Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek vele? Nem bírom...

Mit tegyek vele? Nem bírom elviselni!

Figyelt kérdés

Van egy 11 éves fiam, és olyan mint a pokol!

Ha bármire megkérem, azt mondja hogy én se teszek meg neki semmit, ha rászólok visszaordít, nem volt elkényeztetve, sőt gondoltunk a jövőre és szigorúak voltunk vele, 1 óra gépezés, nem tölthet le semmit az internetről, csak a felügyeletemmel gépezhet, nem játsszhat erőszakos játékokkal, 2 óra TV (a 12-es karikás műsorokat csak velem nézheti), 3 óra tanulás, 1 ruhát csak egy napig hordhat, nem költheti el egyedül a pénzét, havi 500 forintot kapott csak! Próbáltam már megpofozni, de visszaadta és még ki is röhögött hogy milyen gyenge vagyok! Rá is akartam ütni egy vastag bottal, de a szemem láttára rántotta ki a kezemből és törte 2 darabba! Amikor büntetést adok neki akkor kiüti az ablakokat! Visszatérve egyszer a barátaival titokban vettek egy GTA Vice féleséget és megtaláltam a levelet amin üzentek egymásnak és azt írta hogy hetente cserélgetik egymás közt, de ez még semmi, amikor megláttam hogy 18-AS ERŐSZAKOS JÁTÉK akkor abban a szent minutumban ketté törtem a lemezt és visszaraktam oda ahol volt!


Mit tehetek? Esetleg meg akarja bosszúlni hogy így neveltük?


2009. szept. 8. 17:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Neharagudj de ez nagyon gáz!! Te örültél volna ilyen nevelésnek? Vagy ha így neveltek, akkor kiskorodban boldog voltál?? Én nem hiszem. Mindennek van egy határa, én nem csodálkozom azon amit visszakapsz. A jövőjére gondoltál? Hogyan? Mindentől szinte tiltottad, megpofoztad, szerinted így egy boldog, kiegyensúlyozott felnőtt lesz belőle?

Nem attól leszel jó anya, ha ilyen szabályok szerint neveled!Egy kicsit több szeretettel nagyon esélyed lett volna arra, hogy meghálja azt hogy felnevelted!

2009. szept. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hát a nevelése valahol kicsit kisiklott,üljetek le a fiúval beszélgetni,de ne orditás legyen a vége.Ha ennek ellenére se változik a helyzet,akkor keressetek fel egy gyerekpszichológust,aki majd segit.Nem szégyen,én is voltam a gyerekemmel,igaz,más okból!

2009. szept. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Akár milyen szigorúan is fogtad ezt akkor sem teheti. De az igaz hogy te rontottad el. Miért tisztelne téged ha te sem tiszteled őt? (pl.:levél elolvasása)!

Szerintem csak ülj le vele és próbáld őt megérteni, hogy miért ilyen, hidd el ha észre veszi, hogy komolyan gondolod, hogy megakarod érteni és hogy komolyan érdekel amit mond, akkor nem lesz itt semmi baj. Most nem érzi úgy hogy megnyílhat neked. Ez egy elég hosszú folyamat lesz, és ne erőltesd a beszélgetést, de ne is alázkodj meg. Te vagy a felnőtt, te szülted meg őt és nem ő téged. De ezt nehogy felhánytorgasd neki. Egyszerűen csak tudja hogy te vagy a főnök, de megbízhat benned. Ha ezt megérti nem lesz semmi probléma.

2009. szept. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
95%

hát ne is haragudj de én már rég leléptem volna tőled.. egy mai gyereknek szerinted mi kell? főleg fiúnak? hát nem a tanulás.. 3óra úristen! gimis kollégiumi szilenciumon szinte nincs ennyi! és még csak általános iskolás.. strébernek fogják tartani, nem lesz egy barátja se, nem tud majd mit kezdeni magával, és 20évesen majd odamegy hozzád: Anya, kösz hogy nem volt gyerekkorom..

a mai gyerekeknek a számítógép kell, szórakozás, haverok, SZABADSÁG!

és a tévébe mégis mit néz? a sok reklámot? gondolom az érdekli.. simán adhatnál neki 2-3 óra gépet, 1-2óra tévét, és bőven elég a másfél óra tanulás. engedd el a barátaihoz..

ne haragudj az ilyen hangnemben megírt válaszomért, de rettentő rossz szülőnek tartalak így gyerekfejjel az olvasottak alapján.. mi az hogy csak a felügyeleteddel gépezhet, átkutatod a holmijait? ha az én szüleim ilyet csinálnának, egy hónapig hozzájuk nem szólnék, az biztos.


csak megjegyzéskép, a GTA autós játék, és már nem egy mesének van 12-es karikája..


amúgy, ez a nevelési forma rajtad/rajtatok fog csattanni az biztos.. hol van ilyenkor az édesapja, ha megkérdezhetem? elmehetnének horgászni ketten, focizhatnának (esetleg haverokat is bevonva).. de te ne akarj lányt csinálni a fiadból..

ha így folytatod, nem hagyod élni, örülj ha 15-6 éves korára egyáltalán hazajár majd éjszakánként..


mégegyszer bocsi a csúnya hangnemért, de így gondolom. Üdv!

2009. szept. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
92%
Megbocsáss, de szánalmas amit csinálsz. Szerintem épp ezért ilyen. Engedj neki...
2009. szept. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
83%

Az ilyenek mégis miért szülnek gyereket???


Felügyelettel gépezhet?? Normális vagy?? Ott ülsz mellette, és nézed, hogy mit csinál? Ráadásul tévét is csak veled nézhet (értem én, hogy csak 12-es karikásat, de belenéztél már egyszer is egy tévéújságba? MINDENHOVA 12es karika van kitéve, nincs olyan film, amit egy 11 éves megnézhetne. Pedig semmi erőszak vagy szex nincs ezekben a filmekben...). Egy szabad perce nincsen, én a helyébe már rég bediliztem volna. Hogy tévézni akarok, de az anyám leül mellém, és kénytelen vagyok elviselni. Osztálytársai cikizhetik emiatt. Másik kérdés: hogy a fenébe van neked ennyi szabadidőd, hogy képes vagy minden mozdulatát ellenőrizni?


3 óra tanulás... szüksége van erre? 11 éves, az azt jelenti, hogy 5dik osztályos. Én 5. osztályban SEMMIT nem tanultam, főképp nem 3 órát, és mégis színötös voltam. Mert az iskolában már megtanultuk, amit tudnunk kellett. Mégis mit tanul ennyit? Házifeladattal szerintem végezne fél óra alatt, a maradék időben mit csinál? Bambulja a könyv lapjait, vagy előre tanul?


Azt már nem is akarom tudni, hogy azt a bizonyos levelet hogy találtad meg... Nem elég, hogy egy szemét alak vagy, még a dolgai közt is kutakodsz. Kettétörted a lemezt, amikor az nemcsak az övé volt, hanem egy másik gyereké. Ne csodálkozz, hogyha majd egyszercsak beállítanak hozzád a szülők, hogy térítsd meg amit tönkretettél.


Éjszakánként nem nyitsz rá, hogy megnézd, a paplan fölött van-e a keze?

2009. okt. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

na, rendeződött már a dolog?

Emígy én utolsóval és avval értek egyet aki szeptember 22én írt.

2010. ápr. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!