyanakkor nagyon sokszor nagyon inkorrektül viselkedett velem és nővéremmel (kijátszott minket anyu ellen, mert elhidegültek, majd elváltak). A válás után pedig végképp, csak hallottam, hogy ő szeret, nyomát nem láttam, nem hivott fel rendszeresen, nem izgatta, hogy gimi mellett dolgoztam, hogy fussa cipőre. Értelmiségi család, jól keresett. Szerintem itt például az a kérdés, ő miért változott meg, nem az, hogy a kamaszt (engem) miért nem lehet szeretni. Az unokája sem érdekli, büszkén nézi a képét, de még egy body-t sem kaptunk soha, soha nem segitett semmit, sosem jön látogatóba. Sajnálom, ami azzal az ismerősöddel történt. Valahogy győzd meg, hogy nem biztos, hogy benne van a hiba. Persze szép dolog megpróbálni megfelelni, de mindkét oldalon múlik, rajta is, meg a szülein is.

2010. febr. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy kamasztól több önállóságot várnak el! És általában a kamasz is elvárja hogy önállóként kezeljék. Én örültem, ha békénhagytak a szülQk, mert még akkor is szeretgetni akartak stb :D Ma azért már másképpen látom a dolgokat, és röhögök egy jót, mikor a 30 éves bátyámat kisbabásan szeretgetik :) Na mindegy...
2010. febr. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!