Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A fiam perselyéből az egyik...

A fiam perselyéből az egyik barátja ellopta a zsebpénzét, kb.15. 000 forintot. Tizenkét évesek mindketten. Szerintetek hogyan járjak el? Van esély arra, hogy visszaszerezzem a pénzt, vagy reménytelen?

Figyelt kérdés

2015. máj. 25. 23:32
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
0%

Eszelj ki egy ötletes mondókát és valahogy kezd el figyelni a gyereket, hogy nem költ-e magára, nem kezd-e el költekezni.Vagy csinálj úgy mintha mi sem történt volna és szervezz meg egy családi találkozót, majd kérdezz rá a gyerekre a szülők előtt, ha van valami új rajta, hogy de jól néz ki és biztos sokat dolgoztál érte hogy megvehesd.Egy 12 éves gyereket könnyen meg lehet szerintem akasztani jól kifundált kérdésekkel.

Valami megbízható barátját a gyereknek bízzátok meg hogy figyelje hogy miket vesz a gyerek a pénzből.

Ha biztos hogy ő lopta el és feltűnően költekezni kezd, édességet, chipset, vagy új ruhát vesz magának, akkor állj oda az anyja elé és mondd meg neki hogy eltűnt a fiad pénze és az ő gyereke mostanában feltűnően sokat költekezik, mióta az ő szobájába berohan.Vagy bevallja a gyerek a szülei előtt hogy ellopta a pénzt és visszaadja, vagy mentek a rendőrségre és a fiad elhíreszteli mindenkinek a suliban hogy mi történt.

2015. máj. 26. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
17%

A mondókát az összejövetelre írtam.A gyereket kéne csőbe húzni a szülei előtt, jól kigondolt kérdésekkel.Ezt tartom a legcélravezetőbbnek.

Vagy a gyereked csináljon úgy mintha nem történt volna semmi, vagy mondja el a gyereknek hogy valaki ellopta a pénzét.Férkőzzön a bizalmába és így könnyebben csőbe lehet húzni.

2015. máj. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
23%

8-as vagyok.

Először is személyes találkozást kérsz és kapcsolatba lépsz mind a három szülővel és elmondod nekik ,hogy mi a helyzet. Pl. így : képzeld a következő helyzet alakult ki, vagy történt nálunk a napokban. Röviden elmondod a történéseket és javaslatot teszel a szülőknek, hogy üljetek össze közösen a gyerekekkel és beszéljétek át ezt az egész történést, azaz a kialakult helyzetet. Te senkit ne vádolj és ne gyanúsítgassál, sőtt jelentsd ki , hogy csak azért szeretnéd , hogy az összes érintett üljön össze mert tisztán szeretnéd látni és élőben hallani , hogy ki mit mond mind ezzel kapcsolatosan, mivel nem tudod, hogy mi tévő legyél és kinek mit higgyél el. Mind ezt azét kéred, ezt az összejövetelt és beszélgetést, mert ha van rá mód és lehetőség, akkor jobban örülnél ha saját magatok tudnátok teljesen letisztázni minden történést és eseményt a rendőrség bevonása nélkül.

Mond azt is a szülőknek, hogy természetesen megérted őket, hogy ők nem feltételeznek semmi rosszat a gyerekükről és hisznek a saját gyerekük által elmondottaknak, mint ahogyan te is hiszel a saját gyerekednek de pont ezért szeretnéd ha össze ülnétek mind a hárman , négyen a gyerekekkel együtt és ott egymás előtt saját maguk a gyerekek mondják el, hogy szerintük mi , miért és hogyan történt.

2015. máj. 26. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
68%
A kamerás ötlettel szerintem ki lehetne ugrasztani a nyulat a bokorból.
2015. máj. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
76%

akár a fiúval is beszélhetsz, és megmondhatod neki, hogy tudod, hogy ellopta a pénzt, de nem lesz belőle ügy, ha visszaadja. ha nem, akkor meg mész a rendőrségre.


egy tanulásg: a fiad miért nyilvánvaló helyen, kinyithatóan tartja a pénzét?

inkább nyissatok neki bankszámlát és gyűjtse ott a pénzt mint készpénzben

2015. máj. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
13%
ti teljesen normálisak vagytok? a gyerek ellopja a saját pénzét? minek lopná el önmagától amikor már az övé, és ha akarja bármikor elköltheti? miért kell mindent agyonkonbinálni és hülye összeesküvéselméleteket összefantáziálni?
2015. máj. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
23%
16, te képben vagy?
2015. máj. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

A skype-ozás után, mikor megijedt a fiad, el kellett volna dugni más helyre a pénzt.

A fiad haverjait a lakásba sem lett volna szabad beengedned, nemhogy a szobájába.

Sajnálom nagyon a fiadat. :( Szörnyű érzés lehet neki, hogy eltűnik az évek óta gyűjtögetett pénze. Én reménytelennek látom, hogy visszaszerezd a pénzt. Szerintem belátható időn belül pótold ki (ha van rá módod) a pénzt, hadd örüljön a gyerek. A lopás után állíts fel új szabályokat a házadban: hogy nincs ott több haverozás. Ki tudja, legközelebb mit lopnának el a házadból...

2015. máj. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet. Lehessen haverozás a lakásban. De pénzt - mint írtam - bankszámlán kell tartani, nem malacperselyben vagy párnacihában, Ez a tanulásg. Szerencsére csk 15k veszett oda, nem százerek. de tanulópénznek jó ez is. Próbáld meg pótolni a pénzt, DE nyissatok számlát a gyereknek, legalább megtanulja kezelni azt is.
2015. máj. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
31%

ez esetben mindkét fiú anyukájának elmondanám, hiszen akivel az ajtóban beszélgettél ő is benne volt...!!!!!!!

én mindenképpen elmondanám, bizonyítanám. ha nem adja vissza a két szülő a pénzt, az a saját becsületességükön múlik.

a fiadnak odaadnám megint a pénzt ha tudnám, azzal a feltétellel, hogy szakítsa meg a baráti kapcsolatot velük és ha legközelebb jön hozzá valaki, elrakjuk az értékes dolgokat..

2015. máj. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!