Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit lehet ebben a helyzetben...

Mit lehet ebben a helyzetben tenni?

Figyelt kérdés

Most vagyok 9.-es és koleszos vagyok. Nagyon utálok ott lenni.Nem jövök ki a szobatársakkal.Egésznap ideges vagyok mert nem akarok oda visszamenni. Nem birok enni,aludni,tanulni.A suli busszal 1,5 óra szóval minden nap fél 5 kor kéne kelnem és délután fél 5-kor érnék haza. Úgy érzem hogy tudnék bejárós lenni és bírnám a korán kelést is. De anyáék nem engedik mert hogy nem tudnék tanulni annyira lefárasztana a buszozás. De én nagyon szeretném megpróbálni. Azt mondták anyáék hogy azért nem próbálhatom ki mert ha mégsem birom akkor nem biztos hogy megint visszavesznek ebbe a kollégiumba. Nagyon hiányzik az otthon kényelme és a családom. Most mit csináljak ? A sírógörcs kerülget mert tudom hogy mindjárt mennem kell a koleszba. A sulit imádom nem fogom feladni. Annyira kétségbe vagyok esve hogy nem tudom mit tegyek :(

15/L


2014. szept. 27. 22:48
 1/10 A kérdező kommentje:
És annyira stresszelek emiatt hogy még hétvégén sem tudom jól érezni magam mert rettegek hogy mindjárt mennem kell vissza :(
2014. szept. 27. 22:51
 2/10 anonim válasza:
100%
Hát mindenképpen próbáld megbeszélni anyukádékkal ezt az egészet, ha elmondod nekik hogy kb depressziós vagy a koli miatt és egyáltalán nem tudsz a tanulásra koncentrálni emiatt, stb akkor valószínűleg meg kell h értsék. Én is most vagyok 9.-es, bejárós vagyok kb 5-kor kelek, és vannak napok mikor bizony este 6-ra érek haza. Na azokon a napokon egyáltalán nem tudok semmit csinálni csak eszek, fürdök, leülök a gép elé és kb addig itt is vagyok amég be nem alszom, mert annyira hulla vagyok. De amikor fél 4-5 körül itthon vagyok az annyira nem vészes már.
2014. szept. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Próbáltam már beszélni velük, de mivel kéttannyelvű a suli azt mondogatják hogy nem birok majd tanulni :(
2014. szept. 27. 23:12
 4/10 anonim válasza:
50%
Hát ez esetben szerintem a megoldás az lenne, hogy direkt lerontod a jegyeid majd arra fogod, hogy annyira nem szereted a koleszt, annyira rossz kedved van h nem bírsz tanulni. Tudom, elég durva megoldás, de ha tényleg úgy mondod ahogy van, hogy szavakkal nem érsz el semmit, akkor szerintem ez lenne az amit tehetnél.
2014. szept. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi az ötletet, de tényleg nincs más megoldás ? :(
2014. szept. 28. 09:39
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
ha lerontod a jegyeid, akkor elveszted a tanáraid és a Szüleid bizalmát is és nem biztos, hogy el fogod végezni a gimnáziumot... szerintem inkább beszélj a nevelőtanároddal, hogy nem érzed jól magad a szobádban, másokkal jobban kijössz, velük szeretnél lenni... nálunk is mindig ez van, év elején az újakat egy szobába osszák, aztán úgyis alakul, ki kivel lesz jóban, szólni kell nevelőtanárnak és átvariálja a szobákat, hogy mindenkinek jó legyen...
2014. szept. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak a szobatársaiddal van problémád? Egész pontosan mi? Hátha megoldható. Vagy az is jó ötlet amit az utolsó írt. Egyébként tényleg gondold át jól. Egyik osztálytársam is kicsit több mint egy órányira lakik ráadásul elég ritkán vannak buszai. Hát ez akkor probléma amikor faktunk is van, vagy valami délutáni program. Örül ha fél nyolcra hazaér ami tényleg elég durva. Na meg kevebbett tud együtt lógni az osztálytársaival is.
2014. szept. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%

Egyszerűen megembereled magad, nem szállsz fel a buszra, vagy nem szállsz be az autóba, hogy koleszbavigyen.

Lehet ordítozni fognak veled, meg megbüntetnek, de 1 hét múlva már teljesen normálisak lesznek.

15 éves vagy, ráadásul ez nem a te érdekedet szolgálja, meghozhatsz már ennyi idősen egy döntést.

Szóval ne rontsd le jegyeid, egyszerűen mondj NEM-et!

Betuszkolni az autóba aztán felvonszolni a kollégiumi szobádba úgy sem fognak. Ha mégis, akkor másnap újra hazamész. Lehet egy ideig nem engednek be de biztos nem hagyják, hogy kint töltsd az éjszakát. Eztán segíts a házimunkába stb, így hamarabb megbarátkoznak a gondolattal, hogy otthon fogsz lakni.

Lehet nem szoktak hozzá, hogy valamit nem csinálsz meg, de ezt meg kell tenned ha otthon akarsz maradni.

2014. szept. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

mekkora városban vagy kollégista?nincsen esetleg másik koli?

vagy ha átkérnéd magad egy másik szobába?azt írod,a szobatársakkal van a gond,tehát nem magát a kollégiumot nem bírod.

2014. szept. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hova jársz?
2014. szept. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!