Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Csak szerintem nem jó dolog...

Marcsi01 kérdése:

Csak szerintem nem jó dolog az ha ezt még sokáig folytatja?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem az én dolgom, de foglalkoztat a kérdés, hogy mennyire teszi tönkre az életét az egyik barátnőm.

Tehát, már óvódás korunk óta ismerjük egymást, akkor még normális volt,de az utóbbi 1 évben teljesen elzüllött. Van egy másik osztálytársam, aki hát elég nagy k*rva, elnézést, de rá ez a legjobb szinonima. Nos ez a csaj, 14 éves létére folyton bulikba jár, merev részegre issza magát, egyszer mesélte, hogy az állítólagos barátai, úgy leitták, hogy rá sem tudott állni a lábára és ezek a barátok, folyton adják neki ez "anyagot" ki tudja milyen drogokat használ, hetente váltogatja a pasijait. Egyszer a zsaruk egy buli után a bokorban találtak rá két sráccal, biztos nem kamu, tőle hallottam, az anyja nem engedné el buliba, de azt hazudja neki, hogy egy barátnőjénél alszik, de egy kicsit furcsa, hogy minden hétvégén, szerintem a szülei rég lemondtak arról, hogy megállítsák.

Ez a barátnőm átveszi tőle ezt a stílust, már ugyanúgy öltözködnek, meg azt vallják, hogy ők "kiegészítik" egymás. Ráadásul, a barátnőm még amikor suli volt, folyton igazolásokat hamisított, valamikor 3 hetet hiányzott hamis orvosival, meg volt olyan is, hogy anyukája azt hitte suliban van a suli meg úgy tudta beteg és év végén 3 tantárgyból bukott, egyáltalán nem érdeki a tanulás. Még az anyukája sem tud ellene tenni, pedig nagyon nehéz főleg, hogy egyedül nevel, az apjától elvált, mert egy alkoholista idióta, úgyhogy nagyon durva a helyzet.

Ez még csak a jéghegy csúcsa, ki tudja, mit csinálnak még amiről nem tudunk.

Így a végére egy kiegészítő kérdés, lehet ez ellen tenni valamit, vagy már veszett fejsze nyele?



2012. jún. 28. 23:39
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Enyhe kifejezés, hogy nem jó! A szülei szégyellhetnék magukat, hogy ilyenre nevelték!
2012. jún. 29. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Menekülj tőle, mert megváltozni csak akkor fog, ha akarja, vagy ha a szülei rákényszerítik!
2012. jún. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Próbálj meg beszélni vele, hogy amit csinál az nagyon nem jó, és próbáljon meg változtatni. Próbáld meg vissza terelni a jó útra, de ha már a barátnőjére se hallgat vagy flegmázik akkor nem túl sok az esély, hogy megváltozzon, hacsak egy idő után nem veszi észre magát de akkor általában mér mindegy szokott lenni, mert nem tudnak változtatni az életén, mert az már szokványossá vált neki, hogy mindig pont az ellenkezőjét csinálja annak amit kéne.
2012. jún. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Próbáld meg beszervezni korotoknak megfelelő programokba pl. strandolás, fagyizás, mozizás, vásárolgatás stb. :)

Hátha visszatér a normális útra, próbálj vele minél több időt tölteni, rávezetni, hogy milyen következményekkel járhat a mostani életvitele.

Ha látod rajta, hogy változik és tudsz neki segíteni, megkérdezheted, hogy segíts-e neki felkészülni a pótvizsgára.

2012. jún. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
próbáltam már, de csak az állítólagos barátnőjével hajlandó velem jönni, így mindig csak illegeti magát, meg pasizik.
2012. jún. 30. 16:01
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor viszont talán jobb, ha kerülöd, szerintem ilyen barátra nincs szükséged neked sem. Tudom, hogy nehéz, de ennek így nincs értelme. Esetleg mondd meg neki világosan, hogy szeretnél vele beszélgetni négyszemközt, ha nem hajlandó veled találkozni a harmadik lány nélkül, akkor nincs értelme ezen rágódnod.
2012. jún. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

És ő lenne a legjobb barátnőd?

Olyanok társaságát keresd, akikkel hasonlóan gondolkozol és érzel. Az ovis évek, hát mit mondjak, nem sokat számítanak.

Ebben a korban már egészen kialakult a személyiségetek, és most próbálgatjátok a szárnyacskáitokat. Te döntöd el, ki lesz belőled. A saját érdeklődési körödet válaszd meg, mint ahogyan a barátaidat is. Velük ne törődj! Ők is járják a saját útjukat.

2012. júl. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
39%

A valóság annak való aki nem bírja a drogokat:)

A csaj számára és én számomra is túl rövid az élet ahhoz ,hogy rengeteg élvezet nélkül éljük le.Meg egészségesen.

Jó vicc téged zavar ,hogy drogozunk mink meg belehalunk :D na melyik jobb ? :D

2012. júl. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Szia

Az én osztálytársam is ugyan ezt a ribanckodást csinálja.

Cigizik, iszik, Magyar létére cigányokkal kavar, és hetente váltogatja a partnerét. Az ilyenekkel nem érdemes foglalkozni mert ezek csak nagyon ritkán térnek helyes útra.

Ne barátkozz vele mert téged is magával ránthat. Például ketten elmentek valami buliba és mondjuk bele tesz valamit az italodba vagy hasonlók. A szüleinek figyelnie kellett volna rá. Egy valami segíthetne rajta. Egy otthoni fenyítés. Valószínűleg a szép szó nem használna mivel nem tiszteli a szüleit. De mert nincs normális Apja aki ezt megtehetné, az Anyjának kellene erősnek lennie és valahogy rendbe hoznia a lánya életét. Remélem megfogadod a tanácsomat és esetleg megpróbálod szóba figyelmeztetni a barátnődet. Viszlát.

2012. júl. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nem tudom hogy megoldódott e már a probléma, de azért leírom hogy én mit tennék! beszélj négy szem között a barátnőddel és mond meg neki az igazat! hogy szereted őt, és nem akarod elveszíteni..meg efféle csöpögős dumákat! azt hogy mivel tudod igazán meggyőzni csak te tudhatod, mert te ismered! szerintem fontos hogy segíts neki visszatérni a jó útra! pl mutasd meg neki hogy kiírtad ezt a kérdést gyakorira! ;)
2012. aug. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!