Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A fiam nem akar költözni,...

A fiam nem akar költözni, pedig miatta mennénk, mit csináljak? (Bővebben lent! )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 14 éves kamasz fiam, aki szabad idejében dobol ezzel nem is lenne semmi baj, de a szomszédok már nem tűrik. Minket nem zavar ha este játszik rajta de lakótelepen egy kicsit durva. A férjemmel megbeszéltük, hogy költözünk egy kertes házba, de a fiam nem szeretne menni. Már ki is néztük a házat, a fiamnak is tetszik de mégsem akar menni. Mondtuk neki hogy az nem fér bele, ha itt maradunk ahol vagyunk, hogy ő itt doboljon. Azt én sem szeretném, hogy a zenélést abba hagyja mert nagyon szereti csinálni.


2014. ápr. 17. 13:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a durva, hogy ebben egy gyerek döntene szerintetek. Ha költöztök, költöztök. Majd belenyugszik.
2014. ápr. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Megszokta a környezetét, barátait stb.Egy kamasz úgy gondolkozik, miért adja fel ezeket a gyogyós szomszédok miatt amikor ő néha egy picit dobol.Ti meg nyílvàn nem szeretnétek haragot, én is panelban lakom valóban zavaróak ezek a hangok.Ha költöztök majd megszokja nem lesz más választása.
2014. ápr. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon bizonytalan lehetsz gyereknevelésben, ha ez a kérdés felmerült benned. Egy 14 évest magasról nem érdekel, mások mit gondolnak róla. A felnőttnek meg kötelessége betartani az együttélés elvárt szabályait. Szóval, költözés és a gyerek meg szépen megy veletek.
2014. ápr. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%
Ki kellene bérelni neki egy kis garázst, vagy nem tudom, minek nevezzem ezeket a konténerszerű izéket, ahol bandák szoktak gyakorolni. Feltéve, hogy van rá pénz, és hogy a fiú komolyan gondolja a zenélést, nem lusta odamenni játszani.
2014. ápr. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem fontos lenne, hogy a szülők nagyon precízen meg tudják fogalmazni miért akarnak költözni. Amíg ez nem történik meg, nem könnyű átlátni a helyzetet senkinek. Ha kizárólag a dobolás miatt akartok költözni, akkor biztosan egyszerűbb megoldás, ha nem költöztök el, hanem csak máshol gyakorol és az is biztos, hogy ebben az esetben a gyerek úgy érezheti ő miatt kell költözni, ezért inkább nem akarja vállalni az ezzel járó felelősséget. Ha viszont egyéb okból vagy egyéb okból is költözni akartok, akkor azokat precízen meg kell tudni fogalmazni és a gyereknek is elmondani. Tehát magát a problémát a szülők érvelésének átláthatatlansága okozza.
2014. ápr. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Már próbáltuk a garázs megoldást, csak sajnos egyszer feltörték és kipakolták, be lett riasztózva de azt mondta oda nem viszi le többet a saját cuccait. Mondtuk neki azt is, hogy ha elköltözünk a barátai bármikor jöhetnek ott senkit nem fog zavarni. Ugyan abba a városban maradnánk. Már egy hete nem szól hozzám mert így nem engedem, hogy 1 óránál többet doboljon. Ígértünk már neki mindent régen szeretett volna kutyát azt nem engedtem neki, most a kertes házba az is lehetne, de semmivel nem lehet meggyőzni. Azt mondta mi nyugodtan elköltözhetünk de Ő marad.
2014. ápr. 17. 14:16
 7/17 A kérdező kommentje:
Azért is költöznénk mert azért egy 1,5 szobás lakás az kicsi 3 embernek, főleg a felszerelések. A férjemnek is jól jönne egy külön szoba mert Ő mérnők és neki is jól jönne egy nagy asztal amin tudna rajzolni de ebbe a pici házba nem fér be.
2014. ápr. 17. 14:27
 8/17 anonim ***** válasza:
98%
egy 14éves kamasz irányít mindenkit, szép
2014. ápr. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
90%

Eszem megáll..... A gyerek majd megmondja, a szülők mit csináljanak.

Kérjed szépen. Ubulka...nagyon el akarnak a szüleid költözni, ugyan, engedd már meg.

Hihetetlen.

2014. ápr. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom,mi rengetegszer költöztünk nekem semmi beleszólásom nem volt,soha. Anyuék mindig meghallgattak,de ha tetszett ha nem költöztünk (és nem feltétlen ugyan abba a városba,volt,hogy több száz kilométerrel arrébb).


Most vettek anyuék egy házat így faluba kellett költöznünk (a várostól ahol laktunk 20km). Ekkor voltam 14. Nem akartam,bőgtem,hisztiztem,de elköltöztünk . Eszükbe se jutott ,hogy most engem kell győzködni meg mindenfélét igérgetni. Persze anya mondott pár dolgot,hogy miért lesz jobb nekünk ott,de nem azért mondta,hogy áldásom adjam a költözésre,hanem,hogy picit megnyugtasson. Majdnem 1 évig haragudtam rájuk,és elég sokáig sírtam is miatta,de belenyugodtam. Most vagyok 17,még mindig utálok itt élni,de elfogadtam.

Nem is értem nálatok miért a 14 éves gyerek irányít. Fogjátok magatokat,becsomagoltok meg az ő cuccait is és elköltöztök. Majd belenyugszik,főleg,hogy ugyan abba a városba maradtok. Inkább örüljön neki,hogy nem 4 nagy fal között kell egy panelba nyomorogni,hanem egy nagyobb kertesházban élhet.


Téged sem és a férjedet sem értelek. Most arra vártok,hogy a fiatok beleegyezzen abba,hogy költözhessetek?!

Hihetetlen..Megértem,hogy számít a fiad véleménye,engem is mindig meghallgatnak,de ilyen dolgokban nem a gyereknek kell döntenie és irányítania titeket..

2014. ápr. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!