Szülők! Szerintetek ez tényleg jól van így? Így normális?
Volt egy kérdése ebben a topicban egy lánynak, arról szólt, mennyi tanulnivalója, beadandója van, és kb az emberek fele lehurrogta, hogy ez így van rendjén.
Ti komolyan reálisnak találjátok hazánk oktatási rendszerét, és annak a követelményeit?? Tényleg nem gondoljátok, hogy el vagyunk maradva más országokhoz képest, hogy abszolút felesleges dolgokat is tanulniuk kell a diákoknak?? Akkor mi a véleményetek a külföldi oktatási rendszerekről, amik személyközpontúak ? (pl ha valaki kiválló történelemből, és nagy benne az érdeklődés, akkor nem nyüstölik a matematikával, hanem nyomják előre abban, amit szeret és sikeres is lehet benne)
Teljesen egyetértek Veled, köszönöm a választ :)
De sajnos a kommentelőket ahogy nézem itt, nagyon nem ezen a véleményen vannak.
Volt valamikor erről egy vicc, hogy több állatot is egymás mellé állítottak, és "természetes szelekció érdekében" ugyanazt a feladatot kellett megcsinálniuk. Tehát a macska, a kutya, az elefánt és a kiscsibe is ugyanazt kellett, hogy csinálja, pl. másszon fára! Hát igen...majdnem sikerül mindenkinek.
Valahogy így van ez az oktatásban is, mindenki ugyanazokat a feladatokat kapja, pedig tök mások a gyerekek, mások az emberek képességei, és ha nem vagy jó kislabdahajításban, akkor el vagy könyvelve tehetségtelennek. Aztán majd röhög az ember, ha vezérigazgató lesz belőle, holott nem tud kislabdát hajítani. Mégis gyerekkorában képesek egyesek emiatt megszégyeníteni.
Angolul találtam meg ezt: [link]
Unokaöcsém most 8. osztályos és szanaszét sz.ivatják őket a tanárok (tisztelet a kivételnek). Semmivel nem segítik a tanulásukat, pedig jó és szorgalmas gyerek, de vért izzad. Mindez azért, mert elvárják, hogy az ég-világon mindenben úgy teljesítsen mint egy profi, és ha valamiben nem jó, akkor képesek az egész osztály előtt leégetni a gyerekeket. Nem szereti a matekot, viszont már most kiváló sportoló. Mégsem ezzel foglalkoznak, hanem azzal, hogy jaj a matek...
Én sok mindennel nem értek egyet az oktatásban. Leginkább azzal nem, hogy mindenkit uniformizálni akarnak. Az meg tudjuk, hogy lehetetlen és káros is.
Nem vagyok szülő, de az idei tanévet külföldön kezdtem, és hatalmas a különbség az itteni és a magyar oktatás között. Ugyan sokkal kevesebbet magolunk, kevesebb a házi, stb., mégis úgy érzem, hogy rengeteg fontos dolgot tanultam ami hasznos lesz az életem során, és otthon eddig szó se esett róla.
Itt az is tetszik, hogy a dolgok átgondolására tanítanak, nem arra, hogy bevágjunk naponta 4 oldalt a tankönyvből és utána írjuk le egy röpdolgozatban ugyanazt amit elolvastunk.
Köszönöm mindenki válaszát!
Egyrészt örülök hogy értelmes emberek válaszoltak, és egy véleményen vagyunk, de azért furcsállom, hogy az adott kérdésnél osztották a lányt, aki kiírta, most meg egy ilyen teljesítménykényszeres kommentelővel sem lehet találkozni :D Fura.
Sose felejtem el amit egyszer az irodalom tanárom mesélt. Akkor 11.esek voltunk. Az ország egyik legerősebb gimijébe jártam, szóval minden szeptember elsején elsütöttük a poént, miszerint már csak 3at alszunk karácsonyig. ;)
Na lényeg a lényeg, elmesélte nekünk, hogy volt egy egyhetes továbbképzésen ahol egy nyugati oktatási módszert mutattak be nekik. Lényege 1 tanár maximum 4-6 gyerekkel foglalkozik egyszerre, interaktív feladatokat végeznek, beszélgetnek, szóval nyugiban, jó hangulatban telik az egész. Azt mondta nagyon hatékony, a gyerekek nem stresszesek, élvezik így gyorsabban befogadják az anyagot és nem is tűnik el doga után 1 nappal a süllyesztőben az egész. Kérdeztük, hogy akkor miért nem csináljuk mi is így. Válasz: mert akkor nem érnénk 4 év alatt végére az anyagnak... Na most tegye föl a kezét aki csak a felére emlékszik annak amit 4 év alatt meg kellett tanulnia... Nálam teljes a homály, pláne azoknál a tárgyaknál amikkel egyetemen már nem találkozok, pedig kitűnőre érettségiztem.
Én világéletemben a matematika anyagot tartottam felesleges időpazarlásnak.
Általános iskoláig rendben van, de mégis mikor fog kelleni az életben nekem logaritmussal, sinus cosinussal, és hasonlókkal számolnom?
Főleg, hogy ezeket a való életben max elméleti matematikusok használják, ami a populáció baromi kevés százaléka
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!