Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan nyugodjak meg?

Hogyan nyugodjak meg?

Figyelt kérdés

Nyolcadikos vagyok, így én is a nemsokára felvételiző diákok táborát erősítem. A teljes procedúra magyar írásbeli és szóbeli részétől nem tartok igazán, hiszen ezeknél nem kell olyasmiből számot adnom, amiből nem vagyok jó, ellenben a matek miatt eléggé izgulok. Sokszor már akkor rám tör a remegés, ha csak belegondolok, mi minden áll vagy bukik a felvételin. (Elég határozott elképzeléseim vannak a jövőmre nézve, így tényleg nagyon fontos lenne a vágyott gimnáziumba bejutnom.) Rengeteget gyakorlok, és azt kell mondjam, nem rosszak az eredményeim - matekból sem - de így sem vagyok igazán magabiztos. Ismerem magam annyira, hogy tudjam: a döntő délelőttön izgulni fogok, nem is kicsit. Ez sajnos jó nagy hatással lehet az ottani teljesítményemre, és ha akkor elrontok valamit, akkor bizony toszhatom az eddigi eredményeim.

A kérdés tehát: hogyan nyugodjak, illetve nyugodjunk meg? :) Nagyon sok alvás és gyakorlás, közvetlenül az írásbeli előtt kellemes zene, csoki, szép szavak az ismerősöktől és a netről - ezeket tudom. A nyugtatókat inkább hagynám, ha nem baj. :D Titeket milyen gondolatok nyugtatnak meg? Néha olyan jókat mondtok ezen a fórumon. :)


2013. dec. 16. 17:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a későbbi tanulmányaidnak nem szerves része a matek, pl nem mérnöknek készülsz. Akkor fogd fel úgy, hogy ez csak a szükséges rossz. Készülj fel tisztességgel és próbálj meg ne túlgondolni a helyzetet.

A felvételi nem nagy cucc, sőt 4 és fél évre erőlemenőleg az érettségi sem.

Ha tanulsz nem lesz semmi bajod (bár ha magasabb iq-d van mint egy csigának akkor tanulás nélkül sem :D)

De odaérve figyelj arra, hogy pihend ki magad az írásbeli előtt, feküdj le időbe ahelyett, hogy az utolsó pillanatban tanulnál (a legtöbb embernek nem jön be a módszer), reggel harapj valamit, akárcsak egy pirítóst rágcsálj el az írásbeli helyszínéhez menet. S természetesen legyen nálad szőlőcukor vagy valamilyen édesség. Elsőnek oldd meg azokat amiket biztosra tudsz, hogy nehogy kifogyj az időből, a nehezebb feladatokat pedig hagyd a végére. Egy: megnyugtat a tény, hogy a feladatok fele már készen van. Kettő: két harapás csoki mellett kevésbé tűnik ijesztőnek az amiben nem vagy olyan biztos.


(De személyes tapasztalatom szerint a legjobb ha az ember tesz az egészre. Minél nyugodtabb vagy és minél inkább úgy fogod fel, hogy nincs tétje annál könnyebben tudsz figyelni. És annál nagyobb a meglepetés amikor kikapod a vártnál jobb dogát. :D)

2013. dec. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ne parázz. Mondd magadban, hogy bizti felvesznek. Én is felvételi előtt állok, de annyiban könnyebb a dolgom, hogy ha nem vesznek fel maradok kisgimis. Művészetis lennék. Én külön rajzra járok, 3 tanárom is van, 2 festőművész, 1 keramikus és nagyon sokat fejlődtem náluk, meg is nyugtattak, hogy biztosan felvesznek abna a suliba, mert tehetséges vagyok és akik náluk tanultak, eddig 2 embert nem vettek csak fel, de ők nem is vették komolyan ezt a dolgot.


Szerintem járj matektanárhoz. Tölts le régebbi felvételiket, azokon gyakorolj :) Ja és olvastam valami olyasmit, hogy a felvételizők elég nagy százalékát felveszik az elsőnek megjelölt suliba.


Dogák előtt szokott anya nekem természetes nyugtatót, halolaj kapszulát, D vitamint, Ginsenget és multivitamint adni, lefekszem előbb és tényleg működik. Vigyél be magaddal csokit is, én pl csak akkor tudok koncentrálni, ha rágok xd

2013. dec. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia! Csak akkor tudsz nyugodt lélekkel odamenni, és jól teljesíteni, ha a tükörbe nézve ki tudod jelenteni, hogy mindent megtettél a siker érdekében! Hogy utólag nem fogod azt mondani, hogy jó lett volna még egy-két órát rászánni! A soraidból kiderül, hogy lelkiismeretes, céltudatos vagy, nem veszed félvállról a dolgot! különben is, minden tárgyból ,nem lehet mindenki egyformán jó! Sok sikert kívánok!
2013. dec. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Felvételikor én nem izgultam,hiszen tudtam,hogy nem osztályzásra megy,csak hogy bejussak oda,ahova akartam.És bejutottam!Pedig nem hittem el,hogy bejutok,nem nagy iskola ám..szóval nem ilyen jó gimi,hanem csak egy kis szakközép egy belvárosi,eldugott helyen.(igen,a belvárosban is vannak eldugott helyek,mert ez nem Pest)


Én arra gondoltam,hogy csak nem vagyok olyan hülye,hogy ne jussak be oda,ahova akartam..amúgy azóta persze a társaság miatt meg a fél tanári kar miatt megbántam,hogy ide jöttem,de hát mindegy!

Gondolj arra,hogy MEGTETTÉL MINDENT,AZÉRT,HOGY BEJUSS!

Hiszen,megtettél mindent.


18/L

2013. dec. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én alig aludtam, elkéstem, és még nehezebb is volt a felvételi mint az addigiak, mikor én írtam, és ennek ellenére közepes eredményt értem el. Ha ennyire rákészülsz, szerinted te milyet fogsz? :) Nyugalom.
2013. dec. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Én azelőtti este buliba voltam, és olyan másnaposan írtam a felvételitt, hogy az csak na. Mégis felvettek arra helyre, amit legelőnek jelöltem meg.

Nyugodj meg. Egy pillanatra állj meg, vegyél egy mély levegőt, csillapítsd le a remegést, és nézz magadba. Sokat tanultál, hagynád, hogy pont az miatt bukj el, csak mert izgulsz? Megéri? Nem! Be akarsz kerülni? Igen! Hát akkor bizz magadba, mert az életbe soha semmi nem lesz könnyű, de csak egyszer kell legyőznöd a félelmed, és jó lesz!

2013. dec. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ha vallásos vagy, a felvételi előtt mondj egy imát (nekem bejött :))
2013. dec. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!