Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit szeretnek a fiatalok...

Mit szeretnek a fiatalok annyira a tetoválásban?

Figyelt kérdés

Szerintem rettenetes gusztustalan. Több osztálytársam is tele van (4-5 db), szörnyű. Ezen felül még hetekig fáj is nekik, miután feltették. Mégis mi ebben olyan jó?

19/f


2013. márc. 13. 22:42
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
68%
ez van, akkor ne nézd :)
2013. márc. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
77%

Dehogynem volt régen. A tetováláskultúra többezer éves! Egyáltalán nem hallottál olyan népekről, akik nem civilizáltan élnek, vagy már éppen úgy élnek, de nagyon komoly és régi tetováláskultúrájuk van? Rengeteg törzs életében alapvető motívum a tetoválás, az jelzi a rangjukat, családjukat, halálukkor a róluk készült szobrot nem arcvonásaikkal teszik egyedivé, hanem a tetoválásuk rámásolásával. Új Zélandban alig van ember, aki ne tetováltatna, afrikában van olyan törzs, ahol arcra tetoválnak, az alapján lehet eldönteni a törzsi hovatartozásukat.

De használták rabok megjelölésére, nők díszítésére, hogy eladósorba kerüljenek, más népeknél, törzseknél spirituális jelentőségű volt, a variációk kb végtelenek.

A tetoválás nem okoz bőrrákot, csak akkor, ha valami nagyon hozzá nem értő nagyon gagyi tintával dolgozik, akkor esetleg lehet káros. De ha valaki már rászánja a pénzt a tetoválásra, az a minimum, hogy minőségi és megbízható helyre megy.

Persze mind ezekkel nem vagytok tisztában, mert amit ti láttok az csak a "modern divat", ahhoz meg lusták vagytok, hogy utánanézzetek a tetoválás történetének és kialakulásának. Ha valaki valamihez nem ért, az fogja be a száját, mert csak önmagából csinál idiótát.

2013. márc. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
76%

16-s válaszoló vagyok

Ezt az előbb találtam randomra.:


"MIÉRT TETOVÁL AZ EMBER?

Vannak akik egy emlék miatt, mások szeretteik miatt, és vannak akik azért mert pusztán szép. De mindenkiben van egy közös pont hogy miért tetováltat. Az pedig nem más, mint a fájdalom amit önként vállal az ember."

2013. márc. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
75%

Önkifejezés. Pont.


Eszemben sincs semmit mondani azoknak, akik szerint 'undorító' a tetoválás, és megunja, aki fiatalon tetováltat, stb. Az ilyen emberek eléggé beszűkültek, csőlátással rendelkeznek, de nincs jogom bírálni a másik embert.


19. születésnapomon két szót varrattam a bal bordámra a Bibliából. Nem bántam meg, és nem is fogom, mert nagyon sokat jelent számomra az Úr és a Biblia (igen, tisztában vagyok azzal is, hogy a Biblia mit ír a tetoválásról, de ez most nem ide tartozik).


"A tetoválás egy életre szóló emlékeztető, a nagy felismerések, vagy a fontos elhatározások maradandó nyoma."


Végül: az egyetlen különbség a tetovált, és a nem tetovált ember között az az, hogy a tetovált embert nem érdekli hogy te nem vagy tetovált.

2013. máj. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Inkàbb a stílussal kène kifejezni magunkat nem azzal, hogy tönkretesszük a bőrünket.
2022. jún. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!