Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha már nem segít a szép szó...

Ha már nem segít a szép szó egy 13 éves fiúnál akkor érdemes egy atyai pofont alkalmazni?

Figyelt kérdés
Tényleg megpróbáltunk mindent, de nem ér semmit sem. Visszabeszél és néha ki is nevet ha mondok neki valamit! Nem vagyok az agresszió híve, de már nem tudom mit tehetnénk. Nem sérülést akarok neki okozni, hanem csak megpróbálni, hogy ez segítene-e??
2012. okt. 26. 09:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
45%
Nő vagyok és mindig is támogattam a nevelő célzatú pofonokat.
2012. okt. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy meglepődne. Lehet, hogy helyre tenné. Lehet, hogy már kell neki. Lehet, hogy egy erős züllési folyamatot állítasz meg vele. Nálunk se volt soha megszokott ez a lépés. Ritkán történt meg, de amikor megtörtént akkor tudtuk, hogy most jött el az a pillanat, hogy kell. Figyelj arra, hogy megfelelően kommunikáld utána. Ne te kérj bocsánatot de értse meg a gyerek, hogy neked is fájt, de érte volt nem ellene.
2012. okt. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

azt mondják, hogy a sok verés nem ér semmit, de egy jó időben, jól irányzott atyai pofon sokáig kitart :)

nem vagyok verés párti,de van olyan helyzet,amikor igen, kell. De ha nem jön be, akkor nehogy elkezdjétek verni! :)

a nagymamám 90 évesen is emlékszik az egyetlen pofonra, amit kapott anno apukájától és azt mondja, nagyon jogos volt és alapjaiban mentette meg a "fiúzástól" :) (Képzelem, hogy az ő életében,az akkori erkölcsök mellett mi lehetett a fiúzás, 15-16 évesen :)

2012. okt. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha már megvontál tőle minden évezeti cikket, (tv, sz.gép, zene,telefon, elmászkálás) és még mindig semmi. Akkor mond el neki amit ide is leírtál: h te nem vagy egy agresszív ember, de ha nem viselkedik neki dzalad a kezednek.

Figyelmeztesd vagy 2x előtte, h fejezze be ezt a viselkedést, különben nagy pofonnak lesz kis gazdája. Akármennyire nem szeretnéd megütni. Ha ezek után kinevet, v felesel nyugodtan pofozd fel. Mindig legyél következetes. Tudja miért kap.

Még mindig jobb ha tőled kap pofont, mint ha majd az élettől.

Engem sokat vertek gyerekkoromban. Viszont volt néhány aminek értelme is volt. Pl.:lopásért (némi konyhaasztalról elemelt apró, azért kaptam mert nemmkértem el) hiszti, többszöri visszafeleselés

Normális ember lettem.


Unoka öcsém viszont soha nem kapott.

Egyszer egy discoban kissé csúnyán beszélt egy taggal, apróságon vitatkoztak. Unokatesóm elég hirtelen természet. A tag szépen felképelte, amikor szidni kezte az anyját. Uncsitesóm (22) bepisilt a sokktól. Mivel még sosem tapasztalta, h így intézzenek el vitát. Pedig a fószer figyelmeztette is, h állítsa normálisra a modorát és a hangerőt, mert....


Inkább tőled most, mint később az élettől, ugyanúgy feleselésért.

23l

2012. okt. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
43%
Nem, szerintem nem. Azt kell meggondolnod, számára mi a fontos, és azzal machinálni kicsit. Tiszteletet veréssel nem lehet kivívni. Csak félelmet, max.
2012. okt. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
A szüleink /az enyém és tesómé/ sose volt agresszív. Viszont alkalmanként kaptunk egy egy pofont mikor meg érdemeltük. 15 évesen kaptam pofont utoljára ha jól emlékszek. De sose lett semmi bajunk tőle.
2012. okt. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
A számítógép, buli tv stb... megvonás már megtörtént eredménytelenül........
2012. okt. 26. 12:48
 8/22 anonim ***** válasza:
36%
Ó, én nem megvonásra gondoltam. Hanem jutalmazásra. Tiltással is el lehet érni dolgokat, egy darabig. Úgy értettem, hogy a számára fontos dolgokat, hogy pl. zseretne valamit, egy tárgyat vagy élményt és megegyezel vele, hogy ha eléri amit együtt megbeszéltek, megkapja. Pozitív hozzáállás szül csak pozitív dolgokat. Én így gondolkodom. Édesapám soha nem ütött meg, anyu is csak egyszer, azt azóta sem nyeltem le neki. Én ebbe nem mennék bele a helyedben. Motiváld, légy jó fej, könnyebben boldogultok szeretettel, mint haraggal!
2012. okt. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 8-as, 4-es vagyok.

Ez megvásárlás. Ha nem lesz pénue a szülőnek, akkor már ne is viselkedjen jól a gyerek?

2012. okt. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Nem vagyok a verés híve, de egy atyai pofontól talán észhez tér..

Kaptam én is, de így utólag visszagondolva, mindig jogos volt.

Ha már a szép szó, tiltás nem használt, valahogy helyes irányba kell terelni azt a fiút.

2012. okt. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!