Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hová jutottunk? .

Hová jutottunk? .

Figyelt kérdés
Üdv mindenkinek! A kérdésem adott. Az osztály most szervezi meg a nyári tábort, ugyanoda, ahol tavaly voltunk (csillebérc), és most elkezdtek a többik beszélgetni, hogy mit csinálnak ott, stb. Erre vagy 4 ember (köztük az "alfák")kitalálták, hogy vigyenek cigaretát a táborba, és hogy milyet.. Jogos voltam hogy elküldtem őket a francba? Ráadásul tavaly ITLAT is vittek a táborba, 13, 14 éves létükre. Megmondjam az ofőnek?
2013. nov. 5. 20:23
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
80%
nem kell azt csinálni mint a többiek ha nem akarod, de árulkodni sem kellene mert az ritka gusztustalan dolog
2013. nov. 6. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
48%
Kedves utolsó, te aztán tényleg rohadtul rá lehetsz szokva, ha már egy napot (vagy többet?) kibírsz cigi nélkül, vagy max egy szállal. Egy dohányos NEM BÍRJA KI. Hacsak nem le akar szokni, de akkor is nehezen...A szüleid nem tudják, akkor ezek szerint otthon sem cigizel. Gondolom nálad ez olyan "suli előtt-után elszívok 1-1" szálat. Kocadohányos vagy, de dohányosnak minősíted magad. Tényleg nem menőzés :DDDDDDDDD
2013. nov. 6. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Én egyik megoldást sem látom helyesnek, sem a te álláspontodat, se az "alfákét". Valahol az arany középutat kellene megtalálni.

Naiv elgondolás lenne, hogy a 13-14 évesek még nem próbálták a cigit, mindamellett nem értek egyet ezzel a hozzáállással, de tenni ellene úgysem lehet. Ne árulkodj, az nem szép dolog, de maradj ki belőle, ha nem értesz egyet vele. (Szerintem úgyis lebuknak, mert a cigiszagot nem tudják rögtön eltüntetni, ha jön az ofő).


A te álláspontodon is változtatni kellene egy kicsit. Próbálj egy kicsit nyitni, és élvezni, ha társasággal elmehetsz ide-oda. A számítógéppel jól el lehet tölteni az időt, de az nem társ, és nem barát. Ha ennyire elzárkózol, akkor később nagyon magányos leszel. Barátkozz, érezd jól magad a táborban, a számítógép pedig megvár. Nem maradsz le semmiről, de ha nem mész el, lehet, hogy igen. Fiatal vagy, élvezd az életet, most még bőven van rá lehetőséged, ne zárkózz el a társaság elől.

2013. nov. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
68%
Suli előtt 1, utána 2-3 pont otthon szoktam 1-et mert titkolom. Azt meg ne mond, hogy nem szoktam rá, szúr a kezem meg minden bajom van már 5. órában :)
2013. nov. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
0%

"szúr a kezem" Na ilyet se hallottam még soha senkitől :D

5 szál, aaaaaaaaaz igen.

2013. nov. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
76%
Úgy beszéltek, mintha dicsőség lenne, ha függővagy... Amúgy meg, ha ne te csavarsz valami elég brutális erős cigit, az az öt szál semmi... Annyit kocadohányosként elfogyasztottam 5 pirosmarbit naponta, mégis egyik napról a másikra le tudtam tenni... Szóval az semmi.:)
2013. nov. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
68%
Fizikai addikció. Én is próbáltam letenni de már pár nap után azt hittem meghalok. Embertől függ, hogy mennyire lesz függő x mennyiségtől. Pl barátom dupla ennyit szív és simán le tudná tenni, én meg ennyit se. Amúgy nem is értem mit kell fikázni, úgy mondod ezt az egészet, mintha napi mondjuk egy doboztól lennél függő... Ez olyan, hogy te csak 1 liter tejet ittál és attól hánytál, de nem hánytál, mert egy liter tej túl kevés ahhoz, hogy hányj. Ez a hasonlat most azért lett ilyen, mert haverom most mutatja, hogyan hány színezett tejet...
2013. nov. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
76%
őszintén én egy éve heti pár szálat szívok el (1-2 legtöbbször, vagy még annyi sem). lehet, hogy "kocadohányos" vagyok, és ez valami gúnynév, de őszintén örülök, hogy nem vagyok függő és nem befolyásolja az életemet, csak néha jól esik.
2013. nov. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

# 18


EMBER miért beszélsz úgy, mintha dicsőség lenne az, hogy cigizel? Az, hogy kocadohányos csupán annyi, amit tulajdonképpen te írsz... Néha egy-egy szálat elszívsz.


Olyan, mint a láncdohányos, aki nem bírja ki, max párórát....


# 17 Attól függ, hány kiló vagy, férfi vagy nő? Ennyiből megmondom, hány mg-os cigiből mennyi után leszel ténylegesen függő. Pontosan, ahogy írod fizikai addikció, ami tulajdonképpen a fent említett két dologtól függ főleg. Egyébként, ha ilyen hegyilevegő szintű kékmulti alatt szívsz, akkor komoly függőségről még nem beszélhetünk. (Arról még fokozatosan viszonylag egyszerűen le lehet szokni. Értelemszerűen a megszokott nikotinmennyiséget, ha hamar megvonod, akkor nem lesz túl kellemes a reakció...)

2013. nov. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Attól hogy téged nem vesznek be a buliba mért kell benyalni a tanárnak és spicliskedni? Seggarc.
2013. nov. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!