Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kollégisták! Van egy pár...

Kollégisták! Van egy pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Jövőre kollégista leszek, és már nagyon várom!

Az lenne a kérdésem, hogy nektek mi a napirendetek a koliban? Hánykor keltek? Mikor fekszetek? Nálatok a tusolás hogy zajlik? Van a szobában külön-külön zuhanyzó, vagy ilyen közös van? Szabadidőbe mit szoktatok csinálni? Rend van a szobátokban? Illetve a tanulás hogy szokott zajlani? Van tanulószoba, vagy a szobában tanultok?


Kicsit lehet, hogy sok a kérdés, de kíváncsi vagyok, hogy más kollégiumban hogy zajlik az élet. :)


14/L


2013. márc. 18. 19:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hu..hát igazából én már két éve nem vagyok középsulis koleszban, de az emlékek frissek. Mi 6an voltunk egy szobában, zuhanyzó szintenként volt. Az ébresztés fél 7kor, takarodó 10 kor.Tanulószoba volt, ahol 4től fél 7ig kellett lenni, héttől vacsora, fürdés, és kis szabad program, de a koli épületéből csak hetente egyszer mehettünk ki a városba, egy órára.
2013. márc. 19. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

Nem vagyok kollégista de két volt osztálytársam is az.

Négyen vannak egy szobába, a másik lánynak konditerem is van, a fürdők/wc minden szinten van. Étkezés meg minden suli más, szerintem az ébresztő is.

A fészbukos képek alapján NINCS rend XD


Jó kolis éveket!:D

2013. márc. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

én 2 évig voltam kollégista.

Nekünk volt külön fürdőnk, szóval minden szobában volt fürdő, nem kellett osztozni.


Reggel 6kor ébresztő volt, 6-7ig reggeli, fél 8ig ágyazás, pakolászás, de csak akkor hagyhattuk el a szobát ha a nevelők leellenőrizték a rendet.

A suli közel volt, ezért 1 perc alatt ott voltunk. Ebédelni visszamentünk a koliba, majd ismét óra (már akinek még volt)

fél5ig kimenő volt, 5től tanulószoba 7ig, 8ig volt vacsi, kb 9ig kimenő utána tusoltunk, és mentünk aludni 10kor

2013. márc. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
En is kolis leszek szeptembertol!:) te melyik suliba?:) 15L
2013. márc. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
26%

Tudnék irni rengeteget csak mobilrol vagyok... majd otthonrol holnap ha haza érek :)

Lényeg, hogy ne fogd visszamagad... ma pl.: fejenállva pörgettünk mindenkit egy bukosisakban a szoba közepén :) volt mikor felülést szerveztünk a folyosón(de kb 30-an:D)

a fürdés is vicces szokott lenni... a héten tudtam meg hogy szoba társam tudja mozgatni a heréjét xddés ezek még a gyengébb sztoryk voltak :D

Minél többet baromkodjatok, most lehettek kretének :D soha máskor nem lesz rà lehetőség


szoval mivel együtt éltek, jobban megkedvelitek egymást mint pl a testvéreddel vagy akárkivel. Ez a legjobb. A bizom, aztán már nem ciki egymás elött borotválkozni vagy érted, semmi :) üdv koleszos fiú ( 16. )

2013. márc. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
a bizalom.
2013. márc. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
4es te melyik suliba jelentkeztel? Mer en is kolis leszek osztol :)
2013. márc. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mi heten vagyunk a szobába nekünk van egy zuhanyzónk meg egy vécénk 6:15 kor van ébreszt bár én személy szerint 40-ig szoktam lustizni a takaródó fél 10 kor van de nagyon ritkán alszunk el éjfél előtt, mi a várkeren csatangolunk vagy fel a Bécsire persze csak jó időbe mondjuk én tele vagyok délutáni órával, muszáj rendet rakni a kimenőm függ tőle, van sziló de aki 4 egész felett van az tanulhat a szobába nálunk 2 kötelező van meg egy plusz annak aki 3 egész alatt van

én szeretem a kolesz hova mész ??

16/L

2013. máj. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ahány kolesz annyi féle... mindenhol máshogy van, meg kell nézni, az ott lakókat kell kérdezni :)


Nálunk minden szoba négyágyas, mindegyikhez külön fürdő.


Ébresztés egyénileg, én kb 7kor szoktam kelni, mert kb. 50 lépésre van a szobámtól az osztálytermem. :P Takarodó fél 10kor, ilyenkor már nem mehetsz ki a szobádból, de pl. tanulhatsz csöndben meg ilyenek.


Van tanulószoba, nálunk akinek rosszak a jegyei, vagy nem úgy viselkedik, annak kötelező bejárni, akinek jó jegyei vannak, az tanulhat a szobában, a nevelője dönti el.


A szobarendre mi reggelenként fekete/piros pontokat kapunk,ha egy héten két feketét kapunk (ami ugye rendetlenséget jelent) akkor 2 hét kimenőmegvonás. Tehát legalább reggel rend van.


Szabadidőben kimegyünk az udvarra, sétálni, biciklizni, fagyizni... (jó, ha olyan van be is rúgunk, na... :D) Ha rossz az idő, házon belül is van konditerem, ping-pong, zeneterem, számítógépterem, társalgók ahol van tv->tudunk akár filmet is nézni.


Érdekelne, hogy hova fogsz járni koleszba. De ha van vmi kérdésed, írhatsz is nyugodtan. :)


16/L

2013. máj. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk szintenként van 4 zuhanyzó. A WC-k is szintenként vannak. Reggel fél 7-kor van ébresztő. Minden nap osztályozzák a szobákat 1-5-ig, ha 95 % 5-ös kapsz 1 óra kimenőt. 15.45-re kell visszaérni. 16.00-tól tanóra 19.00-ig. 4,2 felett a szobában tanulhatsz. 7-től vacsora, ami nagyon rossz. Utána azt csinálsz, amit akarsz, de ki nem mehetsz az épületből. Este 10 után központi villanyoltás. De mindenhol másképp van. 16/L
2013. máj. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!