Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tudnék csinálni, hogy ezt...

Mit tudnék csinálni, hogy ezt befejezzék és több veszekedés ne legyen?

Figyelt kérdés

A helyzet az,hogy 9 hónaposan örökbe fogadtak a szüleim.Anyának van egy testvére,aki az én keresztanyám.Anyának és keresztanyámnak volt egy közös munkatársa,nevezzük őt L.-nek.Ő egy 30 éves nő,van egy 7 éves kislánya és egy 34 éves férje.Keresztanyám 62 éves,anya 57 éves,apám 63 éves.Testvérem nincs.Mióta L. ideköltözött a családjával(6 éve),azóta átjárok hozzájuk vigyázni a kislányra meg filmezni,meg együtt csavargunk így nyáron ide-oda velük.Keresztanyám meg nagyon aljas,anyámékat számtalanszor kihasználta,mert anyám az jószívű,anyám az mindig adni akar.Keresztanyám áskálódott ellenem,beleütötte az orrát anyám nevelési elveibe.Anyám hibája az elkényeztetés,amit már soha az életben nem tud kijavítani.A másik nagy hibája az volt,hogy sokszor leszólt a főzéssel kapcsolatban,hogy ezt meg azt rosszul csinálok.A takarításomat azt nem szólta le sosem,mert az perfektül megy,és ha mondja,hogy takarítsak,akkor megteszem.De minek csináljam,ha nem mondja?Főleg úgy,hogy ő is megtudja csinálni.Szeretném,ha kiadná inkább a feladatokat.Szívesen felmosnék neki,vasalnék is,bármit..a főzésnél meg ne szóljon le és úgy segíteni tudnék és lenne is kedvem rá!

Ma L. elmondta,hogy keresztanyámmal mentek vásárolni(kakaópor meg ilyesmiket egy gyárba),és hogy keresztanyám hozzávágta,hogy neki kellene rám hatnia.Persze nem neki kell rám hatnia,mert felesleges,mert neki semmiféle kötelessége nincs felém,neki nem kell nevelnie.Anyámmal ma meg egy nevetséges helyzetből adódóan összekaptunk,és anya hozzám vágta,hogy én őket nem szeretem.Tudni kell,hogy apám volt elvonón,mert alkoholista,de nem sikerült leszoknia,továbbra is az,csak most mérsékelten iszik-még!őt nem tudom,hogy hogyan tiszteljem és szeressem,a múltkor is leostobázott egy hülye légycsapó miatt!Mert hogy összetörtem a légycsapót,azta de nagy probléma!Elmondtam anyámnak,azt mondta,hogy ő fel sem veszi az ilyen beszólásokat.

Erre azt mondtam,hogy azért én eléggé érzékeny vagyok ahhoz,hogy ne vegyem fel az alkoholistától az ilyen hozzászólásokat.Aztán még én kértem bocsánatot,akkor meg azt mondta,hogy akkor holnaptól segítsek neki főzni..na erre néztem nagyot,hogy milyen alapon használja ki ezt a helyzetet??


Bocs,hogy ennyit írtam,ígérem,hogy mindenki,aki normális válaszokat azt,azt pozitívan fogom értékelni,és minden válaszra adok valamiféle visszajelzést!Köszönöm annak,aki elolvassa és ad valami érdemleges választ a kérdésemre.:)


2012. júl. 12. 02:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értem mi a kérdés...
2012. júl. 12. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Most akkor ki és ki veszekszik? Melyik félnél akarsz változást elérni?
2012. júl. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hű..próbálok válaszolni, bár nekem sem teljesen világos a kérdés. Vagyis inkább, hogy melyik a kérdés.

L.-nek mondd meg (ha még nem tetted), hogy ne is törődjön vele, te őt így szereted és nem kell még nevelnie is.(Egyébként szerintem akaratlanul is nevel/nevelt már és annál több nem kell)

Anyukádnak mondd meg, hogy szereted őket(ha még nem tetted), vagy csak öleld át. Egyedül főznél, vagy neki segítenél miközben ő főz?(Én is segítek anyának a főzésben, de ez nálunk azt jelenti, hogy segítek neki, hogy ne kelljen külön főznie neki, amíg mi nyáron itthon vagyunk(ő viszont dolgozik). Ha egyedül és csak magadnak, akkor mondd, hogy majd kitalálsz valamit(Ha jól sejtem egy másik kérdésre adott válaszodból, akkor 16 éves vagy). Ez lehet egy mélyhűtött pizza, vagy kiveszel a fagyasztóból egy csirkemellet, beledobod a vízbe és fél óra(tipp volt) alatt kész. Ahhoz főzöl rizst vagy krumplit, és már ehetsz is.

Ha mások is esznek abból, amit főzöl, de egyedül csinálod, akkor kérd meg, hogy írja le részletesen hogy kell.

Ha vele főzöl, akkor meg próbáld meg elkerülni, hogy a fakanalat a kezedbe adja. De most viccen kívül. Ha hordozod neki az olajat/lisztet/cukrot, az még elmegy, bár engem akkor is mindig siettet anyu; ha közben magyarázza neked azt, amit tudod hogy úgysem jegyzel meg, az is elmegy, de szerintem annál idegesítőbb nincs, amikor kavargatom, és beleszól, hogy nem jó, kikapja a kezemből a fakanalat, és elvárja, hogy én meg ott álljak mint egy szerencsétlen. Bocsánat a kitérőért.:)

Apukáddal...nem tudom mit kezdj. A legjobb tényleg az lenne, ha fel sem vennéd, de tudom milyen nehéz, mert én is ilyen vagyok sokszor mint te.

Keresztanyádnak ha legközelebb ilyen kijelentést tesz mondd meg, hogy jó így neked, és tagadd le azt, amit állít(ha nem valami nyilvánvaló hazugság sülne ki belőle). Ha beleszól a főzésedbe mondd, hogy "akkor csináld te"/"neked nem kell belőle enni, utánam jöhetsz főzni magadnak" stb. Ha számon kéri, hogy miért nem takarítasz, pedig nem mondta, akkor vázold fel neki, hoyg esetleg ha szólna hogy kell, akkor nagyobb lenne az esély rá, hogy elvégzed, vagy beszéljétek meg, hogy mondjuk minden szombaton porszívózol, de ne így csinálja.


Remélem hasznos volt a válaszom, de ha kicsit pontosabban megfogalmaznád a kérdést, akkor arra is tudok válaszolni.:)(Bár lehet, hogy enni szöveg után már nem vágysz rá:))

2012. júl. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A főzést anyával együtt értettem,külön még nem merek,akkor robbanna az új sütő valószínűleg:))xDD azt meg mégsem akarhatja ő se,én se.:)

Ha nem szól le és nem veszi el a kezemből az eszközöket,akkor valószínűleg segíteni fogok neki sokkal többet..de ha legközelebb leszól vagy kiröhög,vagy esetleg kivenné a fakanalat a kezemből,akkor nekem többet nem lesz kedvem segíteni.



A KÉRDÉS PONTOSAN:Mit tegyek,hogy keresztanyám ne legyen ekkora hatással anyámra?

2012. júl. 12. 19:00
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

szia! először is: hány éves vagy? azt, h lány, sejtem :-)

nézd, ebben a történetben csak anyukád fontos, legalábbis szerintem. keresztanyádat ne vedd (annyira) komolyan. anyukáddal egy alkalmas pillanatban, mikor mindketten nyugodtak vagytok (szóval nem veszekedés hevében) ülj le beszélni, mondd el neki, h te nagyon szereted őt,mert gondolom, ez így is van, de a keresztanyád valamiért pikkel rád, és bánt téged a viselkedése. és kérd meg,h beszéljen a keresztanyáddal, h szálljon le rólad. L-t ne keverjétek ebbe bele!

várom a válaszod a koroddal kapcs-ban. akkor még folytatom.

2012. júl. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

16 éves vagyok,és igen,lány!Keresztanyámmal anyám sose fog erről beszélni,főleg,hogy hagyjon békén..anyám nem fog mellém állni ebben a dologban SOSEM.:(


Köszi az eddigi válaszokat,várom a folytatást,kedves utolsó:D

2012. júl. 14. 12:19
 7/8 anonim ***** válasza:

nos, ha 16 vagy, az már nem kicsi, sőt, konkrétan felnőtt, mégha társadalmilag nem is az. bár nem értem, anyukád miért nem állna soha melléd keresztanyáddal szemben, de ha ez tény, akkor tény. viszont vagy már te akkora, h magadat is meg tudd védeni!

pl. főzés: mondd meg neki,h ne szóljon bele, ha főzöl, sőt, kérd meg, ha lehet, arra az egy órára menjen ki a konyhából. másképp nem tudsz főzni, és akkor nem is fogsz. ha elvárja, h takaríts (ezt sem értem pontosan, mindannyian szoktatok takarítani, felváltva? v csak te?), akkor muszáj engednie, h ugyanolyan önállósággal főzz. másképp szépen segítsen neked a takarításban is.

ha csak te takarítasz, akkor most nem tudom, mit mondjak.. nem akarlak ellenük húzni, de ez sztem nem igazságos. mik a terveid a jövőben? iskola után? legjobb lenne lelépned, más városba, koleszba, ha tanulsz, mert gondolom fogsz.

apukádról... hát nem tudom, igazából ha ismerném, tudnám milyen ember, akkor tudnék jobban válaszolni. csak azért, mert vki alkoholista, még nem szabad megvonni tőle a teljes tiszteletet - főleg ha küzd azzal, h elhagyja az italt. az alkoholizmus betegség, és senki nem a hányásban fetrengéssel kezdi, hanem a szar nap utáni esti becsiccsentéssel, mert az nagyon jól lenyugtatja. szóval azért ne légy vele lenéző v elutasító, mert iszik. az, h leostobáz, az már durva részéről. próbáld ki egy pár napig, 1 hétig, h kedvesebb vagy vele. nem kell nyalizni, isten ments, csak picit, észrevétlenül járj a kedvébe. ha alapvetően rendes ember és kedvel téged, akkor ez hatással lesz rá, majd meglátod, másképp fog veled viselkedni (kedvesebb lesz v provokál h mi történt veled). ha nem "rendes", ill. nem igazán érdekled, akkor észre sem veszi majd.

keresztanyáddal mást nem tudok tanácsolni, mint azt, h szállj vele szembe, legalább próbából, hátha megtörik az "uralma" fölötted. ha nem, sőt, még durvább lesz (de azért te se légy piskóta!), akkor B-terv: tégy úgy, mintha mindennel egyetértenél, számold a napokat, és lépj le, amilyen hamar csak tudsz.

2012. júl. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ!:)most egy kicsit megvagyok fázva,sőt fáradt is vagyok,úgyhogy agyilag kicsit gyengébben teljesítek.Holnapra kipihenem magam,és érdemben választ fogok adni.

Igen,keresztanyámmal keményebb leszek,nem kicsit.Durva,amit leművel,sz*rtkever a családomba főleg rólam.Apámról egyszer azt hiresztelte,hogy az ő pénzükből 150ezer(!) forintot ellopott.

2012. júl. 14. 23:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!