Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elengedjem a fiamat 17 évesen...

Elengedjem a fiamat 17 évesen a hajógyári szigetre?

Figyelt kérdés
pár barátjával le akar menni a hétvégén hajógyárira és nem tudom h elengedjem-e... szokott bulizni járni már kb másfél éve. kb 2-3ig szoktuk elengedni. nagyon veszélyes a hely?

2012. júl. 19. 22:56
1 2 3 4
 31/32 Alaque ***** válasza:

Torzulás attól lehet valakinek a személyiségében, ha mindent másodkézből tud meg, semmit sem lát élőben, és olyan tévképzetek élnek a fejében, amiket olyanoktól tanult, akik maguk sem jártasak az adott témában. Az ilyen embernek tök jó addig, amíg el nem kell egyszer egyedül utaznia valahova, vagy beszélgetni nem kezd egy kicsit más felfogású emberrel, vagy az élet pofon nem vágja azzal, hogy nem minden úgy van, ahogy a tévében, a számítógépes játékban meg anyu és apu prédikációiban. Na az, szerintem, elég nagy torzulást idéz elő a személyiségben.


A rendes ember zsigerből kerüli a rossz társaságot, akik nem viszik előre, akikkel úgymond nem lehet építeni, csak rombolni. Nem kell bezárni, jobb, ha megtapasztalja a dolgokat, meghalni úgysem fog: legeslegrosszabb esetben jól megverik, elveszik a pénzét, telefonját, de akkor legalább megtanulja, hogy mi a pálya, anélkül meg úgysem. Arról nem is beszélve, hogy ha a sárkány egyszer véletlenül kiszabadul, akkor sokkal nagyobb bajt okoz, mintha valaki vezetné (segítené, nem pedig idomítaná) őt, és megtanítaná kecsesen szárnyalni.


Szóval, kérdező, ne zárd be, ha jót akarsz. Egyébként mielőtt azt gondolnád, hogy téged oktatlak ki: becsülendő, hogy a kérdés megfogalmazódott benned, nem pedig fogtad és eltiltottad - a többi szakértőnek címeztem cinizmusomat. Remélem, helyesen döntöttél, és annak tudatában, hogy tizenhét éves felnőttet elkezdeni nevelni nem vezet sehova. Legfeljebb tartsd magad eddigi elveidhez, de inkább engedj, és semmiképp se szoríts a pórázon!

2012. aug. 2. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim válasza:
Lehet ha ott lenne nem is tettszene neki az egész,de erre nincs garancia,mert egy divat az egész.Én más jobb helyeket ajánlanék.Egyébként az hülyeség hogy semmi baja nem lesz csak megverik,pont hogy nem csak megverik,elrabolják onnan,megölik.
2012. aug. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!