Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az alacsony vernyomas is...

Az alacsony vernyomas is gond? De mit tekintünk alacsonynak?

Figyelt kérdés

Egy kismamas könyv szerint : "a magzat a mehlepenyen keresztül nem kap sem eleg tapanyagot, sem eleg oxigent"

Nekem alacsony (100/60) szokott lenni, de a dokim soha nem emlitette, hogy ez baj lenne. Ti mit tudtok ezzel kapcsolatban?


2009. ápr. 26. 15:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100/60 nem gáz. nekem 80 felett sose volt egészséges lányt szültem. ja és kávéztam (persze lájtosan)
2009. ápr. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A 100/60 NEM alacsony vérnyomás! Még normál kategória, természetesen ezért nem is szól az orvosod.

Főleg a második szám számít, akkor nagyobb a baj, ha az alacsony. Nekem az átlag vérnyomásom 90/50, de nem ritka az ez alatti szám sem, bár akkor már az ájulás környékez. 85/48-nál szoktam elájulni. Így a terhességeim alatt, mint most is fokozott orvosi, védőnői ellenőrzésre járok.

2009. ápr. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Szia!


Nekem is hasonló és mindig is ennyi volt. Most mértek 100/56-ot is. Anyukám vérszegény volt mikor engem várt, mikor az alsó érték a 40-et közelítette, az orvos nem engedte tovább dolgozni.


Vigyázz, hogy rendszeresen étkezz, nekem a reggeli tejeskávé "must". Azért mondom, mert 6-7 hetesen leesett a vércukrom és leestem a lépcsőn az Árpád-hídnál (villamosmegálló). Ne hidd, hogy bárki is hozzámszólt. Kicsit kiment a bokám, de semmi komoly, szerencsém volt. Azóta nagyon nagyon vigyázok!


Igyál gyenge kávét, ha kezded furán érezni magad. Olvastam egy kutatás kimutatta, hogy napi 300 mg koffein semmilyen hatással nem volt a magzatokra. Ez napi 4 hosszú kávé, én max. kettőt iszom, mert tényleg muszáj.


Nekem a 101/60 értékem egy tejeskávéval annyi.

Boldog babavárást! :-)

2009. ápr. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok... szóval anyukámnak tényleg nagyon alacsony volt, de hál' istennek, ez rajtam nem látszott meg. A vérszegénység sem túl jó, szegény nagyon megszenvedett. Engem néztek fiúnak, az unokatesómat, aki az volt pedig lánynak. :-) Orvosilag nem értek a témához, csak vigaszképp szántam, ha valaki nagyon aggódik. 30 éve pedig nem volt még az orvoslás olyan fejlett, mint ma. Boldog babavárást :-)
2009. ápr. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem az még normális. De azt vedd alacsonynak, amitől már rosszul érzed magad:)

2009. ápr. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Itt mindenkit lepontoznak? miért nem lehet normálisan használni ezt a felületet is??? elmegy az ember kedve ettől az egésztől, pedig azért lenne, hogy egymásnak segitsünk. Nem hiszem el, hogy ennyire rossz lenne minden tanács, ez undorító. Na, ez pl. megoldás az alacsony vérnyomás ellen.
2009. ápr. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok, én sem értem miért kell itt lepontozni mindenkit... Itt mindenki segteni próbál, elmondja a véleményét, de nem vagyunk orvosok, így csak a tapasztalatainból tudunk merítkezni... Ha ez valakinek nem tetszik, akkor nincs itt keresnivalója...
2009. ápr. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!