Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Van valaki akinek a gyermeke...

Van valaki akinek a gyermeke katolikus iskolába jár? Tapasztalatokra lennék kiváncsi.

Figyelt kérdés
2014. jan. 20. 10:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
55%
Ha nem akarod, hogy agymosáson menjen keresztül, akkor ne rakd be katolikus suliba.
2014. jan. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
52%
Belenevelik a magányba..úgyhogy szerintem ne rakd oda.:D
2014. jan. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
53%
Ne menjen katolikus iskolába!
2014. jan. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
47%

OFF:

Csak a katolikussal van bajotok, vagy a reformátussal, vagy az összes vallásos iskolával? Én reformátusba járok, és nálunk nem nevelnek magányt a gyerekekbe.

2014. jan. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
44%

Az összes vallásos iskolával.

A vallásnak nincs helye az iskolákban...

2014. jan. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
96%

Nos, nekem két barátnőm is jár/járt katolikus iskolába. Az egyikük még anno általánosban. Ő azt mondta szerette, de azért újra nem csinálná. Minden nap volt Isten tisztelet és hittan. A tanárok bár tény ,szigorúak voltak de mindig odafigyeltek rájuk. A szabályok betartását is nagyon komolyan vették(értsd: pl. nem vehettek fel akármilyen ruhát- a rövid nadrág és szoknya hosszúsága meg volt szabva, nem lehetett pántos, kihívó felsőt hordaniuk. Valamint nem káromkodhattak, nem festhetek körmöt-, hajat, és sminkelniük sem szabadott). Egyébként nagyon rendes, aranyos lány! És még agymosót sem lett ,kedves első!

A másik barátnőm, pedig már gimibe tanul. Ott már sokkal engedékenyebbek, nem is igazán érdekli az iskolát a diákjaik kinézete, csak tanuljanak jól! Aki megbukik, azt automatikusan el is bocsátják. Öhm azt hiszem szentmise is van, de nem kötelező.

Egyébként több ismerősöm is jár vallási iskolába, és szinte mindegyik nagyon jó tanulmányi eredménnyel rendelkezik! A legtöbben tovább is tanulnak...

18/L

2014. jan. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
97%

Az unokaöcsém a Piarista Gimnáziumba jár, ami ráadásul fiúiskola. De olyan a srác, mint más normális kamasz. Nem stréber, és nem is kicsapongó. A felvételin a szellemi képességeit vizsgálták, semmi egyebet.

Ráadásul a nővérem, aki az anyja, élettársi kapcsolatban él, az élettársa pedig nem is a fiú apja! Az édesapjával is tartja az öcskös rendszeresen a kapcsolatot.

Mint tudjuk, az élettársi kapcsolat egyáltalán nem felel meg a Katolikus Egyház előírásainak. De emiatt a fiút nem éri semmilyen hátrányos megkülönböztetés.

2014. jan. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%
Semmiképp se írasd be katolikusba!! Én oda jártam ,borzalmas volt ...
2014. jan. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
#7 vagyok. #8, abban aziskolában mik voltak?
2014. jan. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A barátom az új osztálytársam (most jött át..) egy barátnőm meg még pár osztálytársam odajárt.. nekik nagyon nem jött be..
2014. jan. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!