Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A lányom nyelv piercinget...

A lányom nyelv piercinget szeretne. Engedjem neki?

Figyelt kérdés

14 éves és most 8.-os. Ballagása után, nyáron szeretné. Nagyon ellenzem ezt a dolgot, és a férjem is. De egész nap ezt hajtogatja, hogy ő mennyire szeretné.Szerintem nagyon csúnya a nyelv piercing..Meg nemértem, hogy mire jó ez?..

Engedjem neki? Szerintem még ráérne 16-18 éves korában is..


2012. nov. 23. 12:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
37%

azén lányom is megvan őrülve a piercingekért..

nyelv piercinget nem engedtem neki, mert gusztustalannak tartom..Elment egy hétvégén haverokkal koncertre, és csináltatott nyelvfék pc-t

Minél jobban tiltod annál jobban akarja..

azóta van már ajak pc-je is és a fülében van 5 fülbevaló:)

15,5 éves

2012. nov. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

20 vagyok, lány... Nincs gyerekem, de ha lesz, se tetkó, se piercing!

Kollégista voltam, és 10. osztályos koromban elkísértem valakit, aki nyelvét lövette ki. Nem tartott sokáig, az igaz, de a lidokain érzéstelenítő múlásával, már megérezte a tettét, bár nem bánta meg. Még nyolcadikba a kozmetikusommal lövettettem még egy lyukat a fülembe, attól is szenvedtem, egy hétig, biztos, hogy nem tennék radikálisabb döntést ami a piercingeket illeti...

2012. nov. 24. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
33%

"nyelv piercinget nem engedtem neki, mert gusztustalannak tartom..Elment egy hétvégén haverokkal koncertre, és csináltatott nyelvfék pc-t

Minél jobban tiltod annál jobban akarja.. "


Talán meg kellett volna nevelni. Érdekes, nekem nem engedték az ilyesmit és nem is csináltattam sutyiban (pedig még zsebpénzem is lett volna rá). A különbség az, hogy nálatok nincs tisztelet. Gondolom, semmi retorzió nem volt, mikor mégis megcsináltatta. Érdemes lenne neki elmagyarázni, hogy ez a felnőttéletben nem fog működni, majd szépen munkahelyről-munkahelyre jár, ha egyáltalán talál a stílusával.

Gratulálok, hogy sikerült egy semmirekellő libát nevelned, az ilyen szülők miatt vannak tele az utcák tiniribikkel. (És ne magyarázd meg, hogy jól tanul, mert annak ehhez semmi köze. :) )

2012. nov. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Nem engedném,szerintem undorító,majd 18 évesen ha nagyon akarja megcsináltatja a saját pénzéből.
2012. nov. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
a 18:44esnek gratulálok,talán nem kéne ilyen helyekre engedni 15 évesen és meg kellett volna a nevelni
2012. nov. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Mi a lányommal nagyon jó viszonyban vagyunk, jól tanul, soha nem hazudozik nekem, bár biztos vannak kis titkai, de még egy kis füllentésen sem kaptam rajta ..mindent nagyon jól megtudunk beszélni egymással..De attól tartok, hogyha megengedném neki a nyelv pc-t, egyre többet és többet akarna.Mondjuk egy tetoválást, vagy egy ajak, szemöldök piercinget..Nyelvbe talán még azért engedném neki, mert szinte alig látszik..De nyárig még sok idő van, addig remélem még 100-szor átgondolja vagy elfelejti :)
2012. nov. 24. 18:09
 17/20 anonim ***** válasza:
52%

Nekem is van a nyelvenbe pc, az orromba is és az ujjam is át van szúrva. A nyelvembe szilikon, fehér pc van, alig lehet észrevenni. Az orromba egy nagyon pici "kavics", amit szintén nem vesznek észre! A főnököm akkor látta meg, mikor egy közös fényképen "bevillant" a kavics :) Az ujj piercingemet meg csak a férjem és a családunk tudja, csináltattam gyűrűt magamnak és most pont olyan mintha 4 gömb lenne a gyűrűmön. Soha senkinek nem tűnt még fel, persze nem is mutogatom direkt!

És egy nemzetközi bank külképviseleténél dolgozom tolmácsként.

Nem ettől lesz több vagy kevesebb a gyereked! Csak meg kell tanítani/tanulnia, hogy ezt Ő is felfogja.

És ezeken kívül még van a köldökömbe, a csípő csontjaim felett,csak egy felső és senki nem látja! fülbevalóm 6 db van, ebből csak 2 a megszokott helyen, a többi porcba, ez a hajammal tökéletesen takarható.

Mivel normálisan tanultam és tudok kulturáltan öltözködni/viselkedni és nem mutogatom direktbe így soha nem volt problémám ezek miatt!

Inkább keress vele egy normális szalont ahol megcsinálják neki, mielőtt "bekattan" és valahol kiszuratja vagy Ő szúrja át magának! Sose felejtsd el, hogy tini és néha a neveltetés kevés a lázadás ellen!

2012. nov. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
képzelj bele hogy anno miért találták fel a nyelv pc-t... magyarázd el neki, anyum is elmondta azóta én se akarok.. ennek pár éve... azért rakatták pc-t a nyelvükbe a nők, hogy a pasik jobban élvezzék az orált. egyik barátnőmnek is van, és sokak lenézőek vele szemben mert úgy vannak vele hogy biztos azért rakatta be mert ugye bár...
2012. nov. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Egyáltalán nem vagy konzervatív! Hülye vagy, akkor ha megengeded neki! Nehogy megengedd! Én ugyanannyi idős vagyok mint ő és óriási hülyeségnek tartok mindenféle piercinget!
2012. nov. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
ne engedd meg neki. ő elvben nem egy állat hogy mindenféle vasakkal megjelöljék
2012. dec. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!