Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tennétek ilyenkor?

Mit tennétek ilyenkor?

Figyelt kérdés
A férjem nővéréjék a szomszédunkban laknak.Nekik van egy 11 éves fiuk és egy 1 éves kislányuk.Nekünk van egy 9 éves és egy 11hó-s kislányunk.Szóval a kis srác egy elég nehéz eset.Állandóan piszkálja,rugdossa ütögeti,üvöltözik a nagylányommal és a kicsi is fél tőle,de a saját húgát is állandóan cseszegeti (tegnap éppen azzal szórakozott,hogy bezárta a sötét fürdőszobába és azon röhögött,hogy szegényke rugdosta az ajtót és üvöltött).Én megpróbáltam rászólni de akkor azt kapom vissza,hogy nem az Én gyerekem,neveljem azokat.Azt tudni kell,hogy a nagylányom kitűnő tanuló,soha semmi problémám nincs Vele és a picivel sincsenek gondok,mert nevelve és foglalkozva van vele.Ellenben náluk,azt csinálnak a gyerekek amit csak akarnak.Az is megengedett,hogy a fiú az anyját,apját és a mamáját rugdossa,köpködje és k...anyázza,és meg is lopja. Sajnos a férjem miatt nem tehetem meg,hogy rosszba legyünk meg ezenkívül nincs semmi baj a szülőkkel.Próbáltam úgy is beszélni a sráccal,hogy nem hallották a szülei de rögtön szaladt árulkodni,hogy megint piszkálom.Persze akkor is Én voltam a szemét,meg hogy mindenki másképp csinálja.Sajnos az sem megy,hogy mindannyian leüljünk beszélni,mert szerintük az Ő fiuk tökéletes,csak vannak rossz pillanatai. :-) Ti hogy oldanátok meg,hogy ne legyen vita belőle?
2009. okt. 1. 11:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezek után simán ajtó becsuk. Az az ő otthonuk ez a tietek. Nem engedném át ha nem viselkedik rendesen. Állíts fel szabályokat ha tetszik nekik ha nem. A te otthonodban van amit lehet van amit nem. A saját gyerekeidet át sem engedném a helyedben hozzájuk. Persze jóban kell lenni, de bármi áron? Mond meg a szülőknek hogy mától szigorú szabályok lesznek és ha tetszik nem be kell őket tartani.

Légy erős és hagyd hogy érzelmileg zsaroljanak.

2009. okt. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
elmondtad a szüleinek hogy miket csinál? Esetleg nem hisznek neked? próbáld meg, hogy felveszed kamerával miket csinál, és megmutatod neki. Kérdezd meg tőlük hogy szerinted ez normális-e. Plusz amit az első hozzászóló írt, hogy nem mehet hozzátok ha nem viselkedik, az egy remek védekezés, ha megoldható. Ne engedd a gyerekeid közelébe ha ilyen állat módon viselkedik. Ha mindenki másképp csinálja akkor mondd meg nekik, hogy te úgy csinálod, hogy amíg így viselkedik nem mehet a gyerekeid közelébe!
2009. okt. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ha átakarnak menni hozzátok,akkor beszéljétek meg,hogy Nálatok mit lehet és mit nem lehet tenni és mondani.Ha ezt betartják átjöhetnek,ha nem tartja be akkor pedig viszlát!Az a ti házatok és nem kell hogy a Te gyerekeid lássák a rossz példát.

Ha pedig Ti vagytok náluk ne foglalkozz a fiúval,ne szólj rá.Náluk ez megengedett dolog sajnos és ha Te szólsz rá vita lesz belőle.

2009. okt. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az első vagyok, azt akartam írni hogy "ne hagyd" hogy érzelmileg zsaroljanak. Bocs.
2009. okt. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Tudják a szülők,hogy mit művel,de nem érdekli Őket.Ha néha mi át is megyünk hozzájuk már akkor sem szólok rá,ha a saját húgát piszkálja,de ha az Én gyerekeimet akkor igenis rászólok és látom is a sógornőm fején,hogy nem tetszik neki.Régebben volt sok gyerekes barátjuk és csodálkoznak,hogy már senki sem megy hozzájuk,meg hogy mindenki elhanyagolja Őket!Nemrég esett le,hogy miért is.Senki nem akarja ilyen helyre vinni a gyerekét.Ja és már rengetegszer elmondtam a srácnak,ha átjön hozzánk nem kutakszik,nem díbol,nem tesz tönkre semmit.Persze ez addig tart ameddig átlépi a küszöböt.És olyan kis szemét,ha ott van az anyja még rátesz egy lapáttal és röhög a képembe.
2009. okt. 1. 19:18
 6/14 anonim ***** válasza:

Megint az első vagyok.

Ezek után én nem nézném hogy megharagszanak vagy nem, megmondanám nekik a magamét. A helyzet csak még rosszabb lesz, a gyerek már pontosan tudja azt tehet amit akar. Pláne bezárnám az ajtó és ha kérdi miért, mond meg hogy neked ez így nem megy, vagy változtatnak vagy keressen más barátot. A férjed attól még jóban lehet velük. Mellesleg szerintem neki azért melléd kéne állnia és neki kéne beszélni az okos sógornőddel.

2009. okt. 2. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Próbáltam már Én is és a férjem is megbeszélni Velük a dolgot,de egyszerűen nem értik,hogy mi a bajunk.Azt kaptuk vissza,hogy Ők úgy szeretik a gyerekeinket ahogy vannak,akkor mi miért nem szeretjük az Övéket.De azt megjegyzem,hogy Mi rengeteget vigyázunk rájuk (ha már elegük van a tanulásból,Nekem passzolják át a srácot,hogy szenvedjek Vele) ,visszük mindenhová Őket,sosem feledkezünk meg az ünnepekről.Ellenben velük..... 9 év alatt egyszer sem köszöntötték fel a nagylányomat.
2009. okt. 2. 07:52
 8/14 anonim ***** válasza:
Unokatesóm 4éves kölke is ilyen...Üt-ver mindenkit ököllel(nehogy azt higgyétek hogy nem fáj)az anyját is üti,és le se szarják.Mikor ott voltam legutoljára(tavaly év elején)akkor velem is csinálta,az anyja előtt megszorítottam a kezét és erőteljes hanggal rászóltam hogy azonnal fejezze be!De a kis szaros csak vigyorgott,és tovább csinálta,én meg azóta nem nézek feléjük.Legszívesebben olyat levágtam volna neki hogy csak úgy zuhog,de nem üthetem meg.(mi jogon tehet ilyet gyerek és én vagy akárki miért nem vághatja ezért szájba?Meg az anyját?)De ha megkérdeznék mért nem akarom őket látni,megmondanám hogy pontosan ezért,mert félek,kért tennék a gyerekben meg a nevelni nem tudó tuskó anyjában!Az ilyenek előtt be kell csukni az ajtót.Nem kötelező velük találkozni.Felnőtt ember vagy,hadd döntsd már el te hogy akarod-e a kapcsolatot az ilyen emberekkel!Az még semmire nem jogosít fel hogy a rokonaitok!
2009. okt. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Borzasztó tragédia. Életed legnagyobb szörnyűsége legyen, hogy egy 11 éves kis srácot cikizel. Szerintem gyerekes.
2009. okt. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Az utolsónak üzenem,hogy Neked biztos nincs gyereked vagy ha van is,akkor biztos hagynád,hogy egy kis taknyos bántsa Őket és tönkretegye a játékaikat amikért Te és a párod keményen megdolgoztatok. "De mindenki másképp csinálja!!!" :-)
2009. okt. 3. 14:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!