Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tekintünk pontosan "felese...

Mit tekintünk pontosan "feleselésnek"?

Figyelt kérdés
2009. júl. 8. 15:29
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
na ugye senki se tudja,és anyám minden szavamat visszafeleselésnek veszi.
2009. júl. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
jogos....én is erre számítottam
2009. júl. 8. 20:02
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hehe jó kérdés. Szerintem az a feleselés, ha valakin érezni, hogy csak szórakozásból nem ért egyet, és mindig úgy válaszolgat, nehogy véletlenül egyetértés legyen, például. De az is az, ha a stilus nem megfelelő, és ahelyett, hogy valaki nyugodtan, érvekkel elmondaná, mi nem tetszik neki, vagy miért nem ért egyet, csak röviden visszavág valami nem túl udvarias választ. Én kábé erre jutottam :)
2009. júl. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kamaszként én is fel voltam háborodva, amikor szüleim azt mondták ne feleseljek...pedig én csak a véleményem mondtam el.. :) Na de milyen hangon. Amikor férjem 17 éves fia rákezdi, na akkor a szőr is feláll a hátamon és próbálok okos lenni, h ne veszítsem el a fejem. Szerintem az a feleselés, amikor tiszteletlenül beszélsz a szüleiddel. Egyébként szerintem érzed te, mikor feleselsz :)
2009. júl. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az, amikor tiszteletlenül nem éppen a megfelelő szavakkal és stílusban mondod el a véleményed. Szerintem egy jó szülőnek mindenképpen meg kell hallgatnia a gyereke véleményét is, de csak akkor hogy ha azt nem flegmán, nagyképűen, lenézően vagy éppen tiszteletlenül teszi. Én csak 19 vagyok, de ha egyszer gyerekem lesz, és tudom hogy nekem van igazam, nem neki, és felesel, akkor én sem fogom végig hallgatni, viszont szerintem fontos hogy tudja a szülő azt is beismerni ha nem neki van igaza.
2009. júl. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, valaki elmagyarázhatná anyámnak..

Szól, hogy csináljak meg valamit erre mondom, hogy jó! És beszól, h ne feleseljek.. És ilyenkor kezdek el kiabálni..

Sztem az a feleselés amikor gúnyosan nem megfelelő hangnemben az ellenkezőjét mondjuk annak, mint amit mondanunk kellene.. Nem? :D

2009. júl. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hogyha olyat mondok egy felnőttnek, ami neki nem tetszik, na az a feleselés. Lényegében a felnőttek szokták mondani arra a mondatra, ami nem nagyon jön be nekik...


13/F

2010. szept. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!