Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek? Szerintetek...

Mit tegyek? Szerintetek normális? Hibáztam de szerintem nem olyan nagyot

Figyelt kérdés

17 éves vagyok 10-re kell mindig hazaérnem de késtem 10 percet mert elment előttem a busz pedig eddig sosem ment de most sikerült.

életembe először ittam alkoholt amit egyből kiszúrtak kaptam két nagy pofont és azt mondták reggel 6-kor ébresztő és wc-t pucolok és 2 hétig semerre se mehetek. életembe először csináltam ilyet tudom hogy igazuk van de annyira rossz h ez történt szerintetek igazuk van?


2012. aug. 21. 22:43
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
17%
Kiskorú vagy így az ő felelősségük, így igen igazuk van. Miért nem telefonáltál haza, hogy lekésted a buszt.
2012. aug. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
78%
Egy kicsit azért túlzásnak tartom a büntetést. Ittál egy kicsit, mi azzal a baj? Ha ennyire tiltják azzal csak azt érik el, hogy nem ismered meg milyen az alkohol. Ez még okozhat gondod, ha már kikerültél a szülők ellenőrzése alól. Én sem voltam soha taj részeg tiniként, pedig nem volt tabu az alkohol. Egy pohár pálinka a haver szülinapján, vagy egy jó vörös bor karácsonykor, sose volt belőle gond tizenévesen. Megismertem hogy mik ezek. Milyen az ízük, hol vannak a határaim, mit bírok mit nem, mit szeretek és mit nem. Meg tíz perc késés...
2012. aug. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
94%
17 évesen szerintem ez egy kicsit túlzás.Más ilyen korú kamasz már minden buliból taj részegen megy haza,te meg még most ittál először életedben.Az meg,hogy 10 percet késel EGYSZER-EGYSZER és nem csinálsz belőle rendszert nem a világvége.
2012. aug. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Hazaszóltál, hogy lekésted a buszt? Rám is dühösek szoktak lenni, ha nem érek haza, mire ígérem, és nem adok életjelet. Mondjuk engem meg sosem ütöttek, ezt túlzásnak tartom.
2012. aug. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
44%

kiskorú bántalmazásáért fel is jelenthetnéd őket! ez nonszensz komolyan. 17évesen egy kicsit iszik meg 10 percet késik, aztán jól elp.csázzák???? miezte? nem a 10. században élünk ahol a gyerek (ha még egy 17 évest annak lehet nevezni) a lehető legrövidebb "pórázon" volt. kicsit el kéne ezen gondolkodni a "kedves" ősöknek.

lehet oltogatni egész nyugodtan, hogy éretlen kis senki vagyok, de be kéne látni, hogy ez mégis durva.

bocs, elfelejtettem, hogy a kérdésre kéne válaszolni :D

na szal.. ez egyáltalán nem durva, teljesen normális.

az hogy iszol és "sokáig" el vagy esténként. az már aligha tartozik a "normális" kategóriába, hogy a szüleid megagyalnak meg wc-t pucoltatnak veled, meg 10ig engednek csak el.

16F voltam

2012. aug. 22. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
71%

Hát tanulság: legközelebb addigra kijózanodsz, meg hazaszólsz, hogy 10 percet késel.

Én 14 évesen ittam először alkoholt, azóta is előfordul egy-egy buli alkalmával, de sose jöttek rá. Ne bánkódj, ha az a nap jó volt, akkor eltűrheted érte a 2 hét szobafogságot, aztán utána folytatódhat, csk kevésbé észrevehetően.

2012. aug. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
36%
az elso válasszolónak igaza van,kellet volna telefonálni,hogy lekésted a buszt és esetleg menjenek érted,az pedig,hogy hogy buntetnek ok dontik el,lehet kicsit túlzás a buntetés,de ok csak jót akarnak neked.
2012. aug. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem az is fontos kérdés, hogy mennyit ittál és miért nem telefonáltál haza, hogy lekésted a buszt? Viszont bármi is a válasz, akkor is erősnek érzem a büntetést.


DE!

Mivel még gyerek vagy, el kell fogadnod a szüleid szabályait, szóval amíg otthon laksz kénytelen vagy elfogadni a büntetést is. Tehát én a következőket javasolnám neked. Csináld meg egy rossz szó nélkül, amit kérnek és várd ki a büntetés végét. Ezután ülj le a szüleiddel, hogy szeretnél velük beszélni. Mondd el, hogy tisztában vagy vele, hogy hibáztál és nagyon sajnálod, a büntetést is egy szó nélkül végigcsináltad, mert tudod, hogy ők a szüleid te pedig a gyerek. Viszont úgy érzed, hogy a hibád nagysága nem volt arányban a büntetéssel. Hangsúlyozd még egyszer, hogy tisztában vagy vele, hogy te hibáztál, de ezt szeretnéd megbeszélni velük. Remélhetőleg erre pozitívan reagálnak még akár be is láthatják, hogy igazad van és bocsánatot kérnek a pofonért. Lehetett ez hirtelen felindulásból elcsattant pofon is, mert nagyon aggódtak érted. Viszont te ismered a szüleidet és ez csak akkor működhet, ha ők is hajlandóak veled beszélgetni.


Elhiszem, hogy most rosszul érzed magad, de én azt mondom, hogy ne maradjon emiatt rossz érzés benned a szüleiddel szemben, ezért is lenne jó megbeszélni velük.:) Én úgy látom, hogy egy okos és értelmes embert neveltek belőled, úgyhogy nem lehetnek olyan rosszak.:)

2012. aug. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
27%

Szia!

Én 13 éves vagyok és 9-re kell hazamennem. Mindig szólok a szüleimnek ha változás történik bármiben is. Múltkor engem azért szidtak le, mert nem értettem még olyan nagyon az új telefonomhoz és ha hívtak egyszerűen nem halottam. Kicsit ideges lettem mikor megnéztem az órát a telefonomon, és láttam a 21 nem fogadott hívást. Azonnal felhívtam a szüleimet, hogy ne haragudjanak nem halottam. (persze ez elég füllentősen hangzik..) Kicsit leszidtak, hogy máskor ne legyen ilyen nagyon idegesek lettek, mert féltenek. Szerintem 17 évesen, éjfélig simán maradhatnál. Az én szüleim is elég szigorúak, de a telefonos miatt sem kaptam semmi büntit. Még csak most próbáltad ki az alkoholt először? Tényleg nagyon jó "kislány" vagy akkor... ami persze nem baj!!:) Szerintem kicsit szigorúak voltak. Bár nem tudom, hogy hogy állítottál haza. Mert ha végighányva a házat, teljesen K.O.-n értél haza akkor megértem, hogy dühösek voltak és nem nézték jó szemmel, de ha csak pl. 2-3 pohár pezsgőt ittál akkor nem tudom megérteni.

2012. aug. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem az a gáz ha 17nél fiatalabbakat elengedik 10 ig,13 éves kislányka mit csinál este 9kor az utcán??


Kedves kérdező, a busz lekéséséért hazaszólhattál volna,az meg hogy mennyit ittál,ha kicsit ittál volna nem hiszem,hogy észre veszik,fiatalkorú vagy Ők felelnek érted,szerintem egy 17 évesnek nem kéne lerészegednie,egy annál fiatalabbnak eleve piát innia nem kéne,viseld el a büntetést és máskor szólj ha késel,ha meg iszol akkor úgy tedd hogy ne lehessen észre venni,vagy aludj egy barátnődnél,okosan kell csinálni ezt különben elveszíted a bizalmat.


a 16F nek üzenem,hogy rád férne egy két tasli,feljelenteni a szülőket na persze te sem lettél megnevelve rendesen

2012. aug. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!