Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anyukák, tudnátok segíteni...

Anyukák, tudnátok segíteni egy kis nőgyógyászati problémában?

Figyelt kérdés

17/l vagyok,és most vagyok túl 2 antibiotikum kúrán.

Péntek óta égő,viszkető érzést érzek a hüvelyemben,megjelent 2 pattanásszerű valami a nemi szervemen, a kisajkaim belülről pedig teljesen vörösek(kicsit duzzadtak),(egyébként az egész hüvelyem ki van pirosodva)

Előtte pár nappal pedig kellemetlen szagú hüvelyfolyásom volt.

Szerintetek mi lehet ez?

Én gombára tippeltem,és vettem canesten-t,de sajnos nem tudom felhelyezni a kúpot(még szűz vagyok,és sajnos olyan alkat,hogy még egészségesen se tudom még a tampont se feldugni,a tablettával is ugyanez volt.Sajnos most még száraznak is érzem a hüvelyem,és csak hozzám ragadt a tabletta(aplikátorral is,bevizezni pedig nem tudom,mert nem olyan a felülete),ráadásul a hüvelyemnél 1 centi mélyen ütközik és nincs tovább...)

Anyukámtól hiába kértem segítséget,kijelentette,hogy "nem tud velem mit csinálni",és ő ezzel lerendezettnek tekinti a dolgot...

Természetesen tudom,hogy ezzel nőgyógyászhoz kell menni,ebből jön a másik kérdésem.

Néztem a gyereknőgyógyászt(egy van az egész városban)és hétfőn és csütörtökön rendel.

Szerintetek ha hétfőn kérek tőle időpontot,akkor még tud fogadni aznap?(elnézést,de még soha nem kértem időpontot,így nulla tapasztalatom van az ilyesmiben,gondolom vasárnap már nem illik zavarni a dokit(mobilszám van megadva).Vagy hogy is van ez?Egyáltalán bármikor fel lehet hívni,vagy csak rendelési időben?)És végül,szerintetek mit csináljak addig?

Gondolom minél tovább marad kezeletlenül a dolog annál rosszabb,de én mit tudok tenni itthon addig,amíg eljutok orvoshoz?

Szerintetek a gyógynövényes ülőfürdő(körömvirág,cickafarkok,kamilla),segíthet valamit,érdemes megpróbálni?Esetleg próbáljam meg a canesten kenőcsét?

(egyébként tud a doki hüvelykúpon kívül mást adni?)

Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat:)

És elnézést,hogy ide írtam ki a kérdést,és azért is,hogy ilyen összeszedetlen lett az irományom,de sajnos ezeket a dolgokat nem tudtam megkérdezni/megbeszélni anyukámmal,így muszáj voltam itt érdeklődni...


2015. máj. 3. 00:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Valószínűleg tud fogadni a doki, ha mondod a panaszaid. Viszont ne használj addig semmit, mert a doki vizsgálatába bezavar. Amúgy síkosítóval fel tudod tenni a kúpot.
2015. máj. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Több mint valószínű,hogy gombás fertőzés,mihamarabb menj nőgyógyászhoz. Mond el a problémád,főleg,hogy nem megy a hüvelytabletta felhelyezése mert szűz vagy.

Biztosan tud valami megoldást az orvos,vannak csúszósabb kúpok is.

Jó lenne még enyhe hipermangános vízbe ülni,az egy olyan szer ami rózsaszínre színezi a vizet és fertőtleníti a bőrt,de már lehet,hogy nem lehet be szerezni.

2015. máj. 3. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem se használj addig semmit.

Ha heveny panaszaid vannak, akkor aznap is fogadni fognak, csak esetleg többet kell várnod.


Ha kérsz időpontot, akkor mondd meg, hogy hirtelen jelentkeztek a tüneteid.


Felnőtt nődokihoz is mehetsz 17 évesen.


Anyukád reakciójára nem is tudok mit mondani.


Az orvos teljes mértékben tudja majd kezelni a panaszaidat.

2015. máj. 3. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Az antibiotikum sajnos okozhat hüvelygombát. Elég gyakori mellékhatás.

Az ülőfürdő jó ötlet, a kenőcsöt is használd nyugodtan.

A doki biztosan tud olyan megoldást, ami neked megfelel, elvégre ez a foglalkozása. :)

Anyukádnak pedig nem ártana némi alapszintű egészségügyi képzés... egy felnőtt nőnek, akinek ráadásul gyereke van, ráadásul kamasz lánya, bizony illene tudni, mi a teendő ilyenkor. Arról nem is beszélve, hogy lelkileg is támogatnia kéne, ha valami bajod van...

2015. máj. 3. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mindenféleképpen mond meg a dokinak nagyvonalakban legalább mikor telefonon kéred az időpontot, hogy mi a panasz ezzel tuti rögtön fogad.!!
2015. máj. 3. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Jól írják! Mond meg az orvosnak, hogy milyen gondjaid vannak, és biztosan fogad majd.

Egyébként nem csak kúpok vannak erre, hanem szájon át alkalmazható gyógyszerek is, én pl ilyet kaptam, mikor gombám volt. Talán 2 darabos,és utána el is múlt.

😃

2015. máj. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Ez bizony gomba, nekem is ilyen durva szokott lenni ha van. Volt hogy ra se tudtam ulni, annyira fajt es be volt dagadva az egesz. Szegenykem, mindenkeppen doki, addig ne csinalj semmit, max ülő fürdő. En sokat csináltam mert jolesett.

En pl anyukam miatt nem vagyok szuz, 10 eves voltam mikor 1 hetes taborban voltam az osztalytarsaimmal. Nagyon lepukkant volt a furdoszoba, a wc, szoval minden tiszta fertő. Es ott elkaptam ilyen gombás fertozest. Anyukam meg mit csinalt? Simán felnyomta nekem a kupot mikor még szűz voltam. Persze sikitottam a fajdalomtol, de szerinte ezt muszaj... Es persze ezt vagy 5 napig kellett csinalni. Szoval nagyon kellemes elmenyeim vannak erről. Kupot nem szabad eroltetni.

2015. máj. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"En pl anyukam miatt nem vagyok szuz,"


Ne írj már ekkora hülyeséget! Szűz voltál te a kúp után is.

A szüzesség NEM egyenlő a szűzhártya meglétével, épségével.

Sőt, biztos, hogy újat mondok neked, de van, hogy egy nőnek EGYÁLTALÁN nincs szűzhártyája. Ő akkor születésétől fogva nem szűz? Egy frászt. Addig az, amíg bocsánat a csúnya kifejezésért, de "f.sz nem járt benne".

2015. máj. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat:)

Canestennel kenegettem kicsit,attól elviselhetőbb lett,és ma 7:20-ra kaptam időpontot a dokinál:)

Kicsit izgulok(most megyek először nőgyógyászhoz),de legalább megoldódik végre a dolog:)

Állítólag aranyos a doki,úgyhogy remélem azt is megtudom vele beszélni,hogy ne kúpot adjon:)

Anyukámmal sajnos nem tudok mit csinálni,néha úgy érzem,hogy én vagyok a felnőtt,ő meg a gyerek,mert 50 éves létére szerencsétlenebb az ilyen dolgok intézésében mint én...

Most az volt a kifogása,hogy neki még nem volt ilyen problémája,de azért számomra hihetetlen,hogy az ő korában ennyire tájékozatlan legyen(mondjuk szűrésekre se jár el,szerintem akkor látott utoljára nőgyógyászt,amikor a kötelező vizsgálatokra ment terhesen...)

2015. máj. 4. 14:55
 10/13 anonim ***** válasza:
Nos, mi volt az orvosnál? :)
2015. máj. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!