Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » KATOLIKUS KERESZTELŐ! Így...

KATOLIKUS KERESZTELŐ! Így lehetséges?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretné a család ha meg keresztelnék a kisfiamat.Viszont mi már nem vagyunk együtt az apukájával mert lelépett miközben vártam a babát,és nem is beszélünk,tartjuk a kapcsolatot,fogalmam sincs hol van most.Nem voltunk házasok!A kisfiú az én nevemen van!

-Megkeresztelik őt úgy a Római katolikus vallás szerint hogy nem tudom felmutatni az apuka keresztlevelét csak a sajátomat és úgy hogy nem voltunk házasok?

- Ha igen, mennyi a keresztelői díj általában és mennyi az egyházi adó,és meddig kell fizetni?

-Mi a keresztelő kérvényezésének a menete?


2013. szept. 9. 13:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálunk beírták egy könyvbe, hogy mi a vallásunk meg a nevünk, senki az ég világon nem kért keresztlevelet. Hivatalosan az egyház azt kéri, hogy ha a szülő nem, a keresztszülő legyen megkeresztelve, hogy biztosítva legyen a keresztény nevelés, de meg nem fogják tagadni. Nekünk nem kellett egyházi adót fizetni, de adtunk adományt 10.000Ft-ot.
2013. szept. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja, és be kellett mennünk a paphoz, szólni, hogy mennénk, ő beírt minket, adott időpontot, meg egy könyvecskét a keresztelés menetéről :)
2013. szept. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bocs, még valami: mi sem voltunk házasok :D
2013. szept. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az apuka egyébként református a keresztszülő jelöltek és én római katolikusak vagyunk!
2013. szept. 9. 14:08
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi :D
2013. szept. 9. 14:08
 6/7 anonim ***** válasza:
unokatesóm kislányát is megkeresztelte a pap pedig ők sem voltak házasok
2013. szept. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi nem vagyunk házasok, a keresztszülők reformátusok, mi katolikusok vagyunk. Katolikus keresztelő volt. A papunk azt mondta, semmilyen körülmények között sem tagadható meg a keresztség a gyermektől. Nem fogadott el pénzt.
2013. szept. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!