Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nagyon rosszul érzem magam...

Nagyon rosszul érzem magam amiatt ami történt. Szerintetek? 16/L

Figyelt kérdés
A suliban orvosi vizsgálat volt tegnap.. Le kellett venni a a felsőt is és hát nem túl szép a karom, van rajta 1-2 vágás és nagyon sok heg..A doktor látta és kérdezősködött, azt mondtam hogy a macskám volt de mondta hogy az nem ilyen, meg hogy olyan mintha magamnak csináltam volna. Hagytuk a témát, megvizsgált és elmentem. Nagyon rosszul érzem magam emiatt. Ennek nem lesz semmi következménye ( remélem ) de nem tudok másra gondolni csak arra hogy kiderült a titkom.:(
2015. márc. 31. 19:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
biztos nem egy ilyennel találkozott a doki, tini"divat"
2015. márc. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%
De ha ezt ennyire szégyelled és ennyire titkolni akarod, akkor miért is csinálod?
2015. márc. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Orvosi titoktartás.

Mindazonálltal te is tudod, hogy ez nem jó így. De nem tehetsz róla, ez nem divat, ez inkább betegség. Segítségre van szükséged, gondolkoz el rajta, hogy el kéne menned egy pszhihológushoz.

2015. márc. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Már nem csinálom, ezek régebbiek és sajnos még nem tűntek el
2015. márc. 31. 20:42
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
Akkor jó. Amint mondtam orvossi titoktartás kötelezi, max a szüleidnek lehet elmondhatja, mert ők felelősek érted.
2015. márc. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%
A szüleidnek sem mondhatja el, az orvosi titoktartás kötelezi. Annyit tehet, hogy behív egy beszélgetésre és elküld a sulipszichológushoz.
2015. márc. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
orvosi titoktartás, de a gyermekjóléti szolgálatnak köteles szólni, mivel ez szolgálja a gyerek érdekeit. És mivel kiskorú, így a gyerekjólétisnek öngyilkosság gyanújával (mert vagy ezért, vagy feltűnési viszketegségből vagdosod magad) kötelező védelembe vennie, pszichológushoz/pszichiátriára küldeni, onnantól kezdve pedig a szülőnek is köze van hozzá, mert ő a jogi és minden egyéb képviselője a kiskorúnak.
2015. márc. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%
Ne ijesztgesd már, nem fog a gyermekjólétiseknek szólni... Az iskolaorvosok szarnak magasról az ilyen dolgokra, múltkor lementem szólni neki, hogy elájult az osztálytársunk és fennakadt a szeme, mire szépen lassan elindult, úgy kellett noszogatni, hogy talán sietni kéne...
2015. márc. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

ugyanmár, na és akkor mi van, ha látta? ne érdekeljen, nem lesz belőle gondod.

nekem egy bazinagy 15 centis heg éktelenkedik az alkaromon hosszában 19 éves korom óta. mély vágás volt, de nem veszélyes. nem igényelt kórházi ellátást. én hülye, picivel később egy izzó tompa késsel szépen ki is égettem a sebet, így egy keskeny vonal helyett egy egycentis vastag csík a sebhelyem, ami már egy életre ottmarad. félreérthetetlen a keletkezése. amikor évekkel később a saját 2-3 éves lányom kérdezte meg, hogy mi az a sebhely, na az elgondolkodtató pillanat volt. már 6 éves a leányzó, de még mindig nem tudom, mikor és hogyan meséljem el neki a valódi történetét a sebhelynek. vagy megvárjam, amíg tizenévesen rájön? addigra már biztos tudni fogja, hogy az ilyen sebhelyek tipikusan hogyan keletkeztek. vajon ő is vagdossa majd magát világfájdalmas tiniként, hisz az anyukája is ezt tette? nem mindig az a legrosszabb következmény, amit annak hiszünk... bár tudom, az adott pillanatban neked rémes lenne, ha kiderülne a szüleid előtt a dolog. de hidd el, azt is túl lehet élni. és még egy csomó pocsék dolgot. erős leszel. és idővel majd boldog is.

2015. márc. 31. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"öngyilkosság gyanújával (mert vagy ezért, vagy feltűnési viszketegségből vagdosod magad)"

Én is vagdostam magam, nem akartam meghalni, és senki nem tudta, tehát nem is feltűnési viszketegség volt. Egyszerűen büntettem magam, csak annyit akartam hogy fájjon.

Kérdező: nem fog csinálni semmit, ne aggódj.

2015. ápr. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!