Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Sajnos nincs pénzünk a gimnázi...

Sajnos nincs pénzünk a gimnáziumi gólyatáborra, ezért úgy néz ki, nem mehetek. Származhat ebből majd hátrányom? Ugye attól még normálisan beilleszkedhetek majd? Ti voltatok 15 évesen?

Figyelt kérdés

A történet röviden annyi, hogy pénzes suliba felvételt nyert egy szegény családból származó lány. Nincs pénzünk a majdnem 30 ezer forintos gólyatáborra, ezért nem mehetek. Szomorú vagyok emiatt nagyon nagyon, de elfogadom, megértem a szüleimet.

Ti voltatok régen?

Szerintetek ettől függetlenül kellemes lesz a sulikezdésem?

Alapvetően nyitott, barátságos, mosolygós, ápolt lány vagyok.


Köszi mindenkinek!

15/L


2014. jún. 24. 17:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem is volt gimnáziumi gólyatábor. Egyetemi lett volna, de arra meg nem volt kedvem elmenni, és az utólagos beszámolók alapján nem is maradtam le sok mindenről (ivás-rókázás nekem nem szórakozás).
2014. jún. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

30 ezer forint? Nálunk tán 5ezer, pedig péntes suli, csak olyan helyre is mentünk :D

Egyáltalán nem lesz semmi gáz abból, ha nem vagy ott. Nyilván más úgy menni első nap, hogy ismersz ezt-azt, de nálunk is volt, aki nem jött gólyatáborba, semmi hátrányát nem látta, hamar megismerkedett velünk.

Szóval ne izgulj, jó lesz az így is!

2014. jún. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Én nem voltam, nem volt kedvem hozzá. Akik ott voltak kicsit összeismerkedtek, de voltak jópáran akik nem voltak, mégis jó volt az osztályközösség. Szerintem semmi nem múlik ezen. Ha könnyen barátkozol akkor biztos, hogy hamar beilleszkedsz, ha meg nehezebben akkor lehet hogy akkor is nehezebben illeszkednél be ha elmész a táborba.
2014. jún. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Még azt hozzáteszem, 1 hét/hétvége alatt úgyse tudják megismerni egymást az osztálytársaid, de ha meg mégis, akkor is be lehet simán illeszkedni. Gondolj azokra a diákokra, akik már régóta együtt lévő osztályba kerülnek át pl. költözés miatt.
2014. jún. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, egy kicsit megnyugodtam.. Jöhetnek még válaszok :)
2014. jún. 24. 18:08
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Az égvilágon semmi hátrányod nem lesz. Tök mindegy, hogy a gólyatábor első 5 percében leszel túl a "jaj, nem ismerek senkit"-érzésen, vagy az első tanítási nap első 5 percében.

A 6. perctől pedig már minimum egy emberrel úgyis nekiállsz beszélgetni, és szépen jön utána a többi is. Mindenki így ismerkedik, tökre nincs előírva, hogy barátkozni csak gólyatáborban lehet, azt meg ugye te sem gondolhatod komolyan, hogy az a pár nap fog 4 évet előre meghatározni!?

2014. jún. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! És ha kérdezik, miért nem mentem, simán mondjam meg, hogy nem fért bele a költségvetésbe? Anyukám szerint azt ismerjék meg, aki vagyok.
2014. jún. 24. 18:25
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
nálunk se volt ilyen gólyatábor...max. annyiban leszel hátrányba, hogy senkit se fogsz ismerni az első nap, de biztos vagyok benne, hogy nem mindenki fog elmenni
2014. jún. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
73%
Mondhatod nyugodtan.meg nem hiszem hogy csak te nem mész.
2014. jún. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
90%

Hát, én mindent megadtam volna azért, ha inkább itthon maradhattam volna gólyatábor helyett.

Nem tudom, nálatok milyen szokott lenni, de itt az volt, hogy hajnal 5-re odarendeltek mindenkit a sulihoz, egy lélek nem volt, a végzősök elkezdtek szivárogni fél 7-7 körül, mi addig majd' megfagytunk. Aztán jött pár tanár, diri is.

Volt egy kis megnyitó, kiválasztottak 5 "főszecskát", akiket a legjobban szivattak.

Aztán elkezdtek kipingálni minket, "megcsinálták" a hajunkat (az enyémre féldoboz hajzselé került+mustár, légfrissítő), összefirkáltak minket és elindultunk körbe a városba (legnagyobb csúcsban, tele volt emberrel minden, mi bőröndökkel, utazótáskákkal, hülye dalokat énekelve vonultunk) körbe körbe, majd pár busszal kivittek minket egy városon kívüli, tóparti táborhelyre. Ide csak úgy mehettünk be, ha mindenki megevett 1 kanál fokhagymás csokiszószt...

Aztán bent még folytatták a szívatásokat, majd este volt egy hatalmas koncert/buli, aztán éjfél körül hazamentek a tanárok és elkezdődött az ivás, stb.

Szóval voltak jó pillanatok, de nekem se ért meg 25 ezer forintot.


Voltak nálunk is, akik nem jöttek el, de ugyanolyan tagjai a közösségnek, szerintem nem is emlékszem rá, hogy ki volt ott és ki nem.

Hidd el, nem ez a pár nap dönti el, hogy milyen lesz a következő 4 éved! :)

2014. jún. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!