Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha már nem segít a szép szó...

Ha már nem segít a szép szó egy 13 éves fiúnál akkor érdemes egy atyai pofont alkalmazni?

Figyelt kérdés
Tényleg megpróbáltunk mindent, de nem ér semmit sem. Visszabeszél és néha ki is nevet ha mondok neki valamit! Nem vagyok az agresszió híve, de már nem tudom mit tehetnénk. Nem sérülést akarok neki okozni, hanem csak megpróbálni, hogy ez segítene-e??
2012. okt. 26. 09:11
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
44%
Nem megvásárlás, ha értelmet adunk pl. a tanulásnak. 13 évesen nem érdekli még a "jövője", csak a közeljövője, mi lesz hétvégén , pl. Szerinted két pofonnal vagy ajándékkal veszed rá hamarabb a tanulásra? Azt gondolom, hogy a tiszteletet nem ott játszotta el a kérdező, hogy nem adott kellő időben pofont, hanem ott, amikor az első visszaszólást nem kérte ki magának alaposan. Lehet kommunikálni és javítani is a viszonyon verés nélkül. Ha nem értesz egyet, nem baj, te pofon vághatod a tiéd, az enyém nem fog kapni egyet sem, mert úgy gondolom, ez kortól függetlenül MEGALÁZÓ. Ha tiszteletet akarok kapni, adnom is kell. Én így gondolom.
2012. okt. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Előző! Én igenis kikértem magamnak ,hogy visszabeszélt! Nem veregettem meg a vállát!! De kinevet, és aztán otthagy. Majd napokig duzzog és kezdődik minden előről!
2012. okt. 26. 16:48
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Jaj ez hülyeség amit pár válaszoló írt. Mégis miért kéne a gyereknek kinyalni a seggét(elnézést a kifejezésért)amikor Ő semmibe nézi a szüleit?! Ez hol normális?

Egyébként én is kaptam és nem haltam bele. Jogos volt mert visszabeszéltem és még be is szóltam Édesanyámnak. És még szobafogságot is kaptam! De az után megbeszéltük a dolgokat és bocsánatot is kértem. Megjegyzem, én azóta soha nem is beszéltem sem vele, sem pedig Édesapámmal tiszttelenül.Egyetlen egyszer sem.

Szóval szerintem, nyugodtan.Egyszer-kétszer belefér.

2012. okt. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

De hát kamasz! A kamaszok tiszteletlenek. Sok lehetőleg látványos fizikai munkával kell ellátni, és a fáradt kamasz sokkal szelídebb. Amúgy részben nem tehet róla 100 szorosra emelkedett hormonszinttől mindenkinek elszáll az agya. Némi humor és sok mozgás az igazi. Meg apa, nagyapa bárki aki felnőtt férfi, legyen vele minél többet, és "alkossanak"

Tapasztalat: 3 fiú (21,19,15)

Sok sikert! :)

2012. okt. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes,egy-két pofon belefér simán,sőt kis korban egy-két fenékre kézre csapás is,a nevelés része ettől még nem vered a gyereked csak neveled,és most kell nevelni nem sírni évek múlva.
2012. okt. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Megfelelő pillanatban, egy nagy "atyai", azért megmutatja, ki hol áll azon a bizonyos "ranglétrán" :)
2012. okt. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%
akik olyan nagyon a verés mellett állnak megkérdezném hogy hányszor kaptak egy-egy atyait
2012. okt. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Azért utolsó a verés és a néha egy-egy pofon között van különbség.Én egyszer-kétszer kaptam a fenekemre kiskoromban igaza volt szüleimnek,és egy pofont 14 évesen már a pofon után tudtam,hogy teljesen jogos feleseltem,bunkó voltam,és túlfeszítettem a húrt,megérdemeltem,helyre is tett,pedig én igazán rendes kamasz voltam.
2012. okt. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Verni nem akarom, mert nem vagyok az erőszak híve, de egy pofon belefér! Ma ismét hozta a formáját és kapott egy kisebb pofont! Nagyon meglepődött, de én rögtön elmagyaráztam neki, hogy miért kapta ha nem tudná. Most szobafogságát tölti, és kapott időt, hogy elgondolkozzon azon amit mostanában csinál!Várom a fejleményeket, de borzasztó lelkiismeret furdalásom van............
2012. okt. 28. 19:31
 20/22 anonim ***** válasza:

Jól tetted.

Azt is, h elmagyaráztad miért kapja. Bocsánatot ne kérj! Viszont az jó szokott lenni, ha elmond: h nem akarlak megütni, de legközelebb is hasonlóra számíts ha a viselkedésed ennyire tiszteletlen marad.

Egyébként részvétem is. Tudom milyen érzés most neked, de ez az ő érdekében történt/történik.

Majd írd meg mik lettek a fejlemények.

2012. okt. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!