Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Templomba járó anyukák!...

Templomba járó anyukák! Tudtok Bp-en olyan katolikus templomot, ahol kimondottan gyerekmisét is tartanak?

Figyelt kérdés
Ovis, kisiskolás korosztályra gondolok, ahol az ő életkoruknak megfelelően prédikálnak, vagy esetleg bevonják őket.
2014. jan. 1. 23:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Szinte minden templomban van gyerekmise, ahol eddig jártam, böngészd a plébániák honlapját, hiába mondok dél-budai templomot, ha észak-Pesten laksz :)
2014. jan. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Budai éppen jó lenne:)


Egyébként az a bajom, hogy amit gyerekmisének hirdetnek, az sem igazán az. Vidéken voltam egyszer réges régen még gyerekek nélkül olyan misén, ahol az atya pl. bábozott a prédikáció alatt, és bevonták a gyerekeket mindenbe, amibe lehetett. Valami ilyesmit keresek...

2014. jan. 1. 23:36
 3/4 anonim ***** válasza:

Ritka, mint a fehér holló.

Pál Feri tartott régen ilyet (Amikor még a Terézben volt, most Babér utcában van), és nemrég Gödön voltam, ott is nagyon szuper volt, de hát egyik se Buda...

Mi sem járunk ilyen helyre, mert a környékünkön nincs.

Sokszor nem visszük a gyerekeket misére, főleg a kicsit nem.

Vagy külön megyünk a férjemmel, vagy olyan helyre, ahol nem néznek ki, ha zajonganak vagy játszanak közben, vagy esetleg van játék is.

2014. jan. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A Tabani templomban van a Sekrestye mellett egy szoba jatekokkal, ahol tv-n keresztul eloben reszt vehet az anyuka a misen, de a gyerekek tudnak kozben jatszani es csak annyira figyelnek oda, amennyire akkor erdekli oket, nyugodtan tud kozben magyarazni is az anya.

Ez persze nem pont az, mint amit te keresel, de sztem nagyon jo.

Amugy a plebanos (Hegyi Balazs) hihetetlenul kedes es gyerekbarat, sok gyerek van (sokszor nemcsak a gyerekmiseken is) senkit sem zavar, hogy nem ulnek pl 1 oran at nyugiban, orulnek, ha gyereket latnak a templomban. Szoval nem is mindenki el a jatszos szoba lehetoseggel.

2014. jan. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!