Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A testvérem hozzám akar...

A testvérem hozzám akar költözni. Hogy értessem meg vele, hogy ez nem jó ötlet?

Figyelt kérdés

Ő most 16 éves, én 22 vagyok.

A szüleink velem is szigorúak voltak, amivel csak azt érték el, hogy tökéletesen tudok hazudni és a 18. szülinapomon elköltöztem tőlük.

A tesómmal szoktam beszélni és hozzám akar költözni. Nem az anyagi dolgokkal van a baj, mert pénzem az van, de hiába költözne ide, a szüleink nem nyugodnának bele és nem hiányzik egy rendőrségi ügy.

Már többször elmagyaráztam neki, hogy anyáék hazavitetik, akárhányszor eljön onnan,de csak azt hallgatom, hogy költözni akar.


2014. jan. 24. 14:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg kollégium?
2014. jan. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Egyszerű. Azt hiszi, hogy ha nálad lakik, full szabadságot kap, ennyi idősen az meg maga a kánaán. Ha megmondod, hogy nálad sem lesz más a szabály, nem járhat bulizni heti 8 nap, és hasonlók, akkor mindjárt nem leszel te sem olyan vonzó! Nem akar mást, mint lazulni.
2014. jan. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Számára még mindig jobb lenne a testvérével lakni, sőt még mosnia is magára, ha nem túlzott a kérdező. De most nem akarom megmondani, hogy mi van náluk, csak nem megoldás az amit az elöző írt.
2014. jan. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha esetleg nem is odakoltozni,de azt megbeszelni nem lehetne vele,hogy hetvegen meg szunetbe nalad aludjon rovidebb vagy hosszabb idore? Szuleitek is beleegyeznenek szerintem, testverek vagytok ez meg belefer nem?
2014. jan. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Most komolyan a szigorúság miatt megy tönkre egy életre mindkét gyerek kapcsolata a szüleivel? Hát nem tudom... kérdező, inkább felelősségteljes, már érett felnőttként azt kéne sulykolnod a testvéredbe, hogy próbáljon meg leülni a szüleitekkel és megbeszélni a problémáit, nem pedig elmenekülni, ahogy te tetted, mert nyilván ez nem old meg túl sok mindent.
2014. jan. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha 16 éves, valóban Hozzád költözhet, a szüleid nem tudják hazavitetni, és a rendőrség sem avatkozik be erőszakkal a fiú döntésébe (akár még meg is védheti, ha a szülők önkényesen erőszakoskodnának a hazavitetéssel).


Persze ez azért ennél összetettebb: mindehhez kell néhány feltételnek teljesülnie , ezeket a ,,szülői ház elhagyása'' címszóval találhatod meg.


[link]


Ha úgy érzed, hogy tényleg van valami a szülőknél, ami tönkreteszi, mérgezi a lelket, és egyébként szívesen fogadnád a testvéredet (ha nem kéne félni a szülőktől, rendőröktől), akkor CSAK A FÉLELEM MIATT még nem kell eleve elvetned ezt a lehetőséget, mert jogilag a gyerek kérése akár korrektnek is minősülhet. Erről a gyámhatóság dönt (kérelemre), környezettanulmány alapján (mindenkit meghallgatnak persze, Téged is, a gyereket is, a szülőket is), de a szülőknek NINCS vétójoga, őket is csak meghallgatják, a szülő nem tudja befolyásolni, kényszeríteni a hatóságot a döntésben.


A rendőrség a gyámhatósági határozatot fogja követni, tehát ha a gyámhatóság végül valóban engedélyezi a gyerek kérését, akkor utána a rendőrség akár meg is védheti a gyereket a (tegyük fel) a gyereket önkényesen hazavitetni akaró szülőkkel szemben.


Ezt azért írom, hogy NE A FÉLELEM alapján dönts, mert a jogi félelem lehet alaptalan is, jogilag a gyerek kérése akár rendjén való is lehet.


Inkább a szakmai része a nehéz, ehhez érdemes lehet kivülálló szakember segítségét is kérni. Írtad hogy Te Magad is benne voltál egy légkörben, mi rossz, mérgező volt. Ez a légkör lehetett akár valóban mérgező (szóval lehet hogy Nektek mindkét testvérnek igazatok van), ezt persze nehéz megítélni, mert mind a ketten benne vagytok/voltatok ebben a légkörben, szerintem szakmailag beszéld át a dolgot egy vagy több gyerekpszichológussal, és ha tényleg úgy tűnik, valóban van valami rossz mérgező hatás, amit külső elfogulatlan ember is annak érez, és szívesen is fogadnád a testvéredet, akkor a jogi részét már el lehet intézni, mert arra van külön törvény, valóban 16 éves kortól.


A részleteket nem ismerem, én is csak annyit tudok, amit a neten írnak:


,,A gyámhivatal a 16. életévét betöltött gyermek számára engedélyezheti a szülői ház vagy a szülők által kijelölt más tartózkodási hely elhagyását, ha az fontos okból érdekében áll.''


meg ugye a többi részlet. Szóval az, hogy mit is jelent ez a ,,fontos ok'', nem tudom, mert nincs benne gyakorlati tapasztalatom, nem tudom, hogy a gyakorlatban hogy néz ki egy ilyen kérés elbírálása. Mindenesetre a megfogalmazás szerintem arra utal, hogy nem kell feltétlenül valami nyomozói precizitással mindenféle óriási veréseket bizonyítani, hanem elég az is, ha a gyerek tényleg nem tud normálisan kifejlődni lelkileg otthon, mert valami mérgező beteges légkör van.


Erről érdeklődhetsz a gyámhatóságbál, de ha előre kíváncsi vagy rá, milyen esélyeid vannak, akkor néhány névtelen segítő telefonszámot is megadok


[link]


[link]


(sajnos ezek közül csak egyet próbáltam személyesen, azt is régen, mindenesetre remélem még élnek ezek a vonalak, és tudnak pár szót mondani Számodra vagy testvéred számára a lehetőségekről).

2014. ápr. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha a gyerek mindenféle különösebb engedély nélkül költözne Hozzád, nem tudom mit történik. Valószínűbbnek tartom, hogy a rendőrség automatikusan átadná az ügyet a gyámhatóságnak, ők pedig lefolytatnák ezt az eljárást, és döntenének. Ha vállalod, és a gyerek is kéri, akkor ez végződhet úgy, hogy a gyerek költözését engedélyezik a t örvény alapján. De ez csak az én képzelgésem, biztosabb az, amikor eleve Ti kérelmezitek a dolgot a gyámhatóságon, hivatkozva a linkben említett jogszabályra. Ami meg a tartalmi dogokat illeti (megfogalmazni pontosan, mi is az a mérgező légkör, ami otthon van, és amit nem lehet máshogy megszüntetni), abban lehet hogy gyerekpszichológus tud segíteni végiggondolni.
2014. ápr. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!