Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Milyen kárt okozhat egy...

Milyen kárt okozhat egy kamaszban az, hogy a szülei naponta veszekszenek?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm akinek a szülei folyamatosan veszekednek. És ezért vagyok rá kíváncsi.
2011. dec. 24. 23:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Embere válogatja.

Valakinek tökig elege lesz és hamar lelép és véletlenül sem másolja a szüleit később. Sajnos ők vannak a kevesebben.

A másik verzió, hogy a gyerek lelkileg sérült lesz, idegileg tönkremegy vagy olyan lesz mint a szülei.

2011. dec. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Besokall, a lehető legkevesebb időt fog otthon tölteni, nagy eséllyel elkallódik, ha nem, akkor 18 évesen lelép, és szakma és végzettség nélkül fog tengődni aljamunkákat végezve.
2011. dec. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2011. dec. 25. 23:09
 4/7 anonim ***** válasza:

Én sajnos ilyen környezetben nőttem fel,de már 15-16 évesen is tudtam,hogy nem normális amit a szüleim csinálnak és megfogadtam magamnak,hogy nekem nem ilyen életem lesz.Nekem valahol erőt adott ez a dolog a tanuláshoz,mert tudtam,hogy csak magamra számíthatok és a tanulás az egyetlen esélyem a normális életre.Igaz főiskolát nem végeztem,de leérettségiztem és több tanfolyamot is elvégeztem.Valószínűleg a családi hátteremből adódóan korán megtaláltam életem párját,akinek szintén elég zűrös a családja.Már 3 éve együtt élünk,mindketten dolgozunk és lassan szeretnénk családot alapítani.Rengeteg szeretetet adunk egymásnak és így fogunk viszonyulni majd a gyermekünkhöz is,mert sajnos mindketten megtapasztaltuk,hogy milyen érzés rossz családi körülmények között élni és mindketten úgy gondoljuk,hogy mindent meg fogunk tenni azért,hogy a mi gyermekünknek ne kelljen ilyesmit átélnie.

Valamilyen szinten lelkileg sérültek vagyunk,mert én is és a párom is utáljuk az erőszakot,soha nem kiabálunk egymással és másokkal sem.Ha azt hallom,hogy valaki dühében kiabál összeszorul a gyomrom,mert egyből előjönek bennem a régi rossz emlékek.A kamaszkori elnyomásból adódóan néha még most is önbizalomhiánnyal küzdök,de a páromtól szerencsére sok biztatást,támogatást kapok,ami segít leküzdeni a kételyeimet.

Összesítve azt kell,hogy mondjam,nekem sikerült felül kerekedni a múltamon és amit gyerkkoromban átéltem az inkább megerősített,mint megtört.

Azonban sajnos vannak olyan fiatalok is,akik elkeseredésükben letérnek a helyes útról és a szüleik hibájából tönkreteszik a saját életüket is.

22/N

2011. dec. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

gondolom, a gyerek a szülei által érzelmileg elhanyagolt lesz:(


amint teheti lelép otthonról az tuti...

2013. jún. 30. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én idegbeteg vagyok tőle..
2013. jún. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mondom az én példámat.

Vagdostam magam, mert nem bírtam elviselni. Felraktam a fülest, maximumon valami jó hangos zene, minimális kommunikáció. Ez volt két éve. Minden maradt a régiben, csak annyi, hogy már nem vagdosom magam, hanem már vagyok akkora, hogy csak aludni járjak haza, este pedig anyám antidepis teáját iszom. Magyaron kívül három nyelven beszélek, mert néha beszállok a kiabálásba, és válogatott nyelveken kiabálok és káromkodom mindenkivel otthon. Tanulok, mint az állat, hogy minél elöbb lelépjek. Ez lett.

2013. júl. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!