Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyire gyakori, hogy szüleit...

Mennyire gyakori, hogy szüleitek titkolóznak előttetek?

Figyelt kérdés
Fontos információkat utólag tudtok meg például, ami állítólag "nem rátok tartozik".
2013. júl. 28. 15:52
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Viszonylag ritkán, de ebbe az is belejátszhat, hogy sokszor egy-egy beszédfoszlányból sok mindenre rájöttem, amit nem mondtak, és nem vettem titkolózásnak. Ilyenkor pedig nem kérdezem meg, kéne-e tudno. Egyszerűen hivatkozom rá, ha úgy kell, és néha döbenetet olvasok le az arcukról, hogy tudok az illető dologról. Na meg persze, az is hozzájátszik, hogy jól hazudok, így simán tudom tenni az őszinte gyereket(megjegyzem, nem vagyok éppen az, bár nem is a kimondott titkolózó), és ezért bíznak bennem. Tudom, hogy részemről sem szép dolog a titkolózás, de ebbe nem mennék bele, ha lehet, mert a kérdés nem erről szólt.
2013. júl. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok rá példát mondani. Mi számít titkolózásnak? A családi dolgokat hangosan beszélték meg, nem volt benne titok, ami az ő kettejük kapcsolatát illeti, az meg tényleg nem tartozik rám, mivel ők ketten élnek benne, nem hárman vagy négyen vagyunk házasok. Szóval nem, én nem emlékszem ilyesmire. Te mire gondolsz konkrétan? Mi az a fontos infó, amit eltitkoltak előled?
2013. júl. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én dettó úgy vagyok mint az első válaszoló, még a "nem mennék bele" résszel is.

Talán még annyi, hogy ha valamit nem mondanak el, nekem nem tudja fúrni az oldalamat a kíváncsiság, nehéz felkelteni az érdeklődésemet ilyen szempontból. Ha úgy gondolják nem rám tartozik, akkor biztos okkal gondolják.

2013. júl. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

anyám szinte semmit nem mond el.. ha megkérdezem hogy "ez kicsoda volt" (ha valaki jön vendégségbe és behozza a szobámba) akkor egyből jön a válasz: "semmi közöd hozzá"

meg amúgy is.. akármit kérdezek majdnem mindig ez a válasz... pedig egy csomószor csak annyit kérdeztem tőle még valamikor 5-6 éve (már úgy döntöttem, hogy semmit nem kérdezek tőle, úgyis leszid érte), hogy mikor megy el reggel mert felkelek elköszönni tőle, vagy mikor ér haza este, mert ha éjfél előtt, akkor megvárom amíg hazajön..

15/L

2013. júl. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Engem nagyjából mindenbe beavatnak itthon, legyen szó ilyen üzleti dolgokról, vagy ha valami hitelről,csekkről van szó, barátokról. Szóval így nem titkolóznak előttem ilyenekről és olyan választ se szoktam kapni,hogy "semmi közöd hozzá". Úgy gondolják,hogy én is a családba tartozok és ha hibáznak akkor hátha tanulok belőle. Persze vannak dolgok,amikről nem kéne tudnom,de amúgy is kíváncsi természet vagyok és kideríteném.


Pár dolog van amit nem mondanak el,azzal úgy vagyok,hogy akkor jobb is ha nem tudom.


Pár napja pedig megtudtam egy elég nagy titkot,amit anyukám véletlen kotyogott el apukámról,hát azt még emésztenem kell egy ideig,de amúgy örülök,hogy nem titkolóznak előlem.

2013. júl. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Titkolózás nálunk csak akkor van, amikor szülinapi és karácsonyi ajándékot próbálják dugdosni előlem.:D De egyébként nincs. 15/L
2013. júl. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Konkrét titkolózás nincs, de egyszerre mindig csak keveset mondanak el. Többször rá kell kérdeznem, mire teljesen válaszolnak.
2013. júl. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nos, tegnap este hallottam mit beszéltek, áthallatszott a szobájukból, anyukám kb 1 hónapja szerelmes lett egy másik férfiba, (amit nem értek, nem apukámba kéne annak lennie? na mindegy...) apukám pedig sírva könyörögte vissza magát, nagyon nem akarja elveszíteni, ahogy én sem, de a többi testvéremnek inkább nem beszélek a dologról, elvileg nekem sem kéne tudnom róla... Remélem minden a legjobban fog alakulni, de ez volt az a nagy titok.
2013. júl. 29. 19:16
 9/9 anonim ***** válasza:
az én szüleim titkolóznak. vagyis 2 titkot meg tudtam. az egyik hogy egyszer csak azt mondták, hogy nem mehetek többet úszás oktatásra (még kisebb voltam), én meg nem értettem hogy miért. kb 1 évre rá derítettem ki, hogy meghalt az úszóoktatóm. a másik, hogy egy közeli rokonom elvált az amúgy tök jó fej férjétől. Mindkét infót évekkel később tudtam meg, és amikor nagy szemekkel csodálkozva néztem rájuk, ők is így néztek, mert hogy elvben ők nem tudták, hogy ezeket nem tudtam...
2013. júl. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!