Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kollégisták! Van egy pár...

Kollégisták! Van egy pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Jövőre kollégista leszek, és már nagyon várom!

Az lenne a kérdésem, hogy nektek mi a napirendetek a koliban? Hánykor keltek? Mikor fekszetek? Nálatok a tusolás hogy zajlik? Van a szobában külön-külön zuhanyzó, vagy ilyen közös van? Szabadidőbe mit szoktatok csinálni? Rend van a szobátokban? Illetve a tanulás hogy szokott zajlani? Van tanulószoba, vagy a szobában tanultok?


Kicsit lehet, hogy sok a kérdés, de kíváncsi vagyok, hogy más kollégiumban hogy zajlik az élet. :)


14/L


2013. márc. 18. 19:54
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Tudom, régi kérdés, de na.. :)

Én általában 6:50-re állítok ébresztőt, de szokásom fél nyolckor kelni, ami kicsit szívás, hiszen 7:40-ig van reggeli. De sima ügy, csak le kell menni az emeletről és átsétálni az udvaron. Szóval általában reggelizek is. :D A lefekvés nálam változó, volt, hogy már 9-kor ágyban voltam, de nem volt ritka, hogy még éjfélkor sem kapcsoltuk le a kis lámpákat, annyit kellett tanulni vagy csak egyszerűen túl jó volt a hangulat az alváshoz. :D A központi villanyoltás, ami egyébként a takarodót is jelenti, 10-kor van. Szintenként 4 darab zuhanyfülke és 4 db WC van, néha nagy a sor, de én sokszor sziló után mentem tusolni, akkor sosem volt senki. :) Ja, és még a meleg víz sem fogyott ki. xD Kimenő úgy látom, nálunk nagyon szuper, mert tanítás végégtől fél 5-ig, aztán utána háeomnegyed 6-tól 7-ig, és a felsőbb (tehát nem a nulladik) évfolyamoknak 8-tól 9-ig szabad kimenőjük van a városon belül akárhová. Ha pl. Veszprémbe akarunk menni, ahhoz engedélyt kell kérni, de általában elengednek, és nem függ a szobák aznapi pontozásától.. :D Kéthetente szerdánként van nagytakarítás, a többi napon ott van rend, ahol van igény a higiéniéára.. xD Nálunk ilyen sajnos ritkán volt, pedig én kifejezetten rendszerető lány vagyok. :D Ja, igen. Sziló is van, nulladikban, fél 5-től 3/4 6-ig, aztán 7-től-8-ig. :) Amúgy szabadidőnkben bármit csinálhatunk, csak ne basszunk be. Mi általában filmet nézünk, pluszba tanulunk, sétálunk, mekizünk, alszunk... ilyenek. :D Van konditerem, ami elég béna, van a koliban két ping-pong asztal, ill. csocsó- és billiárdasztalok, meg gépterem is... :) Én imádom, jobb nem is lehetne, talán fel kéne kicsit újítani, de sosem panaszkodunk. Kényelmes, egyben van a sulival.... :DD

2014. aug. 23. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!