Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek vele? Nem bírom...

Mit tegyek vele? Nem bírom elviselni!

Figyelt kérdés

Van egy 11 éves fiam, és olyan mint a pokol!

Ha bármire megkérem, azt mondja hogy én se teszek meg neki semmit, ha rászólok visszaordít, nem volt elkényeztetve, sőt gondoltunk a jövőre és szigorúak voltunk vele, 1 óra gépezés, nem tölthet le semmit az internetről, csak a felügyeletemmel gépezhet, nem játsszhat erőszakos játékokkal, 2 óra TV (a 12-es karikás műsorokat csak velem nézheti), 3 óra tanulás, 1 ruhát csak egy napig hordhat, nem költheti el egyedül a pénzét, havi 500 forintot kapott csak! Próbáltam már megpofozni, de visszaadta és még ki is röhögött hogy milyen gyenge vagyok! Rá is akartam ütni egy vastag bottal, de a szemem láttára rántotta ki a kezemből és törte 2 darabba! Amikor büntetést adok neki akkor kiüti az ablakokat! Visszatérve egyszer a barátaival titokban vettek egy GTA Vice féleséget és megtaláltam a levelet amin üzentek egymásnak és azt írta hogy hetente cserélgetik egymás közt, de ez még semmi, amikor megláttam hogy 18-AS ERŐSZAKOS JÁTÉK akkor abban a szent minutumban ketté törtem a lemezt és visszaraktam oda ahol volt!


Mit tehetek? Esetleg meg akarja bosszúlni hogy így neveltük?


2009. szept. 8. 17:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%

Már megbocsáss de borzalmas szülő lehet. Velem is ezt csinálták, nincs zsebpénz, net, tv, csak akkor vagyok jó ha tanulok... És mit értek el? Azt hogy nem fogadtam szót nekik, utáltam őket, visszaszólt, és nem féltem tőlük ha felemelte rám a kezét, megfogtam, keservesen éreztem magam, nem voltak barátaim... Ja apukámmal nagyon jóban vagyok, ő nem volt ilyen zsarnok.

Viszont sosem ittam, cigiztem, drogoztam, szóval nem lettem rosszgyerek. Én volt általánosban a legjobb tanuló, elit gimibe vettek fel, és ott már nem volt kedvem egyszerűen tanulni, mert nekik csak ez volt a fontos, nem érdekelték az álamim, mert azok mind hülyeségek. Még így is 4es átlagom volt, de nagyon durván viselkedtem velük és tudom ami napig, hogy meg is érdemelték. Amúgy én lány vagyok...

2009. szept. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%

Nos talán azt te is érzed,hogy a bottal verés az már túlzás!!!!

Nekem ugyan még csak 3 éves a gyerekem,de a nővéremé 11 éves,és ő is eléggé kikel néha magából.

Mondjuk nem üti az anyját,és nem veri ki az ablakokat dühében,csak ajtót csapkod.

Kell a fegyelem,de a szigor néha vissza üthet.

Szerintem próbálj beszélni a haverjával,aki a legközelebb áll hozzá.Hátha kiderül mi áll a háttérben.Nem hiszem,hogy a nevelésedet akarja megbosszulni.Inkább "csak" lázad,de azt nagyon!

Beszélgetés kell,a tanárával,barátaival.Vele is úgy,hogy apát is bevonod,ha van.

Nincs több ötletem,imádkozz,hogy kinövi,mielőtt kárt tenne magában,vagy másban.

2009. szept. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Volt egy barátnőm. Nagyon szigorúan volt nevelve, beosztva hogy ennyi a tanulás,ennyi a játék... este 8 után nuku tv...stb. 17 éves korába fellázadt , elkezdett pasizni, cigizni...Nevelni kell egy gyereket, de nem szabad átesni a ló túlsó oldalára. Egy 11 évesnek már kezd kialakulni a saját napirendje. Korlátoknak kell lenni, de nem sarkítva, hogy 2 óra erre, 3óra arra. A pofozás meg újabb agresszivitást szül.Meg ez a lemez kettétörés.....????Ezzel SEMMIT nem oldasz meg, sőt!! Én odavonnám magamhoz egy csendesebb napban , leültetném és azt mondanám: fiam, itt az idő, hogy mondd el, mi a baj? És nem fortyogni meg közbeválaszolni, végighallgatni. Valszeg a legnagyobb problémája az , hogy meg van "kötve". ő mondja ki, és adj neki "levegőt". Pl. "rendben , ha kész a leckéd, akkor játszhatsz"Ha nem lesz túlzott tiltás, rájön felesleges ellenszegülni. és megkérdezni rendületlenül minden áldott nap, hogy "Milyen volt a suli? Milyen napod volt?Gyere, mesélj!" Kommunikálni és picit újra 11 évesnek lenni. Szerezd vissza a bizalmát, mert ellened fog fordulni!!!

2009. szept. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%
Édesem rátelepedtél a gyerekre és megfojtod! Ráadásul ezt a saját érdekében teszed. Ne csodálkozz, hogy próbál szabadulni a kötelékektől. Szerintem nagyon elkelne a nevelési tanácsadóból némi eligazítás, terápia, mindnyájotoknak. A viselkedése, nem helyénvaló, de ez annak a következménye, hogy túl szigorúak vagytok vele. Viszont erre az semmiképpen sem megoldás, ha hirtelen szabadjára engeditek, mert ki tudja mit kezd a fenenagy szabadsággal. Ehhez szaki kell, jófajta. Aki segít szépen rendezni a kapcsolatotokat addig amég nem történik valami nagyon nagy baj.
2009. szept. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
95%

Látjátok, visszaüt, ha valamit rosszul csinálunk.

Valószínűleg a rossz társaság rontotta el ennyire, de a kedves (?) szülő is rátett egy keveset! A felügyelet mellett gépezhet az már durva (jó, én 16 éves vagyok, és nem pattogni akarok, de nekem állandóan 5-ös magatartásom van, nem is verem a szüleimet, és tudom, hogy milyen körülmények közt éln(t)ek az osztálytársaim).

A 12-es műsor, oké, bár én nézhettem akármilyen karikásat mindig, nem volt tiltva.

A 18-as erőszakos játékról. A GTA egy autós játék, a besorolás nem tudom mitől függ, én simán lazábbra venném, és nem azért mert játszok vele.

A havi 500 forint viszont teljesen reális! :)

Ütni ne üssünk, mert én 1x jártam így (majdnem), és borzasztó rosszul lehet járni. Ne csodálkozzunk, ha utána vasalóval is dobál.

11 éves, azaz 5. osztályos. SOKSZOR jön a probléma itt, de a már korábban is jelentkeztek.

Bocsi, ha úgy érzitek, hogy nevelő jellegű az írásom, meg hogy én nem érthetek hozzá. Nem ezt tanulom, de nem is vagyok h*lye.


Szerintem próbálj meg kompromisszumot kötni a fiaddal, vagy egy próbahetet csinálni!

Például tévézhet többet, és gépezhet (és vannak sexoldal tiltó meg horrortiltó programok is, nem kell feltétlen felügyelet!), csak a tanulás rovására ne menjen.

Tehát ha nem romlanak a jegyei (már ha nem vett titokban új ellenőrzőt !) akkor talán állandósítani is lehetne a dolgot.


Sok szerencsét!

2009. szept. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

előzőre:

akármilyen karikásat = 12-eset ha még nem voltam 12!

2009. szept. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Azta nekem anyukám ilyen lenne azt várnám,hogy bárcsak felnőjek és elköltözzek.13 éves fiú vagyok.Szorosan fognak a anyuék.Kikütés:Jó tanuló legyek és ennyi.Gépezek elég sokat és?tv megy egész nap mikor itthon avgyok és?kapok pénzt ha kérek/persze nem mindig/.12 karikásat csak veled nézhet?Jesszusom.Ez számomra kínzás lenne.Bocsáss meg,de szerintem kicsit már elege van belüled.Mindig felügyeled.Ezek után ne várd,hogy úgy megbízon benned.Mert rejtegetni fog előled MINDENt.éN UGY KÖLTÖM A PÉNZEM ahogy akarom mára már tudok spórolni.A ruhám ha 1 n apnál tovább hordom én fogom megszívni,mert én fogok koszor ruhákba mászkálni.
2009. szept. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
96%

Hát ezt nagyon elszúrtad édesem...

1. ahogy a többiek is mondták nagyon rövid pórázon tartod a gyereket

2. gyereket NEM ütünk bottal max. pofon (de ne ez legyen a fő "nevelőszer")

3. Miért kutakodsz a levelei (akár igazi akár e-mail akár chat beszélgetések) között?Azért ennyi magánéletet hagyhatnál neki (főleg egy kamasznál)

4.Azzal hogy ketté törted a lemezt csak rontottál az egészen mivel így inkább lefogja tölteni, valakitől kölcsönkéri vagy megveszi és mégjobban eldugja és még inkább elzárkózik előled

Úgy-hogy csak gratulálni tudok az anyuka nevelési módszeréhez (és akkor még maga csodálkozik hogy milyen "rossz" a fia)

14/F (nem kell letámadni hogy milyen fiatalon ítélkezek)

2009. szept. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Jó, jó, értem kicsit elszaladt velem a ló, csak nem akartam engedékeny lenni mert gondooltam hogy akkor késöbb mindenkitől majd mindent el fog várni, de most kipróbálok egy új nevelési módszert, ha még nem vesztem el!
2009. szept. 9. 18:54
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

azt hiszem túl szigoróan fogtad és ebből lett elege

hagyj neki egy kicsit több teret, több önállóságot, több felelősséget.

agressziv vagy a gyerekkel, ezért agressziv veled ő is.

(a bot, kettétört lemez, a teljes elnyomás bizony agresszió. és fiad van, nem lányod, aki mindezt elnyeli és csendeben maga ellen fordítja - örülj neki, hogy gyereked így mutatja ki, valamit nem jól csinálsz, és nem betegségekkel - mert jobb ha tudod, hogy enni idősen nem a gyerek megátalkodott, hanem te az anyja rontottál el valamit.)

ülj le vele, mondd el, hogy téged mi bánt, és kérdezd meg tőle, miért csinálja ezeket. Hallgasd meg és figyelj arra amit mond

ha nem juttok egymással zöldágra, akkor kérj külső segítséget, fordulj a családgondozóhoz

összefoglalva: a gyerek csak jelzést ad, valamit elrontottál, de nagyon

de még nincs veszve semmi

2009. szept. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!