Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A fiam perselyéből az egyik...

A fiam perselyéből az egyik barátja ellopta a zsebpénzét, kb.15. 000 forintot. Tizenkét évesek mindketten. Szerintetek hogyan járjak el? Van esély arra, hogy visszaszerezzem a pénzt, vagy reménytelen?

Figyelt kérdés

2015. máj. 25. 23:32
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
89%
tuti? honnan tudjátok, hogy derült ki?
2015. máj. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
94%
a fiu edesanyjaval beszeld meg 4 szemkozt ,kulturalt modon.hatha o jobb belatasra birja.ha nem hat akkor sok mindent nem tudsz csinalni.
2015. máj. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

igen, tuti. :(

kicsit hosszú történet.


két hete volt nálunk egy szülinapi buli. a fiam volt olyan buta, hogy sajnos elárulta, hogy van zsebpénze, és még azt is, hogy hol. utána pár nappal az egyik barátja azt írta a fiamnak skype-on, hogy a másik barátja azt modnta, el kellene lopni a pénzt.

a fiam akkor meg is ijedt, megnézte a perselyét, de benne volt még az utolsó fillérig.

aztán szombat délben becsengetett hozzánk ez a barát (aki skype-on írt), és a fiamat kereste, holott tudja, hogy olyankor soha nincs otthon. mondtam neki, hogy nincs otthon. azt mondja a barátja, hogy jaj, nagyon fontos lenne pedig, hadd hagyjon már egy üzenetet az íróasztalon.

ok.

beszaladt, majd két perc múlva kiszaladt a szobából és már el is ment.

én utána benéztem, de semmilyen üzenet nem volt az íróasztalon.

amikor a fiam hazajött, megemlítettem neki. ő is kereste az üzenetet, sehol nem találta, majd megnézte a perselyt, és látta, hogy üres. akkor mesélte el nekem, miket írogattak neki skype-on.

azután a fiam ráírt a barátjára skype-on, de az azonnal kilépett.


hát ennyi a történet, remélem, nem túl zavaros.

2015. máj. 25. 23:44
 4/29 A kérdező kommentje:
És hogyan beszéljek az anyjával? Hogyan tudnám rábírni, hogy visszaadja a pénzt? Mert gondolom, tagadni fog, sőt, szinte biztos, hogy nem is tud az egészről semmit.
2015. máj. 25. 23:47
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
a skype beszélgetést nem tudod lementeni? esetleg ha azt megmutatnád az anyukának... talán jobb lenne mint idétlenül magyarázkodni meg vádolni a gyerekét
2015. máj. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Azt mindenképpen lementem, de sajnos az a baj, hogy ott épp a későbbi tolvaj beszél a fiamnak arról, hogy egy másik gyerek lop tőle, aki végül nem lopott semmit.
2015. máj. 26. 00:00
 7/29 anonim ***** válasza:
9%

Ez alapján sajna nem bizonyítható kizárólagosan.

Nem bántásból, de: kívülállóként, ha a csupasz logikát vesszük elő, akkor az alapkérdés az, hogy mennyire megbízható a fiad? Te láttad a skype üzenetet miszerint valaki állítólag el akarja lopni a zsét, vagy csak mesélte a fiad? Nem lehetséges, hogy valahogy elköltötte/elkótyavetyélte és szeretné másra kenni mert ezt fél bevallani? Vagy haragszik stb és jól meg akarja szívatni az illetőt valami koholmánnyal? Mert egy állítólagos skype-olás meg a megnemtalált üzenet még nem bizonyíték.

Oké, a haver beszaladok-dolga "lehet" gyanús. De csak akkor, ha 1:nincsenek olyan viszonyban, hogy berohangáljanak a másikhoz. Személy szerint nekem kevés barátom van, de őket anyukám is felengedte bármikor. akik csak felszínesebb haverok voltak ,azok nem kértek ilyet, de ha kértek volna sem lettek volna felengedve. 2: nem láttál üzenetet. ez még nem jelenti feltétlen azt hogy nem is volt ott semmi. talán leesett amikor a srác kiment. előferdül bárkivel.

A másik oldalról viszont ott van, hogy az ilyen korú kölkök nem nagyon cetliznek, inkább dob egy üzit a havernak. De vannak még papíralapon társalogni képesek/hajlandóak, (pl jómagam is) te tudod, ez a csóka melyik fajta lehet inkább.


Nyilván ez csak egy sallang kör volt a részemről, te ismered őket. Mindenesetre ha nincs konkrét kézzelfogható bizonyíték, akkor cseszhetitek a pénzt. Ilyennel nem lehet odaállni egy másik szülő elé, hogy " a fiad ellopta az enyém pénzét, mert állítólag beszélt erről valakivel, aztán állítólag üres indokkal felment a szobába és a fiam szerint utána nem volt meg a pénz. 23 helyen bukik a történet, hacsak nem arról van szó, hogy az illető szülő illető gyereke tudvalevőleg és bizonyítottan hajlamos az ilyesmire. Ha igen, akkor is esélyes, hogy nem vállalja fel veletek szemben (sztem kb nulla az esélye).

2015. máj. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
88%

Micsoda ? Jött a haver, hogy hagyjon üzenetet a fiadnak és te be engedted az idegen fiút, hogy egyedül a te felügyeleted nélkül bemenjen a fiad szobájába? Majd megvártad amíg ő kijön és elköszön tőled?

Te, egyáltalán ismered a fiad "barátait" , vagy talán még a saját fiadat sem ismered ?

Hívd össze mind a két gyerek szüleit és magukat a gyerekeket is ! Amikor mindannyian, együtt össze ültetek , hallgassátok meg mind a három gyerek előadását ezzel a kérdéssel kapcsolatosan (pénz eltűnés,skype üzenetek,stb.)

2015. máj. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Ez sajnos ezer százalék.

Igen, én is láttam a beszélgetést. És igen, a fiam régóa gyűjtögette a pénzét, biztos, hogy nem kótyavetyélte el. Mindig elmondta, ha vett valamit a pénzéből, akár egy kürtőskalácsot is.

Sajnos ez egy többéves barátság, de a tolvaj fiú nagyon problémás, már a harmadik iskolába jár, és én soha nem is örültem a barátságnak, csak a fiam annyira ragaszkodott hozzá, azért néztem el. Hát nem kellett volna.

Egy barátom azt tanácsolta, mondjam azt az anyjának, hogy felvette kamera, és elmegyünk a rendőrségre. De elég necces így is,nem tudom, mennyire megoldható ez így.

2015. máj. 26. 00:09
 10/29 A kérdező kommentje:

8-as, évek óta ismerem a fiút. Ketten jöttek hozzánk, mindkettőt ismerem évek óta. Az egyik a fiam szobájába szaladt, a másik az ajtóban várt, én kint maradtam a másikkal az ajtóban addig. Sajnos elhittem, hogy csak egy üzenetet akar otthagyni. Nem szerettem soha, de ezt nem gondoltam róla. Az anyját is ismerem, ezért is kellemetlen az ügy.


Ez viszont nem rossz ötlet, hogy hívjam el a szülőket és a gyerekeket is, kérdés, hogy eljönnek-e egyáltalán. Vagy mégis mit mondjak, miért hívom őket.

2015. máj. 26. 00:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!