Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi ilyen a fizikatanárom?

Mi ilyen a fizikatanárom?

Figyelt kérdés
Most kivételesen nem bennem van a hiba. A fizikatanár egyszerűen kibírhatatlan. Szemetesbe dobta a sakpám és nem akarta visszadni. Egyik oszt.társamnak a tolltartóját dobta ki. Egyébként a tanár öreg nő. Az a tipikus " atomfizikus" kinézettel. Témazáróm 4-es lett és negyedévkor mégis 3-ast adott nekem. Odamentem az o.főhöz hogy miért kaptam én hármast mikor az egyetlenegy témazáró 4-es lett azon kívűl volt egy négyesem és egy hármasom. Úgytudom a témazáró dolgozat az jobban beleszámít az évvégi jegybe. Többször is említettem neki és "csak úgy" lerázott. Oszt.társam hibátlanul mondta el szórol szóra az anyagot és "csak" négyest kapott. Segítsetek, vajon miért ilyen?
2010. jan. 4. 19:09
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
81%

Szia!


Volt/van is egy pár tanárunk, aki a mi osztályunk úgy szidja ahol éri, csak mert jobbak vagyunk mint a sajátja. Aztán volt olyan, aki engem gyűlölt. És mindig négyest kaptam tőle a felelésemre, persze mikor megkérdeztem, hogy miért? akkor azt mondta, hoyg csak mert azt mondta. Meg most is van egy: Írtunk dolgozatot, leírtam amit tanultunk, de neki nem volt megfelelő, ezért adott egy 3/4-et. Csillagoztam, mert mikor ideges vagyok félreírok midnent, ezért a lap alján javítottam. De az nem volt kipipálva. Mikor mutattam neki, hogy már bocsi, de ez nem így van, azt mondta, ő ezt is figyelembe vette. Érdekes, hogy kitűnő vagyok, és mindig is az voltam, csak nála nem... És mikor szorgalmit kértünk, azt mondta, nem az ő baja a javítás, és én már 1 hónapja kérem, de nem ad, másnak meg igen... Nagyszerű. Egy másik tanárom meg rendszeresen úgy mondja nekünk a témazárót, hogy aznap tudjuk meg, holott a házirend kimondja az 1 héttel előtti bejelentést.


Ha van nálatok ombudsman, akkor vele vitessetek levelet. Nálunk van, és névtelenül lehet. És mikor mondjuk iskolagyűlés van, akkor megemlíthetnétek.

2010. jan. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nálunk is van olyan tanár, aki arcra osztályoz. Ilyen pl az irodalomtanárunk, persze váltig állítja, hogy ez nem így megy. Én szeretem, mert engem szeret :D De néha tényleg úgy tűnik, hogy látszólag a semmi miatt húzza le az osztályzatokat, míg valakinek a semmi miatt fel... Könnyen mondom, hogy amíg engem szeret, nincs bajom vele, de a többieket, akiket kevésbé csíp, pl barátomat is, nagyon sajnálom. Kidolgoztam a tételeket, és odaadtam neki is, mindketten ebből tanultunk. Én 5-öst kaptam rá, ő csak 3-ast így aztán ennyit erről, ráadásul később már eszembe jutott pár nagyon fontos dolog, amit ki is hagytam belőle, míg ő elmondta... Nála előfordult az is, hogy egy esszére 5-öst adott, majd valaki, aki pótesszét írt, szó szerint lemásolta azt, amire előzőleg 5-öst adott, de nála már csak 3-ast ért... Ezek után hogy magyarázza meg, hogy nem pofára megy? :D

Régen az angol tanárunkkal volt hasonló... Sokszor összehívta ő is a szülőket, illetve a szülők is felkeresték őt. Utóbbi először az osztályfőnökhöz, majd a szaktanárhoz, végül az igazgatóhoz fordult. Abban egyeztek meg, hogy nem ő fogja a diákot vizsgáztatni és érettségiztetni sem. Ha a szülők és a diákok is összefognak, tanárcserét is lehet kezdeményezni, de ezt jól gondoljátok meg... pl taníthat-e még titeket az évek folyamán más tárgyból stb, mert ha még lehet vele dolgotok, csúnyán kiszúrhat veletek. Mi sajna ezért nem váltottunk osztályfőnököt anno... azóta sem lehet rá semmiben számítani :S 19/L

2010. jan. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!