Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nőgyógyászati rutinvizsgálat...

Nőgyógyászati rutinvizsgálat (pl. rákszűrés) alkalmával kérhetem a dokitól, hogy uh-val vizsgálja meg, nincsenek-e elzáródva a petefészkeim?

Figyelt kérdés

Többször voltam felfázva, volt már petefészek-petevezető gyulladásom is :( babát szeretnénk a párommal, de mielőtt még több hónapos sikertelenség elé néznénk szeretném megnézetni magam, biztos ami biztos alapon.


Köszi a válaszokat!:)


2015. ápr. 5. 11:33
 1/8 A kérdező kommentje:
"petevezeték"-et akartam írni :)
2015. ápr. 5. 11:34
 2/8 anonim ***** válasza:

Magánorvostól azt kérsz amit akarsz (és amit kifizetsz).

Sztk-s orvos pedig saját belátása szerint ill. a lehetőségeitől függően (van-e egyáltalán uh gép a rendelőben) dönt, hogy megcsinálja-e neked vagy sem.

2015. ápr. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

UH-val nem látja, hogy el van-e záródva a petevezetőd. Sőt, a petevezetődet se látja UH-val, csak akkor, ha valami miatt folyadék van benne vagy körülötte. Szóval kérni kérheted, csak az orvost pont ugyanazt fogja mondani, amit én.

Ha sima UH-val lehetne látni, nem kellene HSG.

2015. ápr. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt sajna egy sima ultrahang nem fogja megmutatni. Ehhez kell a petevezeték átjárhatóság vizsgálata, ami nem egy kellemes élmény, de kibírható. Van speckó uh vizsgálat is, de azt úgy tudom elég drága (itt katétert vezetnek fel a méhbe).
2015. ápr. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Egyébként létezik ún. hysterosalpingosonographia, de az elég speckó vizsgálat, nincs minden rendelőben.
2015. ápr. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm a válaszokat!
2015. ápr. 5. 11:52
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezt UH nem mutatja ki, ehhez rövid altatásos műtét kell.
2015. ápr. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ehhez az un. HSG mutet kell.

15 perc az egesz, nem is mindenkit altatnak. (En mondjuk kertem. altatast.)


Egyes dokik szerint rogton lehet probalkozni, mas dokik azt javasoljak, hogy hagyjanak ki egy ciklust a probalkozassal.


Viszont, ha van elzarodas, ezzel a beavatkozassal nem tudjak azt 'kinyitni'. Ahhoz egy masik beavatkozas kell.

2015. ápr. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!