Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Depresszió? Miért nem támogat...

Depresszió? Miért nem támogat semmiben?

Figyelt kérdés
14éves lány vagyok. Ha a történetem végére értél biztos azt fogod majd írni,hogy ez a kamaszkor jellemzője stb. meg hogy el vagyok kényeztetve... De szerintem az már nem normális dolog hogy anyukámmal minden nap többször összeveszünk és akármit kérdezek tőle nem bír normális választ adni. Egyszerűen nem bírok így élni! Nem is az hogy a 16 éves nővéremmel kell egy szobába lennem és mindennap a hülyeségeit hallgatnom..mert azt még el lehetne viselni.De az már azért sok hogy mindenért én vagyok a hibás.Most költöztünk külön apától egy két szobás kis lakásba.Mivel én ezt toál nem bírom,gondoltam rá,hogy elmegyek középsuliba egy másik városba.Ott anyukám szüleinél élnék.De múltkor voltam náluk és próbáltam velük megbeszélni ezt a dolgot hogy lakhatnék-e ott stb..De olyan volt mintha nem akarnák.Mondtam anyunak hogy próbáljon meg velük beszélni de ő meg sz*rja le az egészet. Az apám nem foglalkozik velem most volt névnapom és még egy szál virágot vagy képeslapot sem kaptam tőle.Nem azért,a névnapból nem szoktunk nagy felhajtást csinálni de azért durva volt hogy annyit nem bírt kinyögni hogy boldog névnapot.És az anyukám meg soha nem mondta nekem hogy szeret..Én néha már úgy érzem hogy nem is érez irántam semmit. Minden nap sírok már az idegességtől,a felvételitől a tanulástól meg mindentől és észre sem veszi!!Mivel alig akart elegnedni valahova,nem nagyon vannak barátaim és még akivel úgy jóban vagyok azok sem hívnak el sehová.Már komolyan azon gondolkoztam hogy öngyilkos leszek.Fel se tűnne nekik hogy hiányzok. Max akkor amikor éppen cseszegetni akarnak.Legszívesebben haza se jönnék és eltűnnék örökre.Már csak arra tudok gondolni hogy talán felvesznek a másik város sulijába és talán lakhatok a mamáméknál.Talán majd lesz BOLDOG családom és gyerekeim.De úgy érzem,ha nem mehetek el abba a középsuliba akkor erre az egészre semmi esélyem sincs.És mindig olyan egyedül érzem magam. Nem,nem panaszkodok mert élhetnék ennél rosszabbul is,de én ezt nem bírom már.Még régen megígérték hogy kapok kutyát,és én imádom a francia bulldogokat és az már szóba sem jön hogy esetleg kapnék..és anya meg a testvére meg az egész család állandóan mondogatja nekem hogy milyen ronda meg ilyenek.Elgem van már mindenből! Kösz hogy elolvastad. Bocsi hogy hosszú lett.
2009. nov. 1. 18:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Menj oda az anyukádhoz, és mondd meg neki, hogy komolyan akarsz vele beszélni. Meséld el anyukádnak a problémádat, hogy miket szeretnél, mi az amin változtatni akarsz. Persze neked is tenned kell valamit az asztalra. Segíts otthon a házimunkában, főzz meg esetleg, tanulj jobban, biztos nem hagyná hidegen az igyekezeted. A nagyszüleid pedig nem azért nem akarták, hogy odaköltözz mert nem szeretnek, csak azt szeretnék, hogy anyukáddal elsimítsátok a dolgot és ők nem akarnak belefolyni. Apukádról többet nem írtál itt, sajnos róla nem tudok mit mondani. Lehet szimplán kiment a fejéből(férfi), de attól még biztos szeret. Az én nagypapám azt se tudja, mikor van a szülinapom, de mégis szeret. Ezeket a dolgokat meg kell beszélni, mert így nem lesz jó senkinek. Ha semmiképpen sem tudsz kijönni anyukáddal, akkor menj másik városba kollégiumba. DE ezt annyira nem ajánlom, mert nem olyan jó ám. Az öngyilkosságot pedig most felejtsd el. Dehogyisnem hiányoznál nekik. Megszakadna a szíve a szüleidnek, mindenki magát okolná, a családodban mindenki egy életre tönkremenne (tapasztalat). Ennyi idősen engem se engedtek el a szüleim, meg is értem őket, hogy éjszakázni nem engednek, mert sajnos iszonyú világot élünk. A kutya pedig nagy felelősség, rengeteg kiadással jár, pláne egy iylen nagy testű állat. Lehet, hogy nem engedhetitek meg magatoknak, ha most vettetek lakást. És lásd be, a kutyát kegyetlenség lakásba zárni, és nem is ott van a helye. Nem kellemes kerülgetni a koszt, amit hagy maga után, és takarítani. Lesz boldog életed, csak kicsit állj hozzá pozitívabban.
2009. nov. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat! Szerintem egyszerűen a mamámék azért nem akarják hogy odamenjek,mertanyukám ha valami vita van itthon engem meg sem hallgat csak a testvérem verzióját meséli el. A házimunkában valóban nem segítek sokat,de ennek oka van ugyanis amikor én porszívózok az soha nem felel meg nekik.Mert hogy direkt rosszul csinálom meg minden. tegnap meg pl. a tesóm mondta hogy hatkor megy hajat mosni és én meg mondtam hogy jó,akkor én fél hatkor megyek. közbe a tesóm elkezdett házit írni és mondta hogy még sok van neki vissza szóval késöbb megy. Még itt gépeztem és 25-kor elindult hogy ő megy hajat mosni én mondtam neki hogy legyen szíves ne menjen be most hajat mosni mert én csak zuhizni szeretnék és 5 perc az egész. Erre ő elkezdett hisztizni meg üvölteni és én megyek a fürdőbe erre ő meg kirakja a lábát. én meg egy kicsit meglöktem erre akkora pofont adott.. persze ezért is én voltam a hibás. Apa meg tudta hog mikor van a névnapom. De az ő anyjával meg apjával nem nagyon voltam jóba. Amikor kiskoromban voltunk náluk mindig a tesóm volt a kedvencük mert "tiszta apja" engem meg utáltak mert hasonlítok anyámra (gyűlölték az anyámat) Állandóan én voltam a wc-be bezárva meg megverve stb... És szerintem anyukám talán akkor venné észre magát ha meghalnék. És meg is érdemelné hogy magát hibáztassa mert én szeretem őt ő meg nem foglalkozik velem. És itt nem arról van szó,hogy az éjszakába engedjen el.. Csak 4ig meg ilyesmi. És azért én is haragszok apukámra,de engem akkoris bánt amikor anyu meg a rokonai itt szidját elöttem apát... És erre a dologra visszatérve,hogy mindent rámfog.És ha mondom neki hogy nem teljesen ugy volt,egből üvöltözik velem és olyanokat mond hogy agyon fog verni. Apánál se lenne jobb dolgom,de ha anya megverne biztos hogy elmennék apához.
2009. nov. 2. 16:21
 3/11 A kérdező kommentje:
Ja amúgy 4es tanuló vagyokés az a mi sulinkban jó jegy,mert elég erős. De őt annyira nem érdekli az egész,hogy év eleje óta 1szer nem bírta aláírni az ellenörzőmet. és ha mondom neki hogy írja alá akkor meg azt mondja hogy késöbb aztán késöbb meg hogy most nem ér rá és különben se pattogjak neki.
2009. nov. 2. 16:23
 4/11 anonim ***** válasza:
Még mindig azt mondom, hogy ezeket neki mondd és ne itt, mert ezzel csak magadból beszéled ki a problémáidat, de igazán ti ketten tudjátok megoldani. Menjetek el esetleg közösen pszichológushoz, hátha segítene. A házimunkában meg csinálj meg magadtól olyan dolgokat, amiket nem kérnek. Inkább törölj át valamit 2-szer, 3-szor, de látják majd az igyekezetet. Gyerekkoromban nálunk is volt megkülönböztetés, én pl azért nem kaptam ebédet, mert fiú vagyok és a nagyszüleim utálták anyut. A fiúk ettek, én meg néztem őket. A mai napig nem felejtem el nekik, de nem érdemes ezen rágni magadat még évekkel később is. Az öngyilkossággal pedig nem szabad zsarolni. Elmesélek neked egy történetet. Volt egy barátom, egy évig jártunk. Nagyon nem jött ki az apjával, állandóan veszekedtek, sosem felelt meg a barátom munkája, tanulmánya. Ő is lusta volt, hanyag és szétszórt. Azt hitte az apja nem is szerette, és mindent iszonyú tragikusan fogott fel. Egy napon öngyilkos lett. A legjobban az apukája tört össze, magát is okolta, és már egyáltalán nem olyan mint régen. Mindenki tönkrement aki szerette. Az apukájával azért nem jött ki, mert egy ugyanolyan természetük volt, csak az apukája már komolyabb volt, és ezért nem értettek soha egyet semmiben. De ettől még imádta a fiát. Ne tedd ezt az anyukáddal, csak azért, hogy bosszút állj rajta. Hidd el, az öngyilkosság a legidiótább lehetőség amit választhatsz. Sokáig én sem jöttem ki anyukámmal, 13-14 éves koromban, de mára én is komolyodtam, keresztülmentem pár dolgon, és egyre inkább kijövünk egymással, mára a kapcsolatunk már-már tökéletes. A tesóddal pedig ne veszekedj. Ha hajat akar mosni, hát mosson. Majd te mész utána. Néha neked is engedned kell, és a testvéreddel is legyél kedves. Apró dolgokkal is lehet ezt, pl vegyél a boltban nekik egy csokit, vagy valami. Nem nagy cucc, de látják, hogy gondoltál rájuk. Legyél te az okosabb, és engedj. Előbb utóbb ők is változni fognak. Ha pedig nem megy végbe ez a változás, 1-2 éven belül, és nincs más választás, költözz oda az apukádhoz.
2009. nov. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Bocsi, azért nem kaptam, mert nem fiú vagyok. Elírtam
2009. nov. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Oké,köszi a választ. Sajnálom a barátod történetét :(. Tegnap előtt anya a tesóm meg én mentünk a városba és a tesóm valamin elkezdett hisztizni én meg mondtam neki,hogy fejezze már be erre ő elkezdett visítani,hogy én csak kussoljak el és ne pofázzak az ő dolgába. Erre anya az utca közepén elkezdett velem üvölteni. Még ott az utcán megvártam hogy eljenjenek,és így mind a hárman külön mentünk haza. Amikor anya hazajött,elkezdett velünk üvölteni hogy most azonnal menjünk el a francba innen. Meg hogy 3 lehetőségünk van. 1 elmegyünk mind 3an pszihologushoz 2. alkalmazkodunk egymáshoz 3. a tsóm v. én vagy mind ketten visszaköltözünk apához (én oda semmiképp sem megyek!) És utánna a tesóm meg elkezdett üvölteni hogy ő nem fog semmit csinálni és hogy pár évvel ezelőtt engem kelett volna diliházba vitetni mert hogy én egy vadállat vagyok. ( pár évvel ezelőtt volt egy kis otlásom de nem loptam pénzt meg ilyenek..) ez nekem nagyon rosszul esett,bementem a szobámba és másnak élután találkoztunk. Anya úgy csinált mintha semmi nem történt volna. Nem akarta megbeszélni meg semmi...
2009. nov. 7. 19:06
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem el kéne mennetek ahhoz a pszichológushoz, vagy egy nevelési tanácsadóhoz, mert ahogy látom, anyukád nem igazán nevelte a nővéredet.
2009. nov. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát én azt mondom, hogy a családod sajnos nem választhatod meg. Én még a tiednél is tudok rosszabb, sokkal rosszabb eseteket.

Próbálj találni valamit amiben boldogságot találsz. Én például egy időben rajzoltam, előttem verseket írtam, volt hogy kézi munkáztam(varrás, szövés, fonások...) most már 19 éves vagyok és ha rossz kedvem van és szeretnék elmenekülni ebből a világból egy könyvbe menekülök. Nekem mindig segít.

2009. nov. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Előző megint:D

Jah és ha barát kell én itt vagyok.

Ha tényleg ennyire magányos vagy írj nyugodtan: tothzsuzsannabeatrix@gmail.com

Zsuzsi:)

2009. nov. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

nem fogok ilyen regényeket írni mint a többiek.ülj le anyukáddal meg a nővéreddel kérd meg őket h maradjanak nyugodtak és hallgassanak végig úgy h nem szólnak közbe.kérd meg őket h ne kezdjenek el ordítani,hisztizni hanem kulturáltan emberhez méltóan viselkedni.


amúgy előttem írt valaki a kutyára.a francia bulldog kis testű kutya.és lakásban szokták általában tartani.nekem mopszom van és a 2kutyának kb azonos mérete van.csak a mopsz zömökebb.és mi pl.panel lakásban lakunk.

2010. febr. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!