Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A lányom nyelv piercinget...

A lányom nyelv piercinget szeretne. Engedjem neki?

Figyelt kérdés

14 éves és most 8.-os. Ballagása után, nyáron szeretné. Nagyon ellenzem ezt a dolgot, és a férjem is. De egész nap ezt hajtogatja, hogy ő mennyire szeretné.Szerintem nagyon csúnya a nyelv piercing..Meg nemértem, hogy mire jó ez?..

Engedjem neki? Szerintem még ráérne 16-18 éves korában is..


2012. nov. 23. 12:19
1 2
 1/20 Mara Acoma ***** válasza:
85%

Szerintem is förtelmes és undorító. Biztosan nem engedném egyik gyermekemnek sem, szerencsére nem is kell nekik.

Nyugodtan mutogass neki olyan képeket, amikor begyullad a rosszul kezelt seb, vagy rossz helyen átszórt tű. Arról nem is beszélve, hogy mennyire fog fájni hetekig... Ígérd meg neki, hogy érettségire megkapja ajándékba, ha addigra nem növi ki ezt a hóbortot.

2012. nov. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
51%
szia! nekem is pont ilyen idős koromban lett. felkerültem gimibe és év elején csináltattam. magamnak fizettem. ez kikötés volt. igaz anyám könyörgött,hogy az oszt.kirándulás után csináltassam,mert kellemetlen lesz,hogy a fájdalom miatt nem tudom majd elengedni magam,de persze türelmetlen tiniként még aznap elmentem kiszúratni. kicsit mérges volt miatta, hogy nem tudtam várni még 1 hetet, de annyi,egyébként elfogadta. tényleg nincsen semmi értelme! de legalább ez olyan hely,hol nem feltűnő. 24 éves vagyok,kismama,a mai napig viselem. 100 ból 99 ember észre sem veszi, de akkor a kis buta tini agyamnak tuning volt,hogy: "nekem van ilyen!" nem bántam meg. kárt nem csináltam vele, soha e miatt nem különböztettek meg,mert tényleg szinte észrevehetetlen. Arra nagyon figyelj,hogy igényes helyen szúrják neki, kifejezetten szalonban,steril körülmények között. az nagyon fontos! osztálytársaim a gimiben szurkálták egymásnak, és nem túl gusztusos látvány egy gennyes nyelv! írd meg hogy döntöttél! de azt tényleg javaslom,hogy ne te fizesd! ha nem nem értesz egyet a heppjével,akkor ne is támogasd! így legalább megtanulja,hogy dolgozzon meg azért,amit szeretne!
2012. nov. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
79%
Ki van zárva,hogy megengedném.Nekem is voltak "kamaszos felindulásaim",de ezek elmúlnak.
2012. nov. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%
nem engedném
2012. nov. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is akartam 16 évesen nyelvpircienget, meg tetkót... Nem engedték meg, nem is lett. Most, 22 évesen meg örülök, hogy nem engedték.
2012. nov. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
59%
Nem. Nem támogatom a gyerekem abban, hogy saját magát vasazza tele. Nagykorúsága után eldöntheti, hogyan teszi tönkre a testét, addig én felelek érte. Én meg nem engedem, hogy összefirkálja, vagy kilyuggassa. Akár tetszik a mai tiniknek, akár nem, ez nem normális. Főleg nem ilyen veszélyes helyre, mint a száj.
2012. nov. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Most még biztos, hogy nem. Majd ha pár év múlva is úgy gondolja.

Én is akartam régebben, olvasgattam is utána, persze mindenhol van pozitív meg negatív élmény is ezzel kapcsolatban. Nem törvényszerű, hogy rosszul sikerül, vagy baj lesz, de benne van a pakliban. Na ez engem sem érdekelt akkor különösebben. Ami miatt végül nem csináltattam meg, hogy egy barátnőm is szeretett volna és el is ment megcsináltatni. Kicsit vártam, hogy ő mit mond, mert mégis más olvasgatni róla, meg személyes tapasztalatot hallani. Nem haver haverjának a haverja csinálta otthon, hanem az egyik legjobb szalonban csinálta olyan srác, akinek nem ez volt az első ilyen szúrása. Nem rontott el semmit, nem gennyesedett meg semmi, de mégis a mai napig nem bír megenni/inni bizonyos dolgokat, mert csípi a lukat. A másik, hogy azóta is kicsit viccesen ejt bizonyos betűket. Nem azt mondom, van olyan ismerősöm is, akinek semmi baja vele, úgy beszél, mint régen, de én inkább nem kockáztattam. Plusz ha fém piercinget használ szépen leveri vele a fogzománcot.

Nincs bajom vele, ha másnak van, de 14 évesen még ráér kicsit gondolkozni rajta. Ha később is szeretné, csinálja, de első felindulásra tuti nem engedném meg.

2012. nov. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
34%

Ez miért tönkretétel? A nyelvpiercing tényleg nem szép, de ha megunja, kiveszi, benő a lyuk és olyan, mintha ott sem lett volna, ráadásul ha van is, senki se látja.

Nekem volt köldökpiercingem egy évig, én is ballagásomra kaptam. Meguntam, kivettem, és már nyoma sincs..

2012. nov. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
70%
Ugyan nincs még gyerekem, de én engedném neki, persze igényes szalonban. Sokkal jobb, mintha az orrába vagy a szemöldökébe akarna. A szájba olyan szinten észrevehetetlen, mintha ott se lenne. Anyám bankban(!) dolgozik. Egyik kolléganőjének is van, minden nap találkozok vele, mert egyfele lakunk, visznek kocsival. Nekem 3(!) évbe tellett, mire észrevettem, hogy van nyelvpicingje, pedig minden nap találkozunk. És bankban dolgozik a nő, mégsincs kinézve meg semmi. Szerintem ez legyen a legkevesebb. Ha ő ettől boldog...
2012. nov. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Még gondolkodom rajta, csak kicsit tartok ettől a dologtól.Bár lehet, hogy én vagyok túl konzervatív..
2012. nov. 23. 16:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!