Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit mondjak neki, hogy hagyjon...

Mit mondjak neki, hogy hagyjon már békén?

Figyelt kérdés
Anyukám és apukám mind azzal nyaggat, hogy ne gépezzek olyan sokat, holott reggel 1-1,5;este kb 3 órát gépezek. Van szemüvegem, ami még több ok arra, hogy ne gépezhessek, mert "még jobban romlik a szemem". Tdom, hogy ez igy soknak tűnik, de nem is sok, 7 órát vagyok minden nap suliban, na AZ rontja a szemem, nem a számitógép. Ráadásul most lett még egy mániájuk, a Háziolvasmány! 2 hét van még, 4 óra alatt simán le tudnám irni, de neeeeem, ők fenyegetnek, hogy nem gépezhetek, amig nincs meg, minden nap mondják ezt. 13 éves fiú vagyok.
2009. okt. 30. 22:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyi ha meg tudod csinálni 4 óra alatt akkor miért nem csinálod gyors meg?(Tudom h mondani egyszerűbb én sem csinálnám meg:D)De akkor legalább ezzel nem nyaggatnának.Az h ne gépezz ismerős az öcsém is szeüveges és ő is ezt hallgathatja xd de igazuk van és csak jót akarnak hidd el.Csináld azt hogy nem egyszerre ülsz oda 3 órára a géphez hanem mondjuk ott ülsz másfélórát elmész csinálsz vmit aztán visszamész.Mást nem tudok mondani v nem foglalkozol vele :D 15/L
2009. okt. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Anyukádéknak van igazuk,ez valóban sok.Ha 4,5 órát gépezel,mikor tanulsz?Azt sem értem,hogy az iskola miért rontaná a szemed jobban,mint a számítógép?Sokkal kevesebbet kellene a gép előtt ülnöd,mert nemcsak a szemed romlik,de semmi másra nincs időd.Nem ártana pl.olvasni,vagy segíteni otthon,és főleg tanulni is.
2009. okt. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De van amikor várok valakit, hogy lépjen már be a Yahoo!ra... Meg játszom ilyen hülyeségeken, mint The West... Ezeket nem lehet időhöz kötni. Vagy belépik vagy nem. Most nem nagyon akarnak elengedni a randira, mert "nincs meg a háziolvasmányom"... Ha nem engednek legfeljebb megszököm
2009. okt. 30. 22:37
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem kell tanulnom, nagyon jó jegyeim vannak,4,50-5, házit nem mindig irok. Elolvastam a Harry Potter sorozatot nyolcszor egymásután.
2009. okt. 30. 22:38
 5/10 A kérdező kommentje:
Este 7ig vagyok suliban, reggel 12re megyek, nincs időm kimenni, pedig mennék gépezés helyett deszkázni
2009. okt. 30. 22:41
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Még mielőtt azt hinnéd, olyan "öreg" lennék, vagy felnőtt, elárulom, hogy 19 éves lány vagyok!

Sokáig én is tanulás helyett inkább gépeztem és mindig a leckét hagytam az utolsó pillanatra. Aztán érettségi előtt valahogy rájöttem, hogy akármilyen meglepő a gép és a játékok megvárnak, nem szaladnak el, de tanulni most kell, azt nincs lehetőség később bepótolni! Sokkal jobbat teszel a lelkiismereteddel is, ha megtanulsz mindent, majd ha van még időd (vagy hétvégén, szünetekben, hidd el az sem tragédia) akkor gépezel!

A szüleid biztos nem téged akarnak szekálni, csak jót akarnak neked! Bármilyen meglepő, nem nekik tanulsz, nem is az iskolának, hanem magadért. Gondolom nem úgy képzeled el az életedet, hogy egész nap szórólapozni akarsz az aluljárókban! Na látod, ezért tanuljál amíg tudsz!

2009. okt. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Annyi de annyi sokkal jobb dolog van a gepezesen kivul, hidd el! Nem vagyok am en se idos, de sokszor amikor ideulok a gep ele ( a semmiert) akkor merges vagyok magamra. A legnagyobb gond, hogy fuggove valik az ember a geptol.

Szerintem sajat magad erdekeben probald meg, hogy kb. 1-1 orat ulsz csak oda. Hidd el megszunnek az otthoni vitak, te is es a szuleid is happy-k lesztek!:)))

Olvass, sportolj, tobbre mesz veluk, majd rajossz, csak nehogy mar keso legyen!

2009. okt. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
akkor egyszerű a képlet, csináld meg azt a háziolvasmányt! minél előbb, annál jobb
2009. okt. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
13 éves fiam napi max.1 órát gépezhet.Jól teszik a szüleid hogy nem akarják engedni a sok gépezést.
2009. okt. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
figyu...én 16/L vagyok...én sokat gépezek...hol ennyit-hol annyit... ma pl már d.u. 2óta gépezek, énis szemüvges vagyok...sablon szöveg, de ha nagyobb leszel, jobban meg fogják engedni. a háziolvasmányt meg csináld meg minél hamarabb, és akkor gépezhecc is szerintem. :)
2009. nov. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!