Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan legyek érett "tinédzser...

Hogyan legyek érett "tinédzser", akikre még büszkébbek lehetnek a szüleik?

Figyelt kérdés

Mindigis színötös voltam. Most egy nagyon nehéz korszakom van, így nem biztos, hogy színötös leszek.

Régen magam intéztem az ügyeket. Lementem a boltba, feladtam a levelet a postán, mosogattam, stb.

Aztán történt egy bizonyos családi dolog, aminek következtében nem mertem kimenni az utcára, egyedül haza jönni a suliból, egyedül boltba menni. Olyan, mintha "visszafejlődtem" volna. Ha beülök egy cukrászdába, nem merek az emberekre nézni. A suliba is sokszor van ez. Az iskolai büfébe se merek lemenni. 17 éves vagyok. 2 pszicológusnál is jártam. Hamarosan itt a nagy élet, mindjárt 18 vagyok. Hogyan tudnék egyedül elintézni dolgokat? FÉLELEM nélkül? vagy, hogy felnőjek? A saját szobámat nem tudom kitakarítani, ilyen téren nicns semmi felelősségérzet bennem.

Hogyan tudnám elérni, hogy LEGYEN? Nem iszom, nem cigizem, megbízható vagyok. De még jobban az szeretnék lenni. Hogy lehetnék? Szeretnék örömet okozni a szüleimnek. Megpróbálok rendet rakni, ez lesz az első. De ezen kívül? Ha egyedül kellene boldogulnom, nem élném túl.


2013. jún. 3. 19:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Mi történt veled? Az a bizonyos családi probléma mi volt, mert erős mentális problémád alakult ki miatta.
2013. jún. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Anyu depressziós. Erős gyógyszereket szed(altató, nyugtató, stb). Ezeket örökre szednie kell. Namost a különböző adósságok, munkák miatt erre bort ivott. És sokszor becsípett tőle, valamint mondhatni berugott. Sokszor kihányta. Ezekre a gyógyszerekre ez különösen rossz. Apunak nem mertem elmondani régen, és anyu mindig mondta, hogy többet nem iszik. Aztán egy nap arra értem haza, hogy kihányta a bort, és én tettem vissza a műfogsorát, mert nem tudta vissza tenni magának. Azóta Apuval mindent megbeszélek, és volt egy időszak, amikor anyu nem ivott. De néha még mindig. Azóta az eset óta, mikor hányt, alakult ez ki.
2013. jún. 3. 20:50
 3/3 anonim válasza:
Megnyugtatlak ,hogy van Valaki aki az összes problémádat megtudja oldani . Anyukád soha többé nem szedne gyógyszereket , apád ,meg nem menekülne az alkoholba , minden gondodtól és problémádtól megszabadítana . A szolgálatáért nem kér semmit . Teljesen ingyen ,szeretetből tesz mindent . Ez a valakit aki a te problémáidra a megoldás úgy hívják : Jézus Krisztus . Csak kérned kérne tőle azt ami a szíved vágya . Mondj el neki mindent . Nyisd ki előtte a szíved ! Meglásd a beszélgetésedre válaszolni fog és gondjaidat megoldja . Ő csak azért hallt meg a kereszten ,hogy mindig segíthessen neked , hogy a bajaidra a gyógyír ő legyen . Viszont harmadik nap föltámadt . Él , Jézus Él . És nincs olyan probléma ,betegség amit ne tudna meggyógyítani ,orvosolni
2013. dec. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!