Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Van valaki akinek a gyermeke...

Van valaki akinek a gyermeke katolikus iskolába jár? Tapasztalatokra lennék kiváncsi.

Figyelt kérdés
2014. jan. 20. 10:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
93%
én katolikus suliba járok,és nagyon szeretem! ha gondolod,nyugodtan írj
2014. jan. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
egy baránőm 3 gyereke jár oda.Ők nagyon dícsérik.
2014. jan. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Én 16 éves vagyok és katolikus gimibe járok.Szívesen válaszolok a felmerülő kérdésekre priviben.
2014. jan. 21. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
28%

Nyilván attól függ vallásosak vagytok-e. Ha otthon is imádkoztok, akkor nem lesz nagy újdonság a suli sem. De ha ti nem vagytok mélyen hívők, akkor a gyerekre sem kéne ráerőltetni.


Egyébként én is egyetértek azzal, hogy az iskolában nincs helye a vallásnak. Ha meg egynemű iskolán gondolkodtok, akkor ne.. Az egy merénylet a gyereketek személyiségére.

2014. jan. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

szerintem ez egész változó,nálunk a városban kettő is van.

az egyik egy szakközép,ott aránylag lazán veszik a dolgot,nem szabják meg az öltözködést,a hittan órát is szeretik,mert a tanító pap sem veszi túl komolyan,nem akarja átmosni senki fejét sem,tényleg csak egy töltelék óra,és nincs nagy balhé,ha nem mennek misére.

Viszont a másik iskola(gimnázium)ráakarja erőltetni a diákokra a katolikus vallás,kötelező misére járni,a diákok nem vehetnek fel nyáron sem térd fölé érő nadrágot,pántos fölsőt,nem lehet körmöt é hajat festeni(egyébként szerintem jogi alapon nem lehet beleszólásuk abba,hogyha mondjuk egy 18 éves tanuló 4 árnyalattal világosabbra festi a haját),az igazgató nő is egy apáca.

Egyébként érdekességként megjegyezném,hogy mind a két iskolának van kollégiuma,a szakközépé teljesen normális,viszont a gimnáziumé minden hétköznap(!!) teli van törött üvegekkel,a kollégisták ott füveznek az iskola falánál..

2014. jan. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
92%
3. éve járok katolikus gimnáziumba, előtte sima általános iskolába jártam. Van hittan, ami a hittantanártól függ, hogy mennyire komoly, de nem nevelnek minket apácákká és papokká, sok erkölcsi és etikai dologról szó esik, tehát erkölcstannak is betudhatjuk egyben.Első órákon felolvassák az evangéliumot. Havonta egyszer szerda reggelenként van egy kb. 30-35 perces áhítat, énekekkel, versekkel, idézetekkel esetleg valami jeles eseményre emlékező műsorral. Vasárnaponként kötelező lenne a misére járás, de nem járnak sokan (én se sűrűn), nem csinálnak belőle ügyet, maximum nem lehetsz dicséretes 5-ös hittanból. Ugyanolyanok a tanárok, mint más iskolákban, van aki hívő, van aki nem, de nem erőltetik ránk a vallást.
2014. jan. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!