Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Katolikus keresztelőn mit...

Katolikus keresztelőn mit jelent a fehér ruha átadása? Mármint azon kívül a babán van vinni kell még egy ruhát és azt oda kell adni a papnak?

Figyelt kérdés
2013. aug. 30. 10:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Ilyet még nem hallottam, h vinni kellene fehér ruhát (azonkívűl ami a babán van).Nekem mind a 2 gyerekem katolikus, a keresztelőn fehér keresztelői ruhában voltak, és nem kellett plusz ruha
2013. aug. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ahol keresztszülő voltam, mindkét helyen volt plusz fehér ruha, ami a frissen keresztelt baba bűn nélküliségét szimbolizálja. Hogy kell-e vinni az helyenként eltérő. Egyik helyen a paptól kapott a baba, a másik helyen meg vinni kellett. Ezt elmondják a keresztelő előtt. Ha nem mondják, hogy kell vinni, akkor valószínűleg fog kapni.
2013. aug. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem mondták hogy kell vinni,de kaptunk egy keresztelési füzetet hogy hogyan fog zajlani és abban van leírva hogy lesz ilyen hogy átadják a fehér ruhát. Ezért nem tudom.
2013. aug. 30. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!