Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit szeretnek a fiatalok...

Mit szeretnek a fiatalok annyira a tetoválásban?

Figyelt kérdés

Szerintem rettenetes gusztustalan. Több osztálytársam is tele van (4-5 db), szörnyű. Ezen felül még hetekig fáj is nekik, miután feltették. Mégis mi ebben olyan jó?

19/f


2013. márc. 13. 22:42
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
96%
Később a gondtalan ifjú évekre fog emlékeztetni :)
2013. márc. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
84%

Talán őket kellene erről megkérdezned, nem? :)

Ami engem illet: nagyon régóta vágytam én is egy tetoválásra, de csak a gyerekeim születése után érett valós elhatározássá bennem, hogy konkrétan mit is akarok és lett olyan mélységű apropója, aminél fontosabbat én a magam számára nem tudok és nem is akarok találni.

Sokadik nekifutásra sikerült letisztáznom (magamnak terveztem) és a 30. szülinapomra csináltattam meg.

Nyilván aki erre ránéz, az nem tudja a számomra fontos mélyebb jelentéstartalmat, de nekem ez nem is fontos. Magamnak csináltattam, nem másoknak :)

A következő tetkóm még csak tervben van, az viszont már egyértelműen a külsőségről fog szólni, a férjem biztos, hogy imádni fogja (szerintem minden egészséges hímnemű számára hergelő minta lesz).

A fájdalomküszöböm amúgy meglehetősen magas, a mintám csukló belső oldalán van, állítólag az nagyon érzékeny, nekem kb a kellemetlen-kategóriába esett a felvarrása, nem mondanám fájdalomnak, pláne nem húdehahó nagy fájdalomnak... ez nyilván mindenkinél más, mint ahogy a gyógyulás is, nekem hipp-hopp rendbe jött a bőr.

2013. márc. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
36%

Vannak szép tetoválások, ez tény, de ezzel sokan nem tudják hogy a bőrüket teszik tönkre, és az egész életükbe rajtuk marad.

Barátnőmnek is volt egy ilyen mániája amikor mindent megadott volna azért hogy tetoválása lehessen, már már gyűjtögetett is rá, meg az anyját fűzte, amikor 18 lett akkor mondták neki hogy akkor csináltasson, de végül nem ment bele, mert akkor ismertem meg őt és mondtam neki hogy jól gondolja át, mert bármi is legye az ha megunja ami biztos hogy megfogja unni akkor azt nem szedi le onnan senki úgy hogy ne maradjon nyoma. Ez mellett nagyon szép a bőre tényleg gyönyörű, és mondtam hogy kár lenne ezért tönkretenni, mert tönkre fogja. Ekkor döntött úgy hogy nem.

Persze utána megint volt egy olyan mániája hogy csináltassunk közös tetkót, hogy egy szív alakba megy neki az én nevem nekem pedig az övé, igen ám de az én bőröm annyira pocsék plusz a fém allergia, hogy rögtön tönkremenne az egész bőröm, és lehet hogy a varrás után leszáradt volna az egész vagy lekapartam volna magam.

Aztán ez is abba maradt, és örülök is ennek, mert találtunk ugyanerre a módszerre egy teljesen más megoldást.

2013. márc. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
68%

elég divat lett mostanság, de nekem mindig is bejöttek a tetkók. manapság nem igaz hogy nem lehet leszedni, lézerrel simán eltüntetik nyom nélkül, mondjuk elég drága. nekem egy star warsos tetkóm van, de nem feltűnő helyen és imádom:D

amiért sokan szeretik a divaton kívül: az önkifejezés egy formája.

2013. márc. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
ja és 19/l ( utolsó)
2013. márc. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
77%

Önkifejezés, önmegvalósítás, és nekem egy kicsit a végletesség. Azt érzem általa, hogy mos tmár van stabil pontom, ami megmásíthatatlan. Ez a stabil pont nem a tetoválásom, félreértés ne essék, csak azon keresztül fizikailag is megnyilvánul. Az olyan mélységekben való magamratalálás, amit már nem lehet semmissé vagy mássá tenni, ami végérvényesen én vagyok. Számomra ez jelenik meg a bal lapockámon lévő rajzban. Másoknak ez csak egy szép minta, esetleg azt gondolják, hogy divat és tetszés, szimpla figyelemfelkeltés, és hiszik, hogy megbánom. Én nem tartok ettől, nem tartottam egy másodpercre sem, ha pedig ez történne is, Én bánnám, Engem zavarna, senki másra nem hat, nem tartozik, tehát úgy gondolom, nem sok köze van hozzá a világnak.


És a végére, ami miatt számítok némi atrocitásra;

15/L

2013. márc. 14. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
1 szó: önkifejezés...
2013. márc. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
83%
Mások mit szeretnek a napsütésben, az esőben, a télben, nyárban. Miért jó inni, miért jó dohányozni? nem tudod, tetszik, és kész. Lehet, hogy szerinted gusztustalan, saját dolgod, másnak attól még tetszhet, hál istennek nem mindenkinek egyforma ízlése van. Honnan tudod, kinek mennyire fáj a tetoválás egyébként, feltételezem, neked nincs. Az enyém pl nem fájt, mikor csinálták, utána fájt kb másfél napig. És? Nem fogok csak azért nem megcsinálni valamit, amit akarok (legyen akár tetoválás, vagy akármilyen más feladat), mert az odáig vezető út "nehéz", ha így élnék, sose lenne belőlem semmi.
2013. márc. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
66%

Lehet, hogy neked nem tetszik,és undorítónak találod, de biztos, hogy van olyan dolog, ami neked tetszik és én tartom undorítónak.

Nekem egyelőre nincs tetoválásom, de számomra az önkifejezést, illetve az emlékezést jelenti. Én a macskám fejét szeretném magamra tetováltatni (mivel ezt sosem fogom megbánni), a 17. születésnapomra. Így mindig emlékezni fogok rá, akkor is, ha már nem lesz velem.

16/L

2013. márc. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
9%
Azt szeretik, hogy a szüleik nem szeretik. Ettől ők menők, fiatalosak, egyediek lesznek. Ez igaz is. Menők a saját buta köreikben, fiatalok, mert felnőtt ember előre is gondolkodik, nem csak a mának él, és egyedi, egyedien ronda tud lenni. Kevés tetkót találok szépnek. Majd felnőttként elgondolkodnak azon, hogy mennyire hülyék voltak, de addigra már mindegy lesz. Nekem sem egy barátomnak van tetkója, mindannyian megbánták azóta.
2013. márc. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!