Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elengedjem? Ti mit tennétek?

Elengedjem? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
A lányom szilveszterkor elakar menni a kocsmába a barátaival.Akik 17-18 évesek.Helyi kocsmáról van szó.Itt van tőlünk 10-15 percre.És azt szeretné,hogy engedjem ki hajnali kettőig.De nem érdemli meg.Nem segít és a jegyei is elég rosszak.De még soha nem akart elmenni sehova.És így nem tudom,hogy elengedjem-e.A lányom 15 éves.Ma estére ígértem választ.
2011. dec. 28. 16:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem 15 évesen nincs sok keresni valója egy kocsmában,még szilveszterkor sem...

Mond azt neki,hogy legyenek pl. nálatok,nem fogod zavarni őket,de csak akkor,ha ezentúl segít és javít a jegyein.

2011. dec. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ne engedd.
2011. dec. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a lányodat így nem is tudok választ adni. De elég nagy feneket kerítetek már ennek a szilveszter elengedjem-e a lányom témának.

Valami kompromisszum esetén talán elengedném.

2011. dec. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nehéz kérdés... Engem anyum engedett annak idején, de az már 14 éve volt, nagyot változott a világ. És bár segíteni ritkán segítettem, de a jegyeim jók voltak. :) A mostani fiataloktól már ki vagyok akadva, nehéz elképzelni, hogy én is ilyen voltam (most vagyok 30 éves). Ha úgy gondolod, hogy meg lehet benne bízni, hogy nem csinál nagy őrültséget (pl. matt részegre inni magát), akkor én elengedném, elvégre nincs messze tőletek, bár lehet hogy én titkon azért leselkednék. Vagy ha van telója, megkérheted, hogy pl. 2 óránként jelentkezzen be nálad, hogy minden rendben. 15 évesen végülis már nem annyira gyerek. Legfeljebb a védekezésről beszélgetnék el vele, mert egy szilveszteri bulin némi alkohol után lehet, hogy csinálhat hülyeséget... De te ismered. Az, hogy nem segít és nem jók a jegyei egy dolog, talán ha most te engedsz, akkor később jobban tudod a jó útra terelgetni, pl. látod, én elengedtelek a buliba amit nagyon szerettél volna, most te is segíts cserébe kicsit nekem. Ja, még annyit, hogy 15 évesen 17-18 éves barátok szerintem simán beleférnek a társaságba. Tudod, a lányok hamarabb érnek és lehet, hogy vele egyidős fiúk "gyerekesek" hozzá képest. A koruk önmagában nem jelent semmit, inkább a viselkedésük, szokásuk (pl. isznak, cigiznek, suliból lógnak, stb.).
2011. dec. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Valószínű,hogy elengedem mert elég megbízható.De minimum 2x fel kell hínia.
2011. dec. 28. 16:56
 6/13 anonim ***** válasza:
a telós dolog jó ötlet jelentkezzen be 2 óránként és ha nem teszi akkor nincs több ilyen elengedés.
2011. dec. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Már ez a második ilyen kérdés...

Ha te úgy gondolod, hogy elengeded, akkor miért teszel fel erről kérdést?

2011. dec. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Hogy mehetne 15 évesen kocsmába? Én házibuliba megyek ahol max pezsgőt meg sört iszunk és csak 4-en leszünk. (xD)

14/F

2011. dec. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ne

16/L

2011. dec. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

15 évesen elengedném

2gyerekes 38 éves anyuka

2011. dec. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!