Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teáztatni lehet vagy vizet...

Kisszasza kérdése:

Teáztatni lehet vagy vizet adni neki? mert nem hiszem el, hogy normális, hogy ennyit akar enni, szerintem szomjas, de akkor lehet baj lesz belőle ha ennyit adok neki? adjak neki vizet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy hetes a kisbabám és nem akar szopizni, néha-néha elfogadja, de akkor is inkább csak pihen rajtam.

Tápszert kap, eleinte pár napig bevált, hogy 3 óránként evett és aludt vissza.

De most 2 napja elalszik fél órára, utána fenn van 4-5-6 órát és nem tudok vele mit csinálni, mert csak sír.

A kérdésem a következő lenne:

ha sír mindig adunk neki tápszert, de már semmi sem elég neki és csak sír...


2012. febr. 5. 12:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%

Ki kéne deríteni, hogy miért sír. Lehet, hogy nem éhes. Lehet, hogy fáj valamije, unatkozik vagy csak babusgatásra vágyik.

Egyébként én próbálkoznék a szoptatással. Tedd sűrűn mellre, hátha.

2012. febr. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
35%
Probálj feliratni másik tápszert.Tápszert csak 3 oránként kaphatnak,mert a gyomor nem tudja hamarabb feldolgozni,ugy,mint az anyatejet.Nincs szüksége másra amikor ilyen pici.Vagy azért fáj,mert nem vártad ki a három orát,vagy nem jó neki.
2012. febr. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Egész nap ringatva van, úgy látjuk fáj a hasa is, de lehet attól, hogy állandóan tápszert kap, most már nem úgy szik, hogy 3 óránként ami a normál, hanem nem is alszik és 1-másfél óránként tátog és amíg nem adok neki valamit nem marad a sírással és már lila a fejecskéje is olyankor.

Mellre teszem többször, néha eszik kicsit, néha nem kell neki és ordít tovább.

szerintem szomjas lehet nem?

2012. febr. 5. 13:05
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem megpróbálhatsz egy pá korty felforralt és szoba hőmérsékletűre lehűtött vizet adni. Én is adtam a lányomnak és semmi baja nem lett. Magamból kiindulva, ha szomjas vagyok nekem sem oltaná a szomjamat a tej vagy tápszer, csak a víz.

A szoptatás miatt pedig ne aggódj, az én lányom is csak 2 hétig szopizott és 2 év alatt talán ha 2szer volt egy kicsit náthás(antibiotikumot még nem is kapott). Úgyhogy szerintem nem ezen múlik,hogy ki mennyit lesz beteg.

2012. febr. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Jah de közben természetesen fejem is magam és anya tejet is kap, de azt nem tudok olyan sűrűn :(
2012. febr. 5. 13:07
 6/11 anonim ***** válasza:
nyugodtan megkínálhatod őt egy kis vízzel, semmi baja sem lesz. Iszik, ha szomjas. Az előttem szólók jól írták, felforralt és lehűtött vízzel kínáld.
2012. febr. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%
Adhatsz neki vizet, sőt, tápszer mellé kell is, mert az nem oltja a szomjat, mint az anyatej.
2012. febr. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Inkább vizet adj neki, de hidd el nekik szomjoltónak is tökéletes a tejci - tapasztalat, én sem akartam elhinni a szopiztatás elején, mikor még minden olyan nehezen ment, aztán azt vettem észre, hogy 6 hónaposan még tejcin kívül semmit sem ivott... inkább fájhat a pocija, persze elfogadja a tápszert ha kínálod, de ez nem jelenti, hogy mindig éhes is! Tudom nem egyszerű , kislányom is hasfájós volt...
2012. febr. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

tápszeres babákat KELL itatni!!!

nem mondta az orvos? nekünk mondta mikor tápszeres lett a babám.

vizet adj neki, ahhoz szokjon hozzá :)

2012. febr. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
7. vagyok. Miért lettem lepontozva? Ez tény. A tápszer összetétele állandó, nem úgy, mint az anyatejé, ami állandóan változik. Így a tápszer nem oltja egyszerre az éhséget és a szomjat. Tehát a tápszeres babát itatni kell, lehetőleg vízzel!
2012. febr. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!