Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, ti megengednétek a 14...

Szülők, ti megengednétek a 14 éves lányotoknak?

Figyelt kérdés

- Hogy elmenjen 1 hetet egy a lakhelyétől kb. 300 km.re lévő faluba két 13 éves barátnőjéhez,akikkel már találkozott. A szülők ismerik a két lány szüleit is, és megbízhatónak meg jóembernek tartják őket. A lány aki pedig menne 3 éve ismeri a két lányt,és eddig egyszer találkozott velük,és most meghívták magukhoz. De ilyen tök normális programokkal lovaglás,kimennek a közeli tóhoz megismeri a lány a két lány többi barátját stb.:) A lány valószínűleg nem egyedül utazna,hanem az anyukája kimenne vele,de ő rögtön haza is utazna, csak hogy ne kíséret nélkül menjen ki odáig a lány.

- Hogy egy szintén internetről megismert fiúval (aki 16 éves) találkozzon akivel picit többek mint barátok. A lánnyal menne a bátyja,de nem lenne végig velük,csak elkísérné a húgát,de együtt mennének ki és haza is és ez csak 1 nap lenne:D A szülők ugyanúgy tudják hogy kik a fiú szülei,stb.^^

-Egy 12 éves lánnyal találkozzon,egy kb. fél órára levő városban. Oda viszont egyedül menne,és 1 napra.


A lány aki így utazgatna egyébként én vagyok:D:) És persze akiket leírtam itt barátaimat ők is jönni fognak hozzám, amit anyuék simán megengednek és örülnének is neki, csak engem így elengedni azért nehezebb:D Még nem beszéltem át anyuékkal ezeket részletesen csak megemlítettem és eddig nem úgy tűnt hogy bármelyiket is elleneznék,és kíváncsi vagyok rá hogy a legtöbb szülő ezt megengedné e:) Egyébként ezek nem olyan internetes ismeretségek hogy azt se tudom kikről van szó,mert nem vagyok annyira naiv hogy úgy találkoznék valakivel hogy nem ismertem meg előtte nagyon(:


2013. jún. 21. 15:53
 1/9 A kérdező kommentje:
(Akiket először leírtam két lányt velük már találkoztam a fiúval és a nálam fiatalabb lánnyal pedig még nem(: )
2013. jún. 21. 15:55
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem
2013. jún. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
25%
az írásod alapján nem vagy te még olyan érett, hogy lemenj...meg amúgy sem.
2013. jún. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Elsőt biztosan megengedném. Második: ha nem engedik meg neki a szülei, akkor is találni fog rá lehetőséget, hogy találkozzanak, szóval nem látom értelmét a tiltásnak, végül is nem egy ismeretlennel találkozik, hanem olyan valakivel, akit a szülei is ismernek. Az egyedül utazásosat, hát azt már nem biztos, de ha lenne nále bekapcsolt mobil, hogy ha gond van, szólni tudjon, szerintem azt is. Egy fél órára levő város sem a világ vége. Ez nem tartozik hozzá, de azért megjegyzem, hogy 14 évesen sok lány fő gondja már a bulizás, úgyhogy ezek ahhoz hasonlítva egyáltalán nem olyan extrém és földtől elrugaszkodott kérések.
2013. jún. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Elsőt minden gond nélkül simán.

A második és a harmadik eseten gondolkoznék, elképzelhető, hogy feltételekkel belemennék.

2013. jún. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én megengedném. Lehet, hogy el vagyok tévedve, de 12 évesen már egyedül repültem, akkor egy értelmes 14 éves miért ne mehetne egy fél órányira lévő városba egyedül? Úgyhogy kérdező, én elengednélek. :)
2013. jún. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az elsőt igen, a 2.at nem,internetről megismert fiúhoz nem engednélek, a 3.at csak akkor ha a lány szülei azért néha rátok néznek.
2013. jún. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem hogy a 2.nál előbb a fiú jön:) A harmadikról pedig nem írtam sok infót,de a lányt még nem nagyon engedik messze a házuktól szóval ott lesznek a szülei nagyon a közelben:)
2013. jún. 21. 19:13
 9/9 anonim ***** válasza:
1. talán a többi biztos, hogy nem.
2013. jún. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!