Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A szülők miért mondanak el...

A szülők miért mondanak el valamit ezerszer?

Figyelt kérdés

Illusztrálandó, hogy mire gondolok:

Megbeszéltük, hogy holnap reggel elmegyek a postára feladni egy levelet, ahogy már azt százszor megtettem édesanyámnak. De előző nap vagy hétszer mondta, hogy akkor vigyem el. Egyszer is megértem!


Amikor megkérdeztem tőle, hogy mikor zár a bank, édesapám miután elmondta az egyszerű számadatot, amire a kérdésem vonatkozot hosszú fejtegetésbe kezdett, hogy miért, és mi okból újra és újra beleékelve azt az egy szót, amire kíváncsi vagyok. Minek a űz egy bekezdés, ha egy szó elég lett volna?


És hasonlók... mi ez? Argumentum ad nauseam? Elég egyszer is elmondani, nem vagyok gyengeelmélyű. Szeretem őket, és nem mutatom ki, de ez rettentően idegesít. Ráadásul, amikor én tőlem kérdeznek valamit, többször hosszasan kell elmagyaráznom valamit, mire megértik pl.: miből lesznek pluszpontjaim érettségin, mi az az egyetemi alapképzés, mik azok az egyetem által felajánlott ösztöndíjak. Én értem, hogy ők mindketten kétkezi dolgozók (szobafestő, takarítónő), és sose vetettem ezt fel nekik, de néha nagyon idegesít magamban, hogy milyen nehezen tudnak pár dolgot felfogni...



2013. aug. 22. 20:32
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Nem akarlak elkeseríteni, de én 34 éves vagyok, 2 diplomám van, felelősségteljes munkám van, és nem utolsó sorban saját gyerkőcöm van, de anyu most is mindent 25-szor elmond. Ha szólok érte, akkor megsértődik. Nem ordítom le, csak megkérem, hogy ne csinálja, mert már többször elmondta. Szóval túrj, mert ez nem fog változni.
2013. aug. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

hát, bíztató:S Meg sokszor a vicceket is kétszer mondják el! A poént meg vagy négyszer. Amikor összeül a teljes rokonság, mindent megteszek, hogy valahogy szocializálódjak, de amint találok egy közös pontot, akkor négy-öt mondaton egy óráig kezd el csámcsogni egy rokon, ráadásul megfűszerezve egy halom olyan dologgal, amiről azt se tudom honnan jön neki :S!!!

Például van egy rokon, édesanyám nagybátyja, akinek volt egy kocsmája Hevesben, vele kezdtem el beszélgetni a vendéglátásról, meg hogy milyen illetékeket kellett fizetnie meg hogy csinált-e előtte előtanulmányt a lehetséges forgalomról, de ilyen romantiksu történeteket mesélt, hogy milyen a jó ivó, melyik üknagyapám nyitott először és hogy az a jó koccintó, ahol nők is vannak, és az egész elment ilyen irányba, persze mindent hatszor elmondva és nevetve egyet, amikor új ember csapódott hozzánk.

2013. aug. 22. 21:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy jó tanácsom van:ne nézd le a saját szüleidet,az iskolázottságtól nem függ az,hogy mennyire életképes valaki,ők meg szerintem a szakmáik,munkáik ellenére igen is életképesek.Ugyanis neveltek egy okos gyereket,aki nem hálás nekik.

Még annyit megjegyeznék,hogy vegyél vissza a stílusodból.Szerintem a szülők nem idegesíteni akarnak téged,csak azért mondják,hogy biztosan megcsináld,ne felejtsd el.

2013. aug. 23. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2-es vagyok: 3-asnak nagyon igaza van, ezért írtam én is, hogy tűrj. Az én szüleim nagyon rendesek, csak mindent elmond főleg anyu sokszor, de egyébként meg olyan jó fej, és tényleg vele mindent meg lehet beszélni. Lehet, hogy csak tutira megy :-)
2013. aug. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szövegértés: szerintem eléggé nyilvánvaló volt a szövegből, hogy ezt NEM FEJEZEN KI NEKIK. Szval pont a feléjük miatt való tiszteletem miatt fogom be a számat. De attól még élnek bennem ilyen érzések, ami szerintem nem bűn.
2013. aug. 24. 03:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!